Питання: «Як правильно повинна виконуватися пікіровка сіянців перцю на розсаду і чи потрібна вона взагалі?» – часто виникає у початківців городників. Адже коренева система цих рослин дуже погано переносить будь-яке втручання. Тільки вивчивши покрокову інструкцію, подивившись відповідні відео та фото можна зробити правильні висновки.
Слушна нагода для пікіровки
Деякі садівники радять пікірувати перець ще на стадії сім’ядоль, поки коренева система практично не розвинена. Іноді проводять пікіровку на пізніх стадіях, коли утворилося вже 4-6 справжніх листків, але в цей період коріння вже добре розвинені і можуть сильно постраждати.
Правильно ж проводити пікіровку на 15-20 день після того, як з’явилися сходи. Якраз в цей час на маленьких перчиком виростають 2-3 справжніх листочка, а коренева система найменш вразлива.
паростки перцю
Які ємності використовувати
Для вирощування розсади перцю потрібні ємності діаметром близько 8 см і висотою 14-15 см. Саме такий обсяг грунту здатний забезпечити рослину поживними речовинами до самої висадки на постійне місце. У продажу представлений дуже великий вибір різноманітних горщиків і стаканчиків спеціально випущених для вирощування розсади. При бажанні можна самому виготовити ємності з підручних матеріалів.
Порада. Для розсади перцю ідеально підійдуть паперові літрові пакети з під молока – тетрапак. Потрібно тільки добре їх вимити, зробити знизу пару отворів і обрізати на одну третину.
Як приготувати грунтосуміш
Найкраще використовувати грунтосуміш, до складу якої входить перегній або торф, а також дернова земля і річковий пісок в правильному співвідношенні – 1: 1: 0,5. Сюди ж потрібно додати необхідні мінеральні добрива.
На 10 кг грунтосуміші з перегноєм потрібно:
- 10 г суперфосфату;
- 5 г аміачної селітри;
- 5 г хлористого калію.
На 10 кг грунтосуміші з торфом потрібно взяти:
- 25 г суперфосфату;
- 5 г аміачної селітри;
- 6 г хлористого калію.
Така суміш буде пухкої і поживною одночасно. Можна наповнювати нею ємності і приступати до пікіровки.
Технологія: крок за кроком
Ця процедура проста. Головне – акуратно витягувати по одному сіянці із загальної ємності, щоб не пошкодити коріння. Перед пікіровкою потрібно добре полити перчики – це значно знизить можливість пошкодження коренів при добуванні рослин із загальної ємності.
пікіровка перцю
- Ємності засипають підготовленою грунтом і добре її ущільнюють. Посередині роблять глибоку лунку (це можна зробити за допомогою олівця або ручки) і заливають її водою.
- Акуратно, за допомогою гострого і вузького предмета, витягають по одному сіянці.
- Росток поміщають в лунку таким чином, щоб корінець вільно там розташувався. Для цього сіянці спочатку занурюють в грунт трохи глибше потрібного рівня, присипають землею, а потім злегка підтягують вгору. В результаті корінець молодого рослини приймає потрібне положення.
- Грунт навколо посадженого паростка добре обжимають пальцями.
- Водою кімнатної температури обережно поливають пересаджені рослини.
Увага! Перці не утворюють додаткових коренів, тому зайве заглиблення сеянца може привести його до загибелі. Глибина посадки повинна бути такий-же, як і до пікіровки.
Деякі городники наполягають на необхідності прищипування центрального корінця при пікіровки, однак така процедура припустима тільки в тому випадку, якщо сіянці сильно переросли і їх коріння надмірно довгі.
Порада. Дорощувати распікірованую розсаду найкраще на тому ж місці, де перці росли до пікіровки, в іншому випадку у рослин піде багато часу на адаптацію до нових умов.
Чи можна обійтися без пікіровки?
Цим питанням задаються вже кілька поколінь овочівників. Здавалося б, якщо не пересаджувати сіянці, то не буде пошкоджуватися коренева система і рослини будуть набагато краще рости. Однак, це зовсім не так. Перці, що ростуть дуже близько один до одного в одній ємності поступово почнуть затінювати один одного, а їх коріння будуть сплітаються між собою, відповідно рослини отримають менше поживних речовин. Результат такого вирощування негативно позначиться на майбутньому врожаї.
Деякі городники вирощують перець без пікіровки, для чого по 2-3 насіння висаджують в окремі ємності. Після появи росточков залишають найсильніший з паростків, а ті, які слабший, видаляють. Таким чином розсада перцю вільно росте до моменту висадки її в грунт.
Перець – культура вимагає до себе постійної уваги, однак при правильному дотриманні таких агротехнічних прийомів як пікіровка, отримати хороший і якісний урожай не так вже й складно.
Пікіровка перцю: відео
Розсада перцю: фото