Особливості вирощування в домашніх умовах курей Амрокс

Сьогодні курівники віддають перевагу яєчно-м’ясних порід птиці. Такі несучки мають високі показники несучості і виростають з великою м’ясною масою. Кури Амрокс також відносять до універсальної категорії. Вони мають ряд генетичних переваг, тому зараз популярні в РФ.

Походження і зовнішні характеристики породи

Єдиної точки зору з приводу історичної родоводу курей Амрокс немає. Одна з версій свідчить про виведення птиці в Північній Америці в XIX ст., Інша – в Німеччині приблизно на 100 років пізніше. У будь-якому випадку в Росію кури прибули якраз з Німеччини: там селекціонери остаточно сформували продуктивну і швидко дозріває породу. В її основі – пернаті породи курей Плімутрок. сьогодні

Амрокс і сама виступає в якості основи для схрещування. Характер у птиці поступливий, психіка – врівноважена.

Увага! Незважаючи на якісні показники курей, сьогодні їх не розводять в промислових масштабах. Для цього є більш продуктивна птиця. Але в приватних подвір’ях порода задоволена затребувана.

Опис зовнішності дорослих особин Амрокс:

  • тіло – велике, довгасте, широке;
  • величина голови – середня;
  • мускулатура – розвинена;
  • грудна клітка – широка;

породи курей

  • кістки – міцні, важкі;
  • шия – потужна, коротка, має пухнастий комір;
  • очі – виразні, червоно-коричневого забарвлення;
  • пір’яний покрив – пухкий, з густим пухом;
  • хвіст – широкий, пухнастий;
  • гребінь і сережки – яскраво-червоні, м’ясисті.

Увага! Головна зовнішня особливість курей Амрокс – строкатий кукушечний забарвлення пір’яний одягу, що складається зі смужок чорного і сірого кольорів. У несучок смуги розміщені хаотичнее, ніж у птахів.

Породистий молодняк курей з’являється на світ чорним, з кількома білими цяточками на черевці. Курчата-несучки відзначені світлою плямою на голівці. Фермери строго стежать за чистотою породи цього різновиду курей. Особи, які не відповідають стандарту, сильно поступаються в продуктивності. Основні ознаки недорозвиненості у дорослих птахів і молодняка – відсутність чорних смуг на кінчиках пір’я або чорних махових пір’їнок.

Продуктивність курей

Життєвий цикл курей Амрокс сформований таким чином, що вони залишаються продуктивними 2-3 роки. Потім поголів’я слід оновлювати. Зрілості молоді кури досягають до 5,5 міс. Нормальні показники продуктивності породи:

зміст курей на дачі

  1. Маса тіла. Кури ростуть до 1,5 років. Дорослі несучки досягають в середньому 2 кг, півні – 3,5 кг.
  2. Несучість. Після повного дозрівання курка дає більше 200 яєць на рік, причому вона і взимку мчить без великих втрат ефективності. З другого сезону цей показник починає падати на 10-15%. Середня маса яйця – 58 г, забарвлення шкаралупи – блідо-коричневий.
  3. Стійкість до негативних факторів. Птах відрізняється високою виживаність (до 95%). Це відноситься не тільки до дорослих особин, а й до курчат.

Увага! Селекціонери вивели карликових амроксов. Маса птиці – 1,2-1,5 кг. Несучість – на 20% нижче, ніж у стандартної різновиди. Зате і їдять такі кури набагато менше. Їх зазвичай вирощують для отримання яєць, а не м’яса.

Особливості змісту породи

Ці кури без праці пристосовуються до життя на природі або в міських умовах. Амрокси невибагливі до умов розведення. Розміри курника можуть бути досить скромними, головне – щоб повітря в ньому не був задушливим і надмірно вологим. В таких умовах створюється ідеальна атмосфера для розмноження хвороботворних і іммуноподавляющего мікроорганізмів. Продумайте якісну вентиляцію, щоб убезпечити виводок. Перед заселенням і під час кожного прибирання курника проводите дезінфекцію підлоги:

  • обробіть розчином вапна;
  • розстеліть сухий торф;
  • насипте суміш деревної золи з піском.

Порада. Про те, що кури задоволені умовами проживання і відчувають себе нормально, свідчить їх дружелюбність і дзвінке кудкудакання.

Висока виживаність молодняка підкріплена відповідальністю самок цієї породи. Несучки одночасно є прекрасними квочка. Господарям не потрібно прикладати багато зусиль, щоб стимулювати курку до висиджування власних яєць. Що вилупилися курчата швидко оперяються.

вирощування курчат

Як правильно організувати годування курей

Одна з слабкостей амроксов – втрата продуктивності при ожирінні. Щоб уникнути негативних наслідків, правильно розрахуйте раціон. Для зрілої птиці в нього повинні входити:

  • домашні овочі;
  • зелень;
  • зернові;
  • молочні продукти.

Час від часу доповнюйте їжу невеликими порціями подрібненої яєчної шкаралупи. Кальцій зміцнить кістки і інші органи курей, допоможе в травленні.

Для щойно вилупилося молодняка готують сухі суміші з подрібненого зерна, раскрошенного яйця і крупи. Чим старшою стає курча, тим більше збагачується його харчування. Додайте овочі зі своєї ділянки, висівки, варену картоплю, зелень. Починаючи з 2 міс. пташенят підгодовують риб’ячим жиром, кукурудзою.

Визначити, чи достатньо їжі пернатим, нескладно. Тривалість трапези становить 25-35 хв. Та й в цілому порода Амрокс вважається простий у вирощуванні, тому її рекомендують початківцям птахівникам.

Порода Амрокс: відео