Посадка абрикосів: етапи, способи, особливості

Абрикос – це звичне дерево для південних регіонів країни, але є регіони, в яких вирощування цієї рослини має деякі труднощі. Догляд за абрикосом в середній смузі вимагає від садівника більше часу і сил. Завдяки професійним та садівникам-любителям, всі бажаючі можуть виростити це прекрасне дерево.

посадка абрикосів

Вирощування абрикосів в середній смузі має свої особливості

Способи розведення абрикоса

Є кілька способів, як посадити абрикос. Посадка насіння (кісточок) – один з найдешевших. Якщо влітку після збору врожаю садівник вчасно відбере кісточки, то через деякий час, він зможе виростити ще одне або кілька нових дерев. Процес висадки:

  1. Витягти кісточку з найбільш стиглих і якісних плодів, промити їх і замочити у воді на добу.
  2. Перекласти насіння в чисту, суху, скляний посуд для зберігання.
  3. В кінці жовтня або початку листопада (залежить від кліматичних особливостей, для північних регіонів раніше), насіння висаджуються в землю на глибину до 10 см.
  4. За зиму вони пройдуть природну стратифікацію, якщо даний період завершиться вдало, до весни садівник побачить плоди.

Другий спосіб краще попереднього, т. К. Спочатку молоді дерева вирощують в домашніх умовах, а потім вже пересаджують у відкритий грунт. У них краща сумісність з іншими, особливо коли на дачі починає плодоносити абрикос.

Технологія схожа, але саджанець потрібно виростити з кісточки, а потім пересаджувати в землю.

  1. Насіння витягуються і замочують у воді кімнатної температури на добу.
  2. Наступні 10 днів їх необхідно щодня перемішувати.
  3. Ємність до половини засипається піском, в нього занурюється насіннячко і ще раз засипається, після потрібно полити грунт і прибрати катку в темне прохолодне місце.
  4. Полийте грунт, якщо вона пересихає.
  5. Процедуру потрібно виконувати за 180 днів до початку весняної посадки.

Коли посаджене дерево росте 2 років, його можна прищепити черешком іншого абрикоса під час плодоношення. Для копулировки краще, щоб ствол в діаметрі був більше 1 см, тоді сумісність буде вище. Щеплення виконується в кінці квітня або на початку травня, коли у дерева максимальний пік сокоруху. Можна виростити гарний дерево, доповнюючи його живцями з рядом стоять абрикосів інших сортів.

Проросла кісточка абрикоса

Якщо посадити кісточку восени, до весни вони проростуть

Основні етапи посадки

Як правильно посадити абрикос: це південна рослина, тому краще вибрати найсвітліше, тепле і високе місце в саду далі від інших дерев, адже його сумісність з ними дуже низька. Коренева система абрикоса на перших етапах розвитку досить пластична.

Попередня підготовка

Перед посадкою і доглядом у відкритому грунті потрібно підготувати грунт і саджанець. Земля не повинна бути дуже щільною, тому, як тільки садівник вириває яму, на її дно краще засипати дренаж з гравію і щебеню. Наступний шар – грунтова суміш із землі з додаванням мінеральних (аміачна селітра, деревна зола) і органічних (тваринний перегній) добрив.

Ще професіонали рекомендують додавати вапно, але робити це необхідно заздалегідь, т. К. Є цілком ризик, що коріння абрикоса постраждають.

Найкращий час для висадки абрикосового дерева із закритою кореневою системою: в кінці квітня, т. Е. До початку розвитку нирок. Під час висадки важливо пам’ятати, що коріння повинні в кілька разів перевищує розмір крони.

деревна зола

Деревна зола – натуральне мінеральне добриво для абрикоса

Висадка в грунт

Абрикосова дерево має погану сумісність з іншими плодовими деревами, відстань між абрикосами або іншими рослинами повинна бути не менше 5 м. Це обумовлюється тим, що при меншій відстані дереву буде тісно .. Посадкова яма засипається практично врівень з землею, рослина має розташовуватися на невеликому пагорбі . Височина збільшують, якщо на посадковому ділянці протікають грунтові води.

Шийка рослини не повинна бути заглибленою, тому коріння присипають до її рівня. Навколо абрикоса роблять невелике коло для поливу. Саджанець абрикоса після посадки заливають кількома відрами води, але не можна розмивати горбок, адже це призведе до оголення коренів.

Як правильно садити чагарник: саджанець при посадці пригинають до землі і під кутом в 40 °, закріплюють гілки. Дерево отримує ще більше тепла від землі.

Особливості висадки в різних кліматичних зонах

Більшість початківців садівників надають величезного значення питанню, як садити абрикос, не враховуючи кліматичні особливості місцевості. Так як посадка абрикоса – це відповідальна справа, потрібно розуміти всі особливості цієї теплолюбивой культури, вона може не прижитися навіть в підготовленої для цих цілей грунті.

Назва кліматичної зони Характеристика Північна смуга Висадка саджанців проводиться виключно навесні. Восени існує ризик, що деревам не вистачить часу вкоренитися до настання морозів. Не допомагає посилена підготовка до зими, т. К. Саджанці просто вимерзають. Урал і Сибір – це регіони, в яких не варто експериментувати з посадкою або пересадкою абрикосів восени. Середня смуга Посадка абрикоса і догляд за ним в середній смузі може проводитися навесні, т. К. Зими тут менш суворі, але в квітні можливі заморозки, які знищать рослину. Південна смуга Це найсприятливіший регіон, посадку і догляд за абрикосовим деревом виробляють і восени і навесні. Кліматична зона сприяє швидкому приживанню. Якщо це не відбулося, то причинами можуть бути недотримання технології посадки або хвороба саджанця. посадка абрикоса

Час висадки абрикоса різниться в залежності від регіону

Догляд

Власники, які доглядають за садом, отримують винагороди за свою працю. Як доглядати за абрикосом:

  1. Для цієї рослини характерний високий показник посухостійкості, але для високих показників врожайності необхідно поливати його, особливо коли починається період посіву, запилення і формування плодів.
  2. Підгодовувати дерево спеціалізованими мінеральними і органічними добривами, сумісність з абрикосом обов’язкове.
  3. Велика кількість плодів згубно для незміцнілих гілок. Не варто чекати прибирання, видаливши зайві: на кожні 20 листків залишається 1 плід. Якщо запильник (бджоли, вітер) добре попрацював, потрібно видаляти плоди, адже у молодих дерев зайві знижують якість фруктів.
  4. Можна обприскувати рослина отрутами, щоб захистити від шкідників.
  5. Необхідно провести обрізку саджанця. Для крони використовують розріджено-ярусні схему видалення гілок, яка передбачає вибір 4-6 скелетних. Навесні плодові гілки вкорочують вдвічі, щоб дати розвиток квітковим ниркам.
  6. Щоб світло краще проходив, проріджується крона. 7. Після збору врожаю проводиться омолоджує обрізка, але для дорослих дерев ця процедура проводиться акуратно.