Причини неплодоношенія сливи

Від правильності догляду залежить зовнішній вигляд сливи і показники врожайності. Є маса причин відсутності плодоношення сливи на ділянці, які легко можна усунути.

моніліоз

Моніліоз може знищити врожай сливи

Причини поганого плодоношення

Плодоношення сливи залежить від багатьох причин. Основні: неправильний догляд і посадка на непридатному для вирощування ділянці. Іноді садівники не до кінця вивчили особливості сорту і очікують урожай раніше покладеного терміну.

Молоді дерева сливи починають своє плодоношення на 3 рік життя. Причиною відсутності рясного врожаю стає зрілий вік плодового дерева – 25 років.

Висадка в регіоні з холодними кліматичними умовами впливає на родючість аличі. Непристосовані до весняних заморозків квітки вимерзають, що призводить до часткової або повної втрати врожаю. Сорт вибирають за вимогами регіонального клімату: на півдні садять посухостійкі сорти, на півночі – зимостійкі, в регіонах середньої смуги з вологим кліматом – культури, стійкі до грибкових інфекцій.

Посадка в неправильно обраному місці особливо впливає на плодоношення. Недолік сонячного світла призводить до того, що ягоди дрібніють і стають кислі. Надлишок сонця приводить до опіків кори і її розтріскування, через що стрімко падає врожайність, і дерево припиняє свій розвиток.

Якщо зливу цвіте, але не плодоносить, проблема полягає у відсутності запилювачів. Поширені сорти самобесплодни, вимагають додаткового запилення. Також найбільш поширені причини відсутності врожайності:

  • захворювання: Моніліоз, клястероспоріоз, плодова гниль;
  • комахи: довгоносики, плодожерки, сливові пилильщики ;;
  • підвищена кислотність грунту.

Рішення проблем плодоношення

Хвороби

Чи не плодоносить зливу при грибкових інфекціях.

Моніліоз – одна з різновидів грибкових інфекцій, яка вражає всі дерево. На листках, пагонах і стовбурі можна помітити сліди від опіків. Згодом починає опадати листя і цілі гілки, кора лопається і починається камедетечение. Плід вражає грибок, що призводить до загнивання і обпадання. На поверхні ягоди утворюється сіра корочка кільцеподібної форми.

Боротьба з моніліозом:

  • обрізка всіх уражених пагонів і збір заражених плодів;
  • зачистка ран, що проходить в 3 етапи: обробка 1% розчином міді 200 г на 10 л, замазування місць зрізів свіжим щавлем тричі, з інтервалом в 10 хвилин, завершальна обробка поранень деревною золою;
  • зрошення дерев до цвітіння бордоською рідиною, в пропорції 300 г на відро води.

Клястероспоріоз – грибок, що вражає листя і плоди. На зливі помітно поява плям бурого або коричневого кольору, які з часом перетворюються в дірки і призводять до в’янення пагонів. Ягоди засихають і обсипаються.

Боротьба з клястероспоріозом:

  • проведення сезонної санітарної обрізки;
  • спалювання уражених плодів і пагонів;
  • обприскування рослини розчином міді 1% в пропорції 250 г на відро води.

Плодова гниль вражає велику кількість плодів, з’являючись у вигляді цвілі на поверхні ягід. Призводить до іссиханію м’якоті плоду і його повної непридатності до вживання в їжу. Щоб побороти гниль, використовують фунгіцид «Хорус»: 2 м на 6 л. Обприскування проводять до цвітіння, а потім кожні 2 тижні до повного лікування дерева. Рекомендовано закінчити процедуру за кілька тижнів до початку збору врожаю.

клястероспоріоз

Клястероспоріоз проявляється дірчастому листя

Шкідники

Поширеною причиною поганого плодоношення є навала шкідників.

Довгоносики – маленькі жучки зеленого кольору, становлять небезпеку для плодових дерев своїм потомством. Личинки довгоносиків з’їдають все на своєму шляху і завдають непоправної шкоди плодам. Боротьба з жуком і личинками:

  • перекопування пристовбурного кола;
  • знищення листя і плодів, пошкоджених личинками;
  • використання препарату «Децис»: 2 мл на відро води.

Плодожерки – метелики коричнево-сірого забарвлення, що досягають 20 мм довжини розмаху крил. Помітити їх на дерево можна по лялечкам між гілок. Личинки зимують під корою дерева, перед цим вони запасаються поживними речовинами, з’їдаючи м’якоть сливи.

Боротьба з плодожеркою:

  • прибирання непотрібного сміття на ділянці;
  • видалення відшарувалися ділянок кори;
  • установка на дереві ловчих поясів для комах;
  • зрошення розчином мила: 300 м на 10 л теплої води, з додаванням 1 кг деревної золи.

Сливові пилильщики – маленькі комахи, що досягають 30 мм в довжину, відкладають своє потомство на листках і пагонах плодового дерева. Яйцекладки знаходяться по всій рослині, в маленьких кишеньках в тканинах листя, звідки з’являються на світ личинки і починають поїдати все на своєму шляху.

Боротися з пилильщиком слід комплексно:

  • Розпушування грунту біля стовбура;
  • Знищення сміття і всохлі гілок;
  • Зрошення настоєм ромашки: 1 кг подрібнених суцвіть ромашки настоюють протягом доби в відрі теплої води.

Кліматичні особливості

Однією з поширених причин того, що слива погано плодоносить, є висадка сортів, невідповідних під кліматичні умови регіону. Погана посухостійкість або зимостійкість призводить до тріщин на корі і сильно знижує врожайність.

Що робити, щоб уникнути проблеми:

  • вибирати районовані сорти;
  • купувати саджанці в межах регіону, обов’язково перевіривши слід від щеплення, що доводить автентичність сорти;
  • для підвищення морозостійкості восени слід поливати дерево і мульчувати пристовбурні кола тирсою. Це дозволять зберегти достатню вологість і забезпечити теплом кореневу систему;
  • на період зимової холоднечі дерево загорнути в мішковину або картон.

Неправильне місце посадки

Причиною, чому не плодоносить зливу, можуть бути фізіологічні чинники. На якість і кількість плодів на дереві впливає неправильне місце посадки. В умовах некомфортного зростання зливу не плодоносять, тому що у неї не вистачає сил на зав’язування плодів.

Сливове дерево некомфортно почувається при засухах і високої вологості, тому її слід висаджувати на ділянці, де тінь починається з полудня. Вибирають місцевість з низьким заляганням грунтових вод, щоб не створювати додаткову вологість.

Кислотність грунту

Якщо не плодоносить зливу, варто звернути увагу на кислотність грунту. Підвищена кислотність призводить до гальмування розвитку культури, в т. Ч. Впливає і на плодоношення.

Для визначення кислотності грунту використовують методику перевірки лакмусом, який купують у спеціалізованому магазині. Для проведення досвіду потрібно зібрати грунт на ділянці з різних місць і кожен зразок щільно загорнути в тканину, опустити в дистильовану воду на 5-10 хвилин. Після закінчення часу опустити лакмус до позначеної позначки і звірити отримані результати зі шкалою, наданої разом з тестом.

Щоб збирати достатній урожай плодів, потрібно провапнованих грунт доломітового борошном. Для її приготування потрібно:

  • 100 кг вапна;
  • 4 л води.

Спочатку вибирають рівну поверхню грунту і засипають її вапном, потім поливають водою і чекають 20 хвилин, поки відбудеться реакція. Отриману борошно збирають і процедуру повторюють. Щоб провапнованих кислий грунт, потрібно 500 м хутрових на 1 м, среднекіслих грунт зажадає 400 м речовини, слабокислий -300 м

Відсутність запилення

Іноді, щоб змусити сливу знову плодоносити, потрібно висадка поблизу сортів запилювачів. Чи не плодоносить зливу, якщо поруч росте невідповідний сорт запилення. Відмінне дерево, запилюють сливу – жовта алича.

При посадці слід вибирати місце ближче до того, де росте сливове дерево. Можна залучити комах-запилювачів за допомогою обприскування квіткових зав’язей цукровим розчином.

Якщо культура погано плодоносить, а ділянка не дозволяє посадити додаткові сорти, можна використовувати щеплення: на вже зростаюче дерево прищеплюють пагони різних видів сливи і аличі.

жовта алича

Жовта алича – оптимальний запильник для сливи

Висновок

Причин, чому зливу не приносить урожай, маса: неправильний догляд, погане місце посадки, невідповідний сорт для регіону. До поганого плодоношення приводять грибкові інфекції і атаки шкідників. Своєчасний догляд і вибір відповідних сортів для посадки допоможуть уникнути проблем з плодоношенням.