Перець сорти Вікторія є одним з кращих представників вітчизняної селекції. Він неймовірно «життєстійкості», урожайний, простий у догляді і смачний. За відгуками городників, цей перець відмінно адаптується навіть до дуже складних кліматичних умов (які спостерігаються на більшій території Росії). Далі ми дамо докладний опис сорту, розповімо про особливості його вирощування, врожайності (фотоматеріали додаються).
Опис сорту
Сорт перцю Вікторія вважається середньостиглих. Кущі рослини відрізняються досить приземистим зростанням – всього близько 0,6 м. Вони напіврозкидистою, штамбові (іноді напівштамбові). Плоди сорту мають конусоподібну форму, практично безреберную. Шкірка перців гладка, глянсова, чималої товщини – близько 0,5-0,6 см. Перець відрізняється середніми розмірами – в середньому розмір плодів досягає 80-100 г. Смак достатньо приємний, м’якоть не надто соковита.
Тривалість вегетаційного періоду з моменту посіву насіння до появи перших плодів становить в середньому 110-130 днів (мова про технічну зрілості). Щоб зірвати біологічно зрілі плоди, доведеться почекати ще днів 20. У першому випадку плоди відрізняються яскраво-зеленим забарвленням, у другому – насичено-червоної. Залежно від якості догляду та умов вирощування сорт може дати від 2 до 6 кг плодів.
Насіння перцю Вікторія
Серед великої кількості достоїнств сорту Вікторія городники особливо виділяють наступні:
- відмінна врожайність;
- прекрасна транспортабельність;
- хороша лежкість;
- невибагливість до умов вирощування;
- універсальність використання;
- стійкість до багатьох хвороб.
Перець Вікторія можна використовувати як в свіжому вигляді, так і для приготування різних соусів, заправок, гарнір до м’яса. Але найбільше плоди сорту відомі як відмінний продукт для консервації.
Увага! Сорт перцю Вікторія може вести себе не тільки як середньостиглий сорт, а й як ранньостиглий. Тут все залежить від того, в яких умовах вирощується рослина: в теплому кліматі рослина дозріє швидше, а в прохолодному, відповідно, повільніше.
Особливості вирощування та догляду
Оскільки сорт розвивається досить повільно, то висів насіння необхідно здійснювати в середині лютого, щоб до травня здійснити висадку у відкритий грунт / теплицю. Насіння попередньо перед посадкою знезаражуються в марганцевому розчині протягом півгодини і ретельно після цього висушуються.
Висаджувати перець в ємності з підготовленим і злегка зволоженим грунтом слід на глибину не більше 2,5 см. Бажано при цьому відразу робити висадку в окремі торф’яні горщики, щоб не потрібно було пересаджувати зійшли паростки в окремі ємності, що може бути чревате пошкодженням слабких корінців.
Накриваємо горщики целофаном і відправляємо в тепле місце до появи перших паростків. Після цього целофан знімається, а ємності зі сходами відправляються в наповнене світлом приміщення. При необхідності насичуйте паростки вологою і хоча б пару раз підгодуєте їх.
Увага! При вирощуванні перцю Вікторія важливо пам’ятати про одну його особливості: необхідно видаляти у рослини бічні пагони і листя до першої розвилки стовбура. В іншому випадку кущі перцю почнуть сильно гілки і вся «сила» рослини піде в зелену масу, а не в плоди.
Перед висадкою в грунт паростки необхідно як слід загартувати: приблизно за два тижні ємності зі сходами потрібно виносити на відкрите повітря: спочатку хвилин на 20-30, поступово подовжуючи час перебування паростків на повітрі до цілого дня (до заходу сонця).
Грунт для перцю вибирається ретельно: найкраще підійде пухка і легка (бажано родюча) грунт. Якщо на вашій ділянці росте тільки важка грунт, суглинку і т.д., варто додати в неї суміш торфу, органіки і піску.
Посадка розсади в грунт здійснюється за схемою 50х30 см. Грунт повинна бути попередньо удобрена органікою (перегній цілком підійде).
Щоб отримати міцне здорове рослина, яке буде радувати вас багатим урожаєм, необхідно забезпечувати кущах перцю достатню кількість вологи. Поливи повинні бути регулярними, не надто частими і помірними (якщо допустити надлишок вологи, то це може привести до обпадання квіток, до такого ж результату може привести і нестача вологи). Крім того, забезпечуйте паросткам достатню кількість добрив: відмінного ефекту можна домогтися за допомогою сумішшю сечовини і курячого посліду / суперфосфату.
На цьому ми закінчуємо розгляд особливостей вирощування перцю сорту Вікторія. Бажаємо багатого врожаю!
Особливості вирощування перцю: відео
Перець Вікторія: фото