Поетапна підгодівля помідорів в теплиці: як удобрювати томати після посадки, в період цвітіння і плодоношення

підживлення томатівЯкщо ви задумали вирощувати томати нема на грунті, а в теплиці, вам потрібно буде забезпечити їм цілий ряд важливих умов для повноцінного розвитку: температурний режим, вологість, освітлення і найголовніше – підгодівля. Без належного добрива можете не розраховувати ні на якісний, ні на великий урожай помідорів. При цьому підживлювати овочеві культури потрібно не свавільно, а за певними правилами, інакше зусилля можуть себе не виправдати. Як же грамотно удобрювати тепличні помідори? Розповідаємо і показуємо корисне відео про поетапну підгодівлі рослин: після посадки, в процесі цвітіння і під час плодоношення.

Підживлення після висадки

Перша підгодівля тепличних томатів здійснюється через 10 діб після їх посадки – цей проміжок необхідний, щоб рослини звикли до нових умов. Головне завдання ранніх добрив – стимулювати розвиток овочевих культур і зміцнити формується кореневу систему. Для цього ще слабкі помідори потрібно підживлювати азотовмісними складами:

  • На основі коров'яку. Рецепт: 1 л коров'яку, 1 ст.л. суперфосфату, 80 г золи – на 10 л води. Спершу всі інгредієнти ретельно змішують, а потім готовим розчином удобрюють ґрунт безпосередньо під помідорами: 0,5 л продукту на один кущ.

Важливо! Перед підгодівлею землю в теплиці необхідно полити, щоб коріння томатів не отримали опіки при контакті з добривом.

  • На основі «зеленого чаю». Рецепт: 5 кг молодої зеленої трави, 10 л коров'яку, 200 г золи – на 50 л води. Спочатку траву потрібно дрібно нарубати і укласти в бочку, потім до неї слід додати коров'як і золу – всі складові заливаються водою і перемішуються. Бочку з отриманим вмістом герметично затягують плівкою і залишають два тижні настоюватися на сонячній ділянці. По завершенні визначеного терміну до складу додають ще 50 л води і починають кореневу підгодівлю: по 2 л добрива на кущ.

вирощування томатівТомати в теплиці

  • На основі курячого посліду. Рецепт: 1 кг ферментованого рідкого посліду (справжньому не менше 7 днів) – на 10 л води. Курінний розчин слід вносити під саме коріння томатів за схемою: 1 л засобу на 1 кущ. При цьому бажано, щоб склад не потрапляв на стебло і листочки томатів.

Після першого кола підживлення тепличні рослини бажано не удобрювати протягом 10 днів, щоб не спровокувати надлишок поживних елементів.

Харчування в період цвітіння

Коли томати починають цвісти, їх потреба в підживленні дещо змінюється – на цій стадії їм більшою мірою потрібен не азот, а фосфор і кальцій, так як саме вони забезпечують рясне утворення зав'язі. У період цвітіння томатні рослини рекомендується підживлювати такими розчинами:

  • На основі дріжджів. Рецепт: 10 г дріжджів, 2 ст.л. цукру, вода. Спочатку дріжджі і цукор змішуються і наполягають пару годин. Потім склад розводять теплою водою з дотриманням пропорції 1 до 10. Готовий розчин потрібно вносити під коріння томатів на стадії бутонізації та розкриття перших квіток.

Порада. Щоб підсилити ефект дріжджовий підгодівлі, паралельно удобрюйте кущі помідорів деревною золою – її слід вносити в міжряддя.

  • На основі молока. Рецепт: 2 л молока, 30 крапель йоду – на 8 л води. Розчин використовується для позакореневого підживлення рослин – обприскувати кущі можна або вранці, або ввечері, але обов'язково при відсутності яскравого сонця.

догляд за томатамицвітіння томатів

  • На основі суперфосфату. Рецепт: 4 ст.л. суперфосфату – на 2 л води. Порошок заливається добре підігрітою водою і витримується не менш 10-12 годин – добриво має повністю розчинитися. Потім готовий склад розлучається теплою водою в приблизному співвідношенні 1 до 10. Суперфосфатний розчин застосовується для позакореневого обприскування – їм слід обприскувати і квітки, і листя, і зав'язі помідорів. При цьому обробляти рослини рекомендується тільки у вечірній час і лише один раз за період цвітіння томатних кущів.

Підживлення в період плодоношення

Підживлення помідорів в процесі їх плодоношення вкрай важлива з трьох причин: добрива сприяють активному дозріванню плодів, значно покращують їх смак і збільшують обсяг врожаю. Для досягнення цих цілей використовуються такі розчини:

  • На основі нітрофоски. Рецепт: 2 ст.л. нітрофоски, 2 ч.л. гумату натрію (сухого) – на 20 л води. Інгредієнти змішуються і отриманий розчин заливається під саме коріння кущів в пропорції 5 л добрива на 1 кв.м. грунту.
  • На основі суперфосфату. Рецепт: 1 ст.л. сухого порошку суперфосфату, 1 ч.л. гумату натрію (рідкої концентрації) – на 5 л води. Використовується аналогічним чином, як і попередній розчин, тобто вноситься під кореневу систему помідорів: 5 л на 1 кв.м. землі.

підгодівля томатівТомати необхідно підгодовувати кілька разів за сезон

  • На основі мінеральних добрив. Рецепт: 1 л гною, 1 ст.л. будь-якого мінерального добрива комплексної групи, 0,5 г купоросу міді – на 5 л води. Розчин вносять виключно під корінь томатів за схемою: для низькорослого сорту помідорів – 1,5 л на 1 кущ, для високорослої – 2-2,5 л на 1 кущ.
  • На основі золи. Рецепт: 50 г золи – на 2,5 л води. Спершу золу розводять в гарячій воді і отриманого розчину дають настоятися 5 годин. Далі проціджують через дрібну марлю і повторно розводять з теплою водою в середньому співвідношенні 1: 3. Склад призначений для кореневого підживлення кущів помідорів.

Порада. Посилити дію добрива на основі золи можна за допомогою йоду – для цього потрібно додати до розчину, отриманого після повторного розведення, 5 крапель йоду.

Таким чином, на кожній стадії розвитку томатів – після посадки в теплицю, в процесі цвітіння і в період активного плодоносінні – є свої особливості підгодівлі. З огляду на їх і регулярно забезпечуючи рослини необхідними мінералами і мікроелементами, ви зможете отримати гарну винагороду за свою працю – смачний, здоровий і великий урожай томатів.

Підживлення і обробка помідорів в теплиці: відео

Підживлення томатів: фото

підживлення томатів

підживлення томатів підживлення томатів

 

підживлення томатів

підживлення томатів підживлення томатів

 

 

підживлення томатів