Правила підгодівлі сливи влітку

Садова зливу – дерево вимогливе, йому необхідний своєчасний догляд. Щоб культура регулярно плодоносила і росла, особливу увагу слід приділити інформації про те, чим підживити сливу.

підгодівля сливи

Підживлення саджанців

Слива добре росте на багатих ґрунтах (глинистих, суглинних, чорноземних), але для якісного плодоношення їй необхідні азот, калій, фосфор, магній. Ці елементи саджанець може отримати тільки з добрив.

Перед посадкою слід спочатку збагатити грунт. На дно ями кладуть яєчну шкаралупу, а саджанець засипають сумішшю з грунту, торфу, сульфату калію, суперфосфату і органічних добрив (гній, компост). Якщо на вашій ділянці кислотна грунт, слід додати вапно або доломітове борошно, тому що сливові культури люблять грунт з нейтральною або лужною середовищем. Після потрібно зробити лунку навколо рослини і вилити 25 л води, зробити мульчування тирсою, торфом або сухою землею.

підгодівля сливи

Підживлення дорослих рослин

Удобрювати грунт необхідно 3 рази на рік: до цвітіння (навесні), під час утворення плодів (влітку) і після збору врожаю (восени). Для початку потрібно оцінити свій сад, тобто зовнішній вигляд рослин, їх листя. Так можна визначити, чого не вистачає конкретному дереву, крім комплексної підгодівлі:

  • дефіцит фосфору робить листя сіруватими, плоди стають маленькими;
  • при нестачі магнію листя знаходять коричневу окантовку, прожилки також стають бурими;
  • зменшення кількості азоту призводить до освітлення і відмирання листя і фруктів;
  • при нестачі калію листя стає бурого кольору і трохи скручуються.

Схема дій і комплекс заходів безпосередньо залежить від виду і сорту вашої сливи.

ніж підгодувати вишню навесні щоб плодоносила

Весняна підгодівля

Корисні елементи і речовини навесні у рослин в дефіциті, тому садівники повинні забезпечити правильну підгодівлю сливи. Це забезпечить підготовку до цвітіння і плодоношення. Знання правильних пропорцій і методів внесення речовин дозволить кожному садівникові зробити свій сад красивим і плідним.

  1. Сечовина. При роботі з сечовиною навесні слід дотримуватися конкретної послідовності робіт: навколо культури перекопують грунт до плодоношення, додаючи на кожен 1 кв. м. 20 г сечовини.
  2. Азот. Хороший ефект дає некореневої підживлення сливи. Для неї слід приготувати розчин: 20 г на 10 л води. Ретельно перемішують і обприскують дерева.
  3. Екстрасол – мікробіологічний препарат, має захисні стимулюючими зростання властивостями. Розвести столову ложку Екстрасола в воді і поливати рослини. Однією ложки вистачить для двох молодих дерев.

Літні підгодівлі

У червні, після цвітіння, коли починається період набору маси плода, потрібно удобрювати такими кореневими розчинами:

  • в 10 л води розвести 2 ст.л. сульфату калію і 3 ст.л. сечовини. На одне доросле дерево припадає близько 40 л;
  • 1 ст.л. калійної селітри на 10 л води. Цього розчину для молодого саджанця необхідно до 3 відер, для дорослої рослини в 2 рази більше.

Після підгодівлі сливи грунт навколо культури мульчують. Уже в липні ви побачите результат своїх старань: великі, якісні сливи.

Осінні підгодівлі

У сливи, як у більшості фруктових дерев, восени зав’язуються очі, які в подальшому стануть плодами. З огляду на це, а також період цвітіння, дозрівання фруктів, слід пам’ятати, що дерево може відчувати необхідність у підживленні.

Якщо вашій рослині менше 3 років і при посадці були використані всі необхідні добрива, вистачить тільки весняного підживлення. Якщо рослина вже плодоносить, то добрива вносяться щороку. Вливати їх слід в навколостовбурні лунки радіусом близько 1,5 м.

Осінню підгодівлю слід провести до перших заморозків. Не варто удобрювати сливи великою кількістю речовин, ніж передбачено нормою, тому що зливу може не дочекатися весни.

Відмінною підгодівлею для сливи будуть органічні добрива: перепрілий гній, компост. Вони покращують структуру грунту і благотворно впливають на дерево:

  • грунт залишається пухкої;
  • підвищується урожай;
  • живлять коріння дерева;
  • збільшують швидкість росту.

Після плодоношення варто внести калій. Він допоможе підвищити морозостійкість, тому що виводить зайву рідину. Щоб отримати якісний урожай, дереву необхідна певна кількість фосфору. Для цього на 1 кв. м. потрібно внести 50 г кісткового борошна. По завершенні цих заходів слід укрити грунт сіном або сухим листям. На цьому підгодівля закінчена, культурі потрібно дати час набратися сил і чекати весни.