Квітучий і плодоносний гранат – це прикраса будь-якого будинку. Екзотична рослина швидко приймається і активно зростає.
Розмноження граната за допомогою насіння або живців проходить в теплу пору року. Якщо правильно пересадити живці, з них виростають здорові кущі.
Домашній гранат
Домашній гранат цвіте один раз на рік, швидко розростається і плодоносить. Діаметр одного плоду 3-4 см. Шкірка граната тонка, часто тріскається.
Для лікування різних недуг використовується кора і суцвіття. Якщо плоди не можна вживати в їжу, то з їх допомогою можна вилікуватися від простудних і шкірних захворювань. Гранат в домашніх умовах легко пересідає і живцями, якщо дерево починає хворіти або в’янути.
Для вітальні з хорошим освітленням і без протягів підходить карликова гранатове дерево, кращий варіант – японський гранат. Він невибагливий в догляді, витримує низькі температури до – 5 ° С, не втрачаючи листя і плоди.
Способи розмноження
Держак дерева можна придбати або отримати шляхом прищеплення здорового куща. Для посадки рослини будинку використовуються куплені насіння або саджанці, підготовлені від квітучого і плодоносного деревця.
Розмножується гранатове дерево відводками і щепленням. Вибирається метод посадки в залежності від побажань: із зелених кісточок деревце росте довго і довго приймається, а якщо рослина розмножити живцями, воно швидко пускається в активне зростання.
Розмножити можна і методом щеплення. В укоріненні граната важливий догляд. Чим краще полив і добриво грунту, тим швидше скоростиглий сорт починає рости: вже в перший рік деревце цвіте і плодоносить.
Розмноження держаком
Оптимальний і найдешевший спосіб – це живцювання саджанців граната. У ролі посадкового матеріалу виступають здерев’янілих живців або зелені пагони. Чому живцювання краще висадки насіння:
- зберігаються материнські якості рослини;
- вибираються живці з приросту за останній рік, вони менше схильні до хвороб і в’янення (перевірити якості насіння не вдасться);
- вони швидше пускаються в зростання.
Гранатові кімнатні вкорінені рослини, отримані методом висадки держака, відрізняються гарною стійкістю до перепадів температури.
Вибирається матеріал за зовнішнім виглядом: у саджанця повинна бути хороша деревина і не менше 6 нирок.
Для більшої стійкості саджанці попередньо обробляють. Якщо правильно замочити і обрізати вихідний матеріал, метод живцювання граната дасть хороші результати.
Висадка
Процес висадки нового куща включає:
- підготовку молодих пагонів;
- підготовку грунту (добриво і зрошування);
- облаштування приміщення, в якому саджанці будуть рости;
- вибір пори року для висадки живців.
Правила пересадки і живцювання прості: обрізка проводиться акуратно без пошкодження основи куща.
Підготовка пагонів
Для отримання хорошого живця використовуються пагони високоврожайних і стійких до морозу кущів. Краще проводити підготовку ранньої осені, як тільки буде зібрано урожай. Як саджанців використовувати однорічні пагони.
Пагони обережно обрізати: необхідно прибрати бічні відгалуження і виснажені верхні шипи і кінчики. Після обрізки всі пагони скласти в горизонтальному положенні в викопану траншею.
Після того як черешки витягнуться (до весни), нарізати їх на однакові за розміром відростки. Середня довжина 20-25 см.
Місце для посадки
Для проростання пагонів використовувати траншеї. Поверх пагонів насипати шар вологого грунту і постелити солому, яка повинна вберегти пагони від низьких температур взимку.
Якщо для проростання використовувати горщик, необхідний дренаж. Щоб держак швидко почав, грунт в горщику повинна бути вологою. Додатково грунт удобрюються мінеральними добавками.
Час висадки
Живці краще висаджувати в травні: до цього часу земля стане теплою, а батоги розростуться в траншеї до необхідно розміру.
Якщо висадити живці в травні, до наступної весни вони почнуть активно цвісти. Перші плоди з’являться через півроку, а повноцінний гранат вже через рік.
Відповідні умови
Підійде південна сторона приміщення: розміщується горщик на підвіконні, влітку для нього потрібно зробити укриття.
- щоб саджанець пустився в швидке зростання, перед посадкою його слід замочити;
- грунт удобрюються, а потім добре зволожується;
- необхідний дренаж;
- останній полив держака відбувається на початку жовтня.
Висадка в грунт
Після замочування саджанці висаджуються в підготовлений грунт на відстані 10 см один від одного. Висадка саджанця відбувається в похилому положенні, нирка повинна дивитися на південну сторону. Держак висаджується в горщик так, щоб верхня брунька перебувала над грунтом. Її верхівку акуратно привалюють удобреним грунтом, яка не трамбується. Саджанець рясно поливається водою, наступний полив відбувається через тиждень.
Як тільки у держака з’явиться 3-4 втечі, його можна пересаджувати: пересадка проводиться акуратно без пошкодження прикореневого грунтового кома.
Висадка в воду
Виростити гранат можна без висадки живців в грунт. Для цих цілей використовується невелика ємність з водою. Використовується звичайний посудину: скляний або з міцного пластику. Відрізаний держак не потребує тривалої обробці, він очищається від зайвої кори, обрізається і встановлюється в воду.
Через кілька днів нижній кінець держака потовщується, а ще через тиждень з’являються перші корінці. Після формування кореневої системи саджанець пересідає в підготовлений грунт.
Замочування у воді істотно заощаджує час: саджанець не потрібно залишати в траншеї на всю зиму.
Підходить такий метод для вирощування гранатового дерева в квартирі, де немає доступу до відкритого грунту.
Висновок
Гранатове карликова дерево – це прикраса для будинку. Для його посадки використовується насіння або живці. Для саджанців потрібно обрізати зелені батоги і правильно їх обробити.
Висаджуються живці в грунт після зимового проростання батогів в траншеї. Інший спосіб – відстоювання держака в воді. Незалежно від підготовки посадковий матеріал слід висадити в удобрений, зрошений грунт.