Якщо ви вирішили розмножити абрикос на власній ділянці, необхідно знати про всі тонкощі цього процесу. Якщо в саду вже є кілька фруктових дерев, використовуйте щеплення. Основна перевага цього способу – можливість схрещувати різні фруктові дерева: абрикос прищеплюють до терну, на аличу і навіть на сливу.
Щеплення дозволяє схрещувати абрикос з іншими плодовими деревами
Переваги щеплення абрикоса
Щеплення – це вегетативний спосіб розмноження, при якому один або кілька живців рослин приєднуються до іншого. Той матеріал, до якого прищеплюють, називають підщепою, а щеплений – привоєм. При правильному з’єднанні, обробці і фіксації прищепи та підщепи відбувається їх зрощення.
Прищеплюють найчастіше фруктові дерева. Особливо користується популярністю щеплення абрикосів. Основна мета – розмноження культури. Щеплення абрикоса дозволяє поліпшити сортові якості рослини. Нерідко така операція призводить до підвищення морозостійкості культури і найкращим свідченням врожайності.
Найбільше застосування щеплення отримала в середній смузі Росії. Абрикос – теплолюбна культура, тому, вирощування її в суворих кліматичних умовах ускладнене, але якщо правильно підібрати підщепу, можна отримати відмінне морозостійка дерево. І найкращі показники має зливу. Такий підщепу для абрикоса буде ідеальним.
Щеплення допоможе збільшити врожайність дерева
Типи прищепи
Прищепити абрикос можна майже на всі кісточкові культури. Він відмінно уживається зі сливою, вишнею і аличею. Головне, використовувати для розмноження гілочки тільки сильних здорових дерев. Якщо процедура буде успішною, то вже через 2-3 роки з’явиться перший урожай.
До якого дереву краще прищепити:
- Щеплення абрикоса на сливу. Вони найбільш сумісні. Ефективно використовувати напівдикі сорти сливи, стійкі до заморозків. Отримане дерево буде мати властивості обох культур. Прищепити абрикос на сливу просто. Про це свідчить мінімальна кількість наросту на місці з’єднання.
- На вишню. Отримане дерево володіє хорошими показниками врожайності і витривалості до холодів. Потрібно детально підбирати сорти підщепи, т. К. Структура їх стовбура тонше більшості абрикосів. Прищепити їх буде складніше.
- На аличу. Кращий варіант для підщепи. Можна виростити сильну дерево, яке буде активно приносити солодкі абрикоси.
Головне правило, яким необхідно користуватися перед тим, як прищепити сливу і інші кісточкові – це використовувати для розмноження живці та пагони тільки до одного типу плодових культур.
Тобто, всі кісточкові підходять для кісточкових культур, а зерняткові – до зерняткових. Гілочки абрикосів не вийде прищепити на яблуню або грушу. Можна тільки прищепити абрикос на сливу, терен, аличу і т. Д.
Як прищепити сливу на абрикос:
- Підібрати щепу і підщепу, враховуючи якості плодових культур, які хочеться отримати.
- Визначити морозостійкість підщепи, особливо в північних регіонах.
- Підбирати сливу на абрикос легше. Треба тільки визначитися з сортовий приналежністю майбутнього щепи, орієнтуючись на смак плодів.
- На черешню сливи краще не прищеплювати. Вони краще контактують з вишнею.
Умови щеплення абрикоса
Як прищепити абрикос правильно:
- Вибрати підходящий матеріал.
- Приготувати інструмент.
- Вибрати відповідний час і провести саму операцію згідно з інструкцією.
Коли прищеплювати абрикос:
- Навесні. Щеплення в цей період найбільш ефективна. Рослина прокидається після зимівлі. З потеплінням сік починає наповнювати гілки дерев, тому й щеплений матеріал приживеться швидше.
- Влітку. Не менш сприятливий час. Найкраще проводити таку операцію в червні. Такі терміни дозволяють прищепити прижитися до нового місця.
- Восени. Ефективно тільки в регіонах з теплим кліматом. Перші осінні заморозки знищать всі шанси зростися двом частинам рослин.
Інструменти повинен бути добре наточені. Використання неякісних матеріалів може не тільки погіршити якість щеплення, а й звести нанівець всі шанси на успішність виконання процедури.
Фахівці вважають, що щеплення найкраще проводити після обіду або рано вранці.
Інструменти для щеплення повинні бути добре заточені
Способи щеплення абрикоса
Найпростішим варіантом розмноження є щеплення абрикоса до абрикосу.
Робити щеплення найкраще держак, вирощений з кісточки материнського дерева. Особливістю цього вегетативного розмноження є збереження сортових якостей культури.
Прищепити абрикос за допомогою таких дій:
- У бічний розріз. Один з найпростіших, але ефективних способів щеплення. На підщепі слід зробити невеликий надріз в корі, в який вставляється приготований держак. Місце з’єднання обмазується садовим варом або іншим загоює препаратом, фіксується тканинної шиною.
- В розщепів. Простий і ефективний спосіб, який використовується в разі великої різниці товщини підщепи і прищепи. В материнській рослині роблять надріз з расщепом, в який вставляється загострений держак.
- Копуліровка. Використовується при рівній товщині прищепи та підщепи. Садівникові потрібно тільки зробити косі зрізи на держаках і щільно з’єднати їх між собою.
- Окуліровка в крону. Це відомий спосіб щеплення, в якому використовується метод приживлення ниркою. Держак щепи готують до операції, роблячи трохи вище нирки косий надріз. На підщепі роблять окулировочні надрізи (частіше т-образні), в які пізніше вставляють щепу з невеликим шматочком деревини (щитком).
- За кору. Особливість такого способу – вживлення і притискання держака корою підщепи. Слід зробити в корі материнського дерева глибокий надріз, акуратно відгинаючи відокремилась частина. В утворене простір вставляють щепу.
Не можна забувати про важливість обробки місць зрізів садовим варом. Вони дозволяють щеплення проходити швидше, прискорюючи процес приживлення одного матеріалу до іншого.