Правила поливу сливи влітку

Природа не завжди дбає про те, щоб вчасно і в потрібній кількості напоїти сад. У таких випадках садівники беруть на себе цей обов’язок, але далеко не всі знають, як це правильно робити. Слід добре розібратися, як поливати сливу влітку.

як поливати сливу влітку

Особливості культури

Слива – культура, що включає близько 250 видів. Багато представників роду – широко відомі плодові дерева. Відомо безліч сортів, на сьогоднішній день налічується близько 2000. Вони розрізняються за кольором, формою і смаком.

Період дозрівання плодів залежить від сорту і проходить з початку липня і до кінця жовтня. Пізні сорти вважаються особливо смачними після перших заморозків.

Більшість дерев невеликої висоти, з досить поверхневою кореневою системою, яка утворює велика кількість порослі. У період цвітіння покривається білими квітами. Після дозрівання плоди набувають всіляку забарвлення, починаючи зі світло-жовтого до майже чорного кольору.

Всі види, що ростуть на садових ділянках, можна об’єднати одним назвою – домашня зливу. Вона пішла від схрещування аличі і терну. У дикорослому вигляді не зустрічається.

як поливати сливу влітку

Посадка

Слива вимоглива у виборі грунту, в якій їй належить рости і плодоносити. При висаджуванні в середніх широтах потрібно вибирати теплі, добре прогріваються сонцем ділянки. По можливості перевагу слід віддати південним і південно-західних схилах. Не варто вибирати низини, де будуть накопичуватися дощова і тала вода.

Оптимальний час посадки починається з кінця квітня і триває до середини травня. Цей проміжок хороший тим, що грунт вже встигає прогрітися весняним сонцем, але ще не пересихає.

Не слід розміщувати саджанці занадто близько, відстань між ними повинна становити не менше 3 м. Це необхідно для вільного розростання гілок і формування правильної крони. Пристовбурні кола повинен бути не менше 2 м.

Вглиб яма повинна бути 60 см. Коренева шийка врівень із землею або на 3-4 см вище, але не нижче рівня землі. Коріння присипають верхнім шаром грунту, злегка утрамбовують. Якщо залишаться порожнечі, не заповнені землею, коріння висохнуть. Сильнорослі сорти закріплюють кілочками на перші 2 роки для формування міцного і рівного ствола.

Полив починається по завершенні процесу посадки. На цьому етапі вистачить 3-х відер. Це наситить саджанець водою і допоможе в ущільненні земельного шару навколо дерева.

Правила поливу

Для досвідченого садівника нічого складного в такій справі немає. Початківець ж володар садового ділянки може не знати всіх тонкощів справи. Залежно від віку дерева, будуть відмінності в поливах.

  1. Перший рік життя рослини. У цей період земля ще погано утрамбована і коренева система недоросла. Найефективніше буде здійснювати зрошення за допомогою лійки, розпилювача. Можна класти шланг в пристовбурні кола саджанця і включати несильний напір води.
  2. На другий рік після посадки. До цього часу рослина зміцнюється і не вимагає такого сталості в зволоженні, як в попередній рік. Поливати необхідно при довгій відсутності дощів. Головним показником служить суха потріскана земля, для перевірки просто копиці її лопатою.
  3. Вік дерева до 15 років. Зрошення здійснюють в момент дозрівання плодів і влітку. Восени для підготовки дерева до зими. Після кожного разу потрібно мульчувати грунт гноєм.
  4. Дерева старше 15 років необхідно не забувати підгодовувати. Розкидані навколо добрива нічого корисного дереву не принесуть. Варто зробити кілька заглиблень в землі по периметру і в кожне засипати добриво (переважно вибрати комплексне), після чого здійснюють змочування. Підживлення вистачить на кілька наступних років.

Важливо контролювати вологість грунту в залежності від віку рослини. Зниження врожаю безпосередньо залежить від цього фактора. Грунт повинна бути мокрою, але не схожою на болото. У цього виду плодових дерев є особливість – відновлення зростання теплою осінню. Кількість вологи в другій половині літа варто обмежити.

як поливати сливу влітку

Сезонний полив

У весняний сезон додаткова волога не потрібно. Грунт зволожена після зими талими снігами. Восени рясно йдуть дощі, а ось в літній період зволоження здійснюється особливо ретельно. Вибирати спосіб і визначати кількість вологи, варто виходячи з декількох важливих чинників:

  • вік рослини;
  • сорт дерева;
  • вид і вологість ґрунту;
  • як давно був дощ.

Доцільно поливати спочатку кожної фази: активного зростання, закладки нирок, формування врожаю. Молоді деревця, посаджені навесні поточного року, зволожують в середньому кожні 2 тижні. Ще не досягли фази плодоношення рослина потрібно зрошувати в червні і липні. Тут слід скористатися таким правилом: краще рідко і багато, ніж часто, але мало.

Перший полив здійснюється за кілька тижнів до початку цвітіння. Рекомендується робити в ранкові та вечірні години. У період тривалої посухи і в нічні години.

Під час посушливого літа слід проводити Освіжні дощування дерев. Це сприятливо позначиться на загальному стані саду. Плодовим рослинам необхідна вологість грунту і повітря. Останнє зволоження восени має бути здійснено до перших заморозків, щоб не переохолодити коріння.

Сезон цвітіння і плодоношення

Недостатня кількість вологи неодмінно позначиться на цвітінні, а згодом і кількості плодів. Слабкий приплив вологи на стадії плодоношення згодом призведе до того, що плоди:

  • Не можна лити соком;
  • не виростають до потрібного розміру;
  • приймають неправильну форму;
  • обсипаються.

Рясне змочування грунту здійснюється в процесі активності дерева – цвітіння і утворення зав’язі на гілках. На стадії дозрівання врожаю збільшення рівня зволоженості повітря сприяє гниттю коріння і поширенню і розвитку захворювань, зокрема, грибкових. Наявність проблеми виявляється по зовнішньому станом однорічних пагонів – вони не дозрівають і висихають на верхівці, в цей час плоди розтріскуються.

Полив під час плодоношення

В період визрівання плодів для змочування землі вистачить в середньому по 7 відер для будь-якого з дерев. Більша кількість вологи не збільшить урожай, а неодмінно призведе до гниття плодів. Чим доросліша рослина, тим більше води воно вимагає. Грунт слід зволожувати на 60-100 см углиб.

як поливати сливу влітку

Рясні опади протягом року не служать показником зволоженості грунту, в якій росте дерево. Розподіл вологи контролюється відповідно до вегетаційним періодом. В період відпочинку зволоження потрібно припинити і в період активності посилити.

Висновки

Правильний і своєчасний полив сливи – найважливіший фактор для зростання здорового і довговічного дерева. У цьому процесі особливу увагу приділяйте періоду плодоношення для формування великої кількості плодів. Важливі сезонність і кліматичні особливості місцевості.