За деякими рослинами тягнеться прикмета або повір’я. Замиокулькас став володарем відразу двох, несучи позитив і переживання одночасно. Як розібратися з інтригою прийме? Які властивості приписують цій квітці? Мати його в будинку чи ні?
Як виглядає замиокулькас, звідки родом
Ефектне кімнатна рослина з глянцевими м’ясистим листям, яке називають квіткою безшлюбності, виконало довгий шлях, добираючись до наших країв. Родина заміокулькаса – гори Занзібару і Східної Африки. Радість споглядати симпатичну культуру подарував нам англійський колекціонер Конрад Лоддіджес. Він відкрив для науки замиокулькас, вперше описавши його в 1826 році. Спочатку буму в ботанічних колах квітка не справив. Інтерес до нього з’явився пізніше, на голландських аукціонах. Попит з тих пір не вщухає.
Чим приваблює замиокулькас? Не будучи квітучою рослиною, він притягує погляд своїми ефектними листям. Вони глянцеві, насичено-зелені, гладкі. Так само як і довгі гілки. Квітка може досягати у висоту до декількох метрів. Він стає схожий на дерево, при цьому сидячи в невеликому горщику.
Відноситься до списку самих невибагливих кімнатних рослин. Ймовірно, це пов’язано з його африканським корінням. Запеклі умови саван і палюче сонце змушують рослини пристосовуватися, брати максимум від рідкісних дощів і збирати сили. Отже, з чим здатний миритися замиокулькас:
- дуже довго може жити без вологи і поливу;
- Не потрібно часто пересадки;
- не втрачає яскравості листя, розташовуючись в слабоосвещенном місці.
Увага! Замиокулькас є отруйною рослиною. Його сік може викликати алергію, а потрапляння в шлунок – кишкові розлади.
Замиокулькас – квітка безшлюбності
На щастя, квітка не виганяє чоловіків з дому в буквальному сенсі. Це лише прикмета, але до неї багато жінок ставляться дуже серйозно, приписуючи певне неблагополуччя в особистому житті заміокулькаса. Його вважають квіткою безшлюбності. Чому? У народі побутує кілька версій:
- Прикмету пов’язують з ядовитостью соку листя.
- Історії незаміжніх жінок-власниць квітки.
Сік африканського екзота дійсно небезпечний. При контакті з ним на шкірі може з’явитися почервоніння-опік або алергічна реакція. Але він в рівній мірі отруйний і для жінок. Проте версія про квітку безшлюбності має місце. І багато представниць схильні вірити прикметі. Крім того, вважається, що заміокулькас має особливу енергетику, сила якої оберігати жінок від чоловіків.
Наукою не доведено, але і підтвердження хибності прикмети теж немає. Деякі дівчата стверджують, що щастя в особистому житті вони знайшли, позбувшись від красивого рослини з африканських широт. Вірити чи ні, питання особистий, але елемент містики не віднімеш.
Увага! Замиокулькас цвіте дуже рідко. Вважається, що з його цвітінням дівчина отримає пропозицію про заміжжя.
Замиокулькас притягує долари
Ще одна прикмета, пов’язана з заміокулькас, – його здатність притягувати зелені грошові знаки. Приємне повір’я, якому схильне вірити більшість квітникарів. Чому саме замиокулькас призводить в будинок багатство? Дві особливості вказують на це:
- схожість з крассула, яка вже багато століть зветься «грошовим деревом»;
- зовнішній вигляд листя викликає асоціації з жаданої зеленої купюрою.
Але для того щоб багатство прийшло в будинок, згідно з прикметами, з заміокулькас потрібно часто ласкаво розмовляти і оберігати його.
Увага! Прийнято вважати, що якщо тримати листя заміокулькаса запорошеними і брудними, гроші в будинок не прийдуть.
Для призову доларів в будинок існують певні ритуали. У піддоні горщика завжди повинна бути хоча б одна монетка. А на самий верхній лист варто прикріпити згорнутий паперовий долар. Ще один ритуал – поливати заміокулькас грошової водою. Для цього кілька монет опускають у воду для настоювання протягом 2-3 днів. Після настоєм поливають зеленого красеня.
До парі вищезгаданих особливостей заміокулькаса можна додати його життєстійкість коренів. Навіть якщо надземна частина квітки повністю висохне, кореневища дуже довго будуть зберігати життєву енергію. І якщо знову почати полив і належний догляд, заміокулькас почне рости дуже активно, володіючи колишнім здоров’ям. Ситуація нагадує забобонним квітникарям особливості банківських вкладів: спочатку довго не можна скористатися грошима, а потім знімаєш їх разом з відсотками.
Як доглядати, щоб росло благополуччя
Якщо вірити прикметі про гроші, не можна допускати опадання листя, інакше з дому почнуть витікати гроші. Та й деревце шкода, вірно? Зберегти цілість листочків і гарний зовнішній вигляд допоможе простий догляд:
- рідкісний полив;
- оновлюваний грунт;
- профілактика хвороб.
За рідкісний полив, ймовірно, заміокулькас так любимо навіть недосвідченими квітникарями. Дійсно, якщо залити деревце, то коріння почнуть гнити і зелений вихованець загине. Грунт підійде універсальний, головне, щоб він був пухким і поживним. Підживлення добривами необхідно проводити кожні два тижні, взимку – кожні три.
Пересадка молодих квітів здійснюється через рік, дорослих – через 3. Замиокулькас любить жити в тісному горщику, тому при пересадці збільшувати нову ємність слід не більше ніж на 1-2 см в діаметрі. Горщик бажаний керамічний. По-перше, кераміка дихає, дозволяючи кисню проникати до кореневої системи. По-друге, пластик може тріснути від впливу зростаючих коренів.
Заміакулькас – красиве деревце, яке, якщо повірити прикметами, може зберегти і притягнути до хати гроші. Для забобонних людей воно стане справжнім талісманом і індикатором фінансових проблем. Але не варто позбавлятися від рослини, дізнавшись в прикмету про квітку безшлюбності. Краще вірити в свої жіночі чари і знайти особисте щастя.
А Ви помічали, як саме кімнатні рослини впливають на Ваше життя?