Абрикос Ульяніхінскій популярний серед садівників, т. К. Невимогливий до умов вирощування на тлі високої врожайності. З абрикоса цього сорту готують смачні ароматні джеми і варення, але їх можна вживати у свіжому вигляді.
Абрикос Ульяніхінскій – невибагливий сорт
Характеристика сорту
Сорт був названий на честь його творця, селекціонера Л.М. Ульяніхіна, який вивів його в процесі схрещування двох сортів абрикоса.
Опис абрикоса Ульяніхінского:
- густа, розлога крона, висота дерева до 4 м;
- стебла ростуть прямо;
- кора коричневого кольору з червоним відтінком;
- короткі міжвузля з численними великорозмірними чечевичками сірого кольору;
- нирки ростуть у вигляді конуса невеликого розміру, з віком набувають коричневий відтінок з темним відливом;
- плоди розвиваються на букетний гілках однорічних відростків;
- невеликі листя зеленого відтінку мають форму курячого яйця;
- листяна верхівка має загострену форму;
- на квітах п’ять білих пелюсток, за формою нагадують еліпс, фаза цвітіння триває до моменту розпуску листя;
- жовті овальні плоди з рум’янцем, маса одного абрикоса 30 г;
- ароматна жовта м’якоть з соковитою і ніжною структурою;
- щільна шкірка з легким опушенням.
Ульяніхінскій абрикос дає жовті плоди з рум’яним бочком
Переваги і недоліки
переваги:
- плоди великого розміру з відмінними смаковими якостями;
- абрикоси добре переносять транспортування на далекі відстані;
- високі врожаї щороку;
- морозостійкість;
- стійкість до хвороб;
- самоплодовий сорт;
- стійкість до шкідливих комах.
У абрикоса цього сорту є і недоліки: можуть дозрівати плоди невеликого розміру, необхідно контролювати вологість грунту, уникати надмірного зволоження.
Також дерева можуть давати поросль без плодів.
Терміни висадки і вибір місця
Найбільш вдалий час для висадки молодих абрикосів – це весна (кінець квітня) і осінь (друга половина вересня або початок жовтня). Більш ефективною є посадка восени, т. К. Дерево швидко вкорінюється і адаптується до нових умов.
Особливості вибору ділянки:
- Для посадки необхідно вибрати добре освітлені місця, що не піддаються впливу вітру.
- Абрикос любить вологу, тому грунтові води повинні залягати не нижче 3 м. Якщо рослині не вистачає вологи, то слід подбати про додаткове поливі або організувати садове зрошення.
- Висока врожайність абрикосових дерев спостерігається на легких ґрунтах суглинистого типу. Садівники не рекомендують вирощувати абрикос цього сорту на глинистому ґрунті, а також на ділянках з важкими суглинними грунтами.
- Грунт повинна мати низький або нейтральний показник кислотності.
Суглинкові грунти оптимальні для абрикоса
Вибір посадкового матеріалу
Саджанець повинен бути з рівною поверхнею, гілки без подряпин і слідів шкідників чи хвороб. Рекомендується купувати молоді дерева в спеціалізованих магазинах, не на ринку, т. К. Можна купити не саджанець, а просто сіянець, який виросте, але не дасть плодів.
При покупці необхідно звертати увагу на такі моменти:
- Кора стовбура не повинна мати тріщин, горбків або будь-яких інших пошкоджень.
- У саджанця гілки повинні бути товстими, а на нижній частині стовбура повинен знаходитися шип, який залишився від підщепи.
- Коренева система молодого деревця повинна бути добре розвинена і мати велику кількість корінців мочковідной форми. Не можна купувати саджанець з підмерзлою або засохлої кореневою системою.
Якщо купити посадковий матеріал з пошкодженими корінням або стволом, то саджанці не приживуться. Тому при виборі молодих дерев на посадку варто особливо звертати увагу на їх стан.
Підготовка ділянки
Молодий абрикос слід висаджувати в спеціально викопані ями глибиною і діаметром до 80 см. Для підготовки грунту беруть два відра коров’яку, ¼ кг деревної золи, 650 г гранульованого суперфосфату і 350 г калію сірчанокислого розчину і все змішати. Підготовлену суміш засипати в ямку з саджанцем і рясно полити.
Догляд за абрикосом
Правила обрізки
Обрізку дерев слід проводити і навесні і восени. Після висадки перші 3 роки рекомендується проводити формування крони з 5-7 основних гілок на відстані 35-40 см одна від одної.
Після трирічної формує обрізки проводяться:
- санітарна обрізка;
- обрізка проріджувати типу;
- омолоджуючий вид обрізки.
Їх необхідно проводити регулярно, що дозволить розрідити загущену крону і домогтися високого врожаю великих плодів.
Обрізка здійснюється за допомогою спеціального садового секатора. Якщо зрізи мають велику площу, рекомендується обробити їх садовим варом.
Правила поливу
Абрикосові дерева цього сорту потребують додаткового поливу. Для молодих дерев норма води складає від 40 до 50 л, а для дорослих – від 60 до 80 л.
Додатковий полив необхідний в такі періоди:
- до цвітіння і після нього;
- під час інтенсивного зростання деревця;
- за 10-15 днів до дозрівання абрикосів.
Восени необхідно поливати, щоб поліпшити морозостійкість рослини. Багато садівники мульчують ділянку біля стовбура, що дозволяє запобігти швидкому випаровуванню води.
Перед цвітінням абрикос слід добре полити
Особливості підживлення
У різні вегетаційні періоди удобрюють різними розчинами. Навесні рекомендується проводити кореневу підгодівлю мінеральним розчином сечовини і розчином коров’яку. Влітку проводиться позакореневе добриво 3% розчином сечовини. Восени кореневу систему дерева підгодовують розчином хлористого калію і суперфосфату, також здійснюється вапнування грунту. Якщо необхідно провести перекопування грунту біля стовбура, то слід розсипати 15 кг гною.
Боротьба з комахами
Абрикос вражають такі шкідники:
- сливова плодожерка;
- подкорового листовертка;
- тля.
Для обробки дерева використовуються такі препарати «Тагор», «Хлоросфан», «Фітаверм». В якості профілактики слід проводити регулярний полив, мульчувати приствольному грунт і вносити добрива. Обприскувати дерево необхідно в суху безвітряну погоду. У спекотні дні разом із підвищеним випромінюванням ультрафіолету здійснювати обробку не рекомендується.
Препарат «Тагор» допоможе побороти комах
Захворювання абрикоса
Абрикос піддається захворювань не надто часто. Якщо виявлені перші ознаки хвороби, рекомендується відразу провести обробку та запобігти поширенню хворобливого процесу по всьому дереву.
Найбільш часто цей сорт вражають:
- сіра гниль;
- бура плямистість листя;
- дірчастий плямистість.
Для обробки фруктового дерева використовуються «Хом», «Нітрафен», хлорокис міді, мідний купорос, бордоскую суміш.
В якості профілактики необхідно обприскувати абрикоси ранньою весною препаратами, які запобігають появі захворювань.
Слід проводити регулярні санітарні обрізки, спалювати опале листя і уражені гілки, перекопувати грунт в приствольному ділянці.
«Нітрафен» – препарат від хвороб абрикоса
Зберігання абрикосів
Перші плоди абрикосове дерево цього сорту дає в кінці липня. За середніми показниками урожай з одного дерева становить від 80 до 100 кг. Плоди необхідно укладати в ящики з пластика або дерева вручну, т. К. У них дуже ніжна шкірка, і вона може пошкодитися, якщо пересипати абрикоси.
Якщо планується далека транспортування або довгий термін зберігання, фрукти рекомендується зривати з дерева зеленими. Щоб зберегти абрикоси в свіжому вигляді, потрібно помістити їх в холодильник при нульовій температурі і високому рівні вологості.
Абрикоси придатні як для заморозки, так і для висушування. Для зберігання таких плодів приміщення повинно регулярно провітрюється, а температура не перевищує 20 ° C. Якщо температура висока, то висушені фрукти стають твердими і набувають темний відтінок, втрачаючи поживні властивості.