Вирощуючи перець на особистому (не завжди великому) городі, дачники хочуть мати в своєму розпорядженні найкращий в усіх відношеннях сорт. Щоб вивчивши опис і характеристики культури, було зрозуміло, що ласувати плодами можна в самому початку літа, при цьому якість і кількість врожаю буде на висоті. Знайти такий сорт – завдання складне, якби не перець Колобок. Що це за культура, як правильно за нею доглядати – пояснює виробник і городники в своїх відгуках на форумі.
Селекційні особливості сорту
Головна особливість культури – ранній термін дозрівання. Щоб відчути справжній, правда, не зовсім ще повноцінний смак, пробувати овоч можна через 105 -110 днів. По сезону – це самий початок літа. Ідеальний смак в поєднанні з «сортовим» ароматом перець набуває через додаткові дві-три тижні. В деталях рослина ще цікавіше.
- Плоди зовні дуже схожі на помідори. За формою округлі, трохи приплюснуті, злегка ребристі, поверхня гладка. За кольором можуть бути яскраво-червоними або чорними, майже бордовими.
- Розмір плодів (діаметр) від 4,5 до 7 см.
- Вага як для такого невеликого розміру значний – від 95 до 155 м Все завдяки товстим стінок. Сантиметр і навіть більше – це звичайна товщина стінок перцю Колобок. До речі, м’якоть такої товщини досить велика рідкість, сортів з такими показниками дуже небагато.
- М’якоть соковита з сильним, але не нудотним ароматом. Смак дуже гідний.
- Кущ низькорослий (35-55 см). Листя багато – кущ «пухнастий». Правда, за рахунок компактного розташування плодів багато місця на грядці не займає.
Насіння перцю Колобок
- Урожайність, враховуючи малу вагу перців, відмінна. З квадратного метра збирають до 6 кг овочу. І це цифра не з опису сорту, а з відгуків городників.
Колобок добре росте, розвивається і відмінно плодоносить як на городніх грядках, так і в теплицях. У кулінарії з овочем теж ніяких проблем. Свіжий, консервований, засолений, перероблений на аджику – в будь-якому вигляді перець смачний.
Нюанси вирощування
Тут ні проблем, ні складнощів немає. Все досить просто і прозоро навіть для тих, хто тільки почав займатися вирощуванням овочевих культур.
- Гарна врожайність сорту цілком може бути на городі з родючим грунтом без добрив. Отримання максимального врожаю можливо, якщо в землю хоча б у мінімальній кількості внесена органіка. Тому, в кінці осені або навесні грунт бажано удобрити перегноєм (піввідра на 1 м²).
Порада. Деякі початківці городники відразу під посадку вносять свіжий гній. Так робити не можна, оскільки коренева система може бути спалена. Якщо гній і вносити в землю, то місяців за 5-6 до висадки розсади. До потрібного терміну вже буде перегній.
- При посадці розсади необхідно дотримуватися відстань між кущами. Щоб посадки не вийшли сильно густими, кущі один від одного, що в ряду, що в міжряддях, висаджують на відстані 35-40 см.
- Полив і мульчування. Помірний полив 1-2 рази в тиждень обов’язковий, укриття землі мульчею за бажанням. Але якщо хто бажає менше возитися з водою і зовсім не піклуватися про прополюванні, краще укласти на грядки шар соломи, сухої трави або тирси.
- Коренева система культури розташована близько до землі. Щоб забезпечити повноцінне постачання рослини водою і киснем грунт потрібно вспушівать. Таку процедуру рекомендується робити через якийсь час після поливу. Як тільки земля починає підсихати і на ній з’являється кірка, значить, прийшов час землю рихлити.
- Підживлення – ще один важливий захід. Проводиться раз на місяць мінеральними добривами або органікою. З мінеральних добре «працює» нітрофоска (1 ст. Л. На відро води). З органіки – курячий послід. Півкіло сухого посліду розлучається в 10 літрах води, настоюється тиждень. Під один кущ досить півлітра того чи іншого розчину.
Увага! Оскільки коріння розташовані близько до поверхні, вспушівать землю потрібно не дуже глибоко. Щоб не погубити рослина, досить «розбити» верхній шар грунту на глибину 3 см.
З хворобами у перцю Колобок великих проблем не виникає, імунітет у нього досить високий. Посадки зовсім не хворіють, якщо проводиться профілактика. Найпростіший вид профілактики – перед висадкою розсади обробити грунт 3% розчином мідного купоросу.
Кущ перцю Колобок
Відгуки дачників про перці Колобок
- Ганна. Колобок я висаджую в теплиці. Сорт дуже ранній, урожай отримую суперранній. Перець з товстими стінками, тому я використовую його і в кулінарії, і в консервації. Гарний у салатах з іншими овочами
- Валя К. Перці ращу під відкритим небом. Першим почав червоніти Колобок. Він мене взагалі підкорив, і великою кількістю перчиком, а особливо стінкою, товщина якої з мізинець, насіння майже немає, як і пустот всередині. У майбутньому році спробую посадити його в теплицю.
- Антон. Всім овоч гарний. Тільки якщо росте поряд з помідорами похапцем можна зірвати не те, що потрібно. По виду здалеку не відрізнити.
- Зоя. Цього року спробувала виростити Колобок. Дуже навіть нічого, але мені не підходить. У нашій родині люблять перці фаршировані, зафаршіровать Колобок проблема. Стінки товсті, для їжі добре, але місця всередині мало. Пошукаю інше.
Решта відгуки, а їх більш ніж достатньо, такі ж однотипні. Якщо недоліки у овоча і знаходяться, то виглядають як гідності. Але як би там не було, кожен городник завжди шукає свій ідеал. Може з Колобком комусь пощастить.
Вирощування перцю: відео
Перець Колобок: фото