Полуниця – культура досить «примхлива»: вона погано переносить високі і низькі температури, боїться шкідників тощо. Саме тому селекціонери всього світу намагаються виводити сорти полуниці, які були б максимально прості в догляді і при цьому радували відмінним зовнішнім виглядом і смачним урожаєм. До числа таких сортів відноситься полуниця Ельвіра. Далі представлено докладний опис сорту, особливості його вирощування, відгуки городників (додається також ФОТОінструкція по догляду за культурою).
Опис сорту
Садова суниця Ельвіра був виведена в Нідерландах з особливою ретельністю. В результаті вийшов досить цікавий сорт, стійкий до впливу різних захворювань і дає хороший урожай. Рослина відрізняється середніми розмірами, при цьому кущі виростають розлогими, з невеликою облиственностью. Сорт є ранньостиглий і досить великоплідних. Ягоди виростають чималого розміру, вагою близько 50-60 м Поверхность плодів глянцева, має виражений яскраво-червоний колір.
М’якоть полуниці також червоного кольору, дуже щільна, в міру соковита, відрізняється солодким смаком при повній відсутності кислинки і дуже яскравим суничним ароматом. Сорт користується великою популярністю серед садівників-городників зважаючи на численні достоїнств:
Ягоди полуниці Ельвіра
- відмінні смакові якості;
- висока врожайність (при грамотному догляді можна домогтися близько 1 кг плодів з кожного куща полуниці);
- стійкість до більшості полуничних хвороб;
- невибагливість до умов вирощування (сорт «відчуває» себе цілком комфортно навіть при дуже вологому і досить холодному кліматі – при температурі близько 18-22 градусів);
- прекрасна лежкість – сорт непогано проявив себе як полуниця, яку можна зберігати досить довго;
- відмінна транспортабельність – завдяки своїй щільній структурі плоди зберігають після тривалого перевезення свій первісний вигляд в 95% випадків.
Полуницю можна вживати не тільки в свіжому ідеї, але і консервувати її на зиму в цілому вигляді завдяки щільній структурі плодів.
Особливості вирощування та догляду
Полуницю сорти Ельвіра не можна назвати особливо вимогливою до ділянки для посадки, і грунт їй підійде, в принципі, будь-хто. Але якщо ви хочете домогтися максимально можливого і при цьому смачного врожаю, краще віддати перевагу легкій родючому ґрунті. Ідеальний варіант для Ельвіри – легка суглинку. Посадка молодих саджанців може здійснюватися двічі на рік: восени і навесні.
Пам’ятайте про те, що ділянка для вирощування полуниці повинен бути хоча б частково затінений, оскільки спекотне яскраве літнє сонце згубно для садової полуниці.
Порада. Вибираючи відповідний посадковий матеріал, звертайте особливу увагу на зовнішній вигляд паростків: здорова якісна розсада повинна мати не менше 4 повністю сформованих листочків і не повинна мати ніяких ознак хвороби.
Посадка полуничною розсади здійснюється різними способами в залежності від умов вирощування та кліматичних особливостей:
- При вирощуванні в тепличних умовах посадка здійснюється за наступною схемою – 25х30 см.
- При вирощуванні у відкритому грунті посадка здійснюється за схемою 30х30 см.
- При вирощуванні сорту в регіоні з підвищеною вологістю існує великий ризик ураження культури сірою гниллю, тому фахівці радять при посадці полуниці застосувати однорядковими схему.
Перед посадкою розсади грунт необхідно зволожити теплою водою і ретельно збити. Саджанець опускається в підготовлену лунку до центральної точки зростання – вона повинна залишитися на поверхні грунту.
Кущ полуниці Ельвіра
Сорт Ельвіра не потребує надмірно активному і складному догляді, але він повинен бути своєчасним і регулярним. В першу чергу, це відноситься до підживлення, поливу і розпушування.
Підживлення не повинні бути надто частими: досить підживити ґрунт протягом перших двох тижнів послід посадки, в період цвітіння і на початку періоду плодоношення. Використовувана підгодівля повинна бути комплексною, бажано з додаванням натуральних компонентів: коров’яку, пташиного посліду і настоїв із зелених рослин.
Порада. Після появи перших квіток на полуничних кущах, що вносяться підгодівлі не повинні містити в своєму складі азот, оскільки він може призвести до надмірного розростання зелені і зниження врожаю.
Полив повинен бути регулярним, але помірним. Здійснювати його необхідно рано вранці, або після заходу сонця. Не слід забувати про розпушуванні грунту на грядках як після поливів, так і в період між ними. Це дозволить максимально наситити грунт киснем, а, значить, прискорити процес росту культури.
Щоб підвищити урожай полуниці, необхідно періодично обрізати вусики на її кущах, але не всі – це дозволить збільшити площу, на якій росте культура.
Що стосується відгуків, то в цілому вони є позитивними, оскільки сорт при всій своїй невибагливості дає відмінний результат, і зібраному врожаю буде радий як городник-новачок, так і досвідчений садівник. Будьте впевнені в своїх силах. Успіхів!