Правильна схема для посадки розсади перцю – запорука отримання відмінного врожаю в теплиці

розсада перцюПерець – дуже популярна культура, яку з задоволенням вирощують любителі на своїх городах. Цей корисний овоч культивується як на грядках, так і в тепличних умовах. Звичайно ж, в разі другого варіанту, отримати смачні плоди можна набагато раніше, але тут постає питання, за якою схемою потрібно проводити посадку розсади перцю і яка відстань має бути між овочевими рядами, щоб рослини комфортно себе почували.

Вирощування розсади перцю

  • Грунт. Для вирощування сіянців підійде суміш перегною, дерну і піску в співвідношенні 1: 1: 0,5. При бажанні можна придбати готову грунтосуміш.
  • Посів насіння. Спочатку насіння потрібно протравити 20 хв в перманганату калію, а потім на дві доби замочити в талій воді з додаванням стимулятора росту. Вирощування перцю за допомогою прямого посіву в грунт не дає очікуваних результатів, так як його насіння має тривалий термін проростання – від 10 днів до 21. Сіянці цієї культури теж ростуть дуже повільно, тому терміни їх посіву прямо залежні від сорту і часу планованого висаджування розсади в грунт . Насіння ранніх сортів висівають за 65 днів, середньостиглих – за 65-70, а пізніх сортів – за 75 днів до висадки. Сіяти насіння перцю краще відразу ж в окремі ємності, по 2-3 штуки в кожну. Таким чином можна уникнути процесу пікіровки, сильно травмує ніжні коріння. Після того, як виросте 2-3 справжніх листочка, вибирають один сильний паросток, а інші видаляють.

Увага! Насіння перцю зберігає схожість на короткий термін, тому про запас їх купувати не можна.

  • Підживлення розсади. Перший раз перці підгодовують комплексним добривом при появі трьох листочків. Другий раз – після того як виросте четвертий. Третій раз тоді, коли відбувається утворення квіткових бруньок, що збігається з появою восьмого справжнього листочка.

Висадка розсади в теплицю

Після того як молоді перчики сягнуть 25 см у висоту, їх можна висаджувати в теплицю на постійне місце. У нормі стебло рослин повинен бути товстий, зеленого, без всяких вкраплень, кольору і мати 12-14 листочків.

як посадити перець в теплиціСхема посадки перцю

Незадовго до того, як буде проведена висадка розсади, грунт потрібно збагатити мінеральними добривами, що містять азот, фосфор і калій. Також бажано внесення перегною, в кількості одного відра на кожен м².

Увага! Вносити свіжий гній в грунт під перець в теплиці категорично не можна. Після такого добрива кущі сильно розростаються, а квітки опадають.

По виду рослини можна запросто визначити брак певних елементів

  • Недолік калію – листя виглядають скрученими, з висохлої окантовкою.
  • Недолік азоту – листя дрібніють, світлішають, набувають сірого відтінку.
  • Нестача фосфору – листя притискаються до стовбура і фарбуються знизу в фіолетовий колір.
  • Недолік магнію – листя набувають мармурову забарвлення.

Як визначитися зі схемою посадки

У теплицях практикується вирощування перців на грядках шириною в 1 м і міжряддями в 0,5 м. Щільність посадки рослин залежить від сорту:

  1. Гібриди і сорти з сильним ростом краще садити через 35 см.
  2. Середньорослі перці – через 25 см.
  3. Низькорослі раносозревающіе сорти – через 15 см.

Іноді перець в теплицях саджають в шаховому порядку за схемою 30 см х 30 см.

Правильний догляд за тепличним перцем

Для перцю дуже важливий регулярний полив і недопущення температурних стрибків. Якщо рослини не отримують потрібну їм кількість води, їх плоди страждають від сірої гнилі. Різка ж зміна температури сильно знижує врожайність.

як посадити перецьСхема підв’язки перцю

Формування зростаючих перців:

  1. У сортів, що мають середній зріст, обов’язково потрібно відщипувати утворює втечу, листочки, які виросли на стовбурі і зайвий паросток в середині рослини.
  2. Перці високих сортів формують з двох найбільш сильних стебел, які обов’язково підв’язують до шпалери.
  3. Гібриди з останніх взагалі не вимагають ніякого формування, а лише потребують своєчасної підв’язці.

Для того щоб рослина перець змогло порадувати відмінним урожаєм, рекомендується відщипування одного нижнього бутона. Також потрібне постійне видалення пагонів і листя, яке росте в нижній частині головного стебла з боків.

Порада. Не варто висаджувати на одній площі солодкий і гострий види перців. З кількох причин перці можуть переопиліться і плоди солодкого сорту стануть гострими.

При правильній схемі посадки і виконанні нехитрих правил догляду, чудовий урожай перцю порадує городника і з лишком виправдає витрачений час.

Висаджувати розсаду перцю в теплицю: відео

Розсада перцю: фото

розсада перцю

розсада перцю розсада перцю

розсада перцю

розсада перцю розсада перцю

розсада перцю