Простий спосіб зробити вуздечку для коня: покрокова інструкція

Вуздечка – головний елемент спорядження коня. Століттями вона видозмінювалася, ускладнювалася і ставала все більш багатофункціональної. Сучасні вуздечки для коня дуже практичні і виготовляються з найрізноманітніших матеріалів, відрізняються різною будовою. Який вид вуздечки найбільш зручний і довговічний? А головне – як зробити це спорядження своїми руками?

Навіщо потрібна вуздечки, які вони бувають

Вуздечка для коня являє собою систему шкіряних або штучних ременів, вудил і кілець з металу або гуми, які їх скріплюють між собою. Це найпростіше пристосування кінської збруї, яке дозволяє управляти твариною. Важливий момент для будь-якого наїзника – можливість вчасно зупинити коня. Для цього були придумані вудила – спеціальні стрижні з металу, які розташовуються в роті коня. Правильне розташування вудил визначає саме вуздечка.

Переваги вуздечки:

  1. Можливість управляти і контролювати рухи тварини.
  2. Важливий елемент в дресируванню коней.
  3. Безпека наїзника.

збруя для коня

Будова вуздечки:

  • Привід.
  • Трензель.
  • Капсуль.
  • Нащечние ремені.
  • Лямка для потилиці.
  • Ремінці для лобової і підборіддя зон.
  • Додатковий елемент (за потребою) – нахрапнік.

Увага! Будова вуздечки може варіювати – в залежності від призначення коні: господарські цілі, дресирування, верхова їзда, виступи на іподромі.

Їх чітко ділять на дві групи: трензельне і безтрензельние. Перший вид вважається більш м’яким, комфортним для тваринного варіантом, оскільки він анатомічно правильний. Елементи трензельне вуздечки сидять вільно, не завдаючи больові відчуття. Також розрізняють ковбойські вуздечки для коня, які дуже прості в конструкції і зроблені з тонких лямок. Перевага такого спорядження – можливість наїзника самостійно лагодити його. Особливо зручна вуздечка для коня, якщо ви часто перебуваєте в польових умовах.

З чого зробити вуздечку

У будь-якому господарстві знайдуться шкіряні або брезентові ремені, які вже непридатні. Використання ременів для пошиття – швидкий, простий і недорогий спосіб зробити частину амуніції коня своїми руками. За допомогою нескладної покрокової інструкції ви зможете зробити вуздечку, яка буде не гірше фабричної. Що знадобиться для роботи:

  • Старі ремені.
  • Швейна машинка.
  • Темні міцні нитки.

кінь у вузді

  • Гострий тонкий ніж.
  • 2 металевих кільця.
  • Ножиці.
  • Мотузка.
  • Карабін.
  • Рулетка.
  • Петлі або пряжки.
  • Готовий трензель. Його можна зняти зі старої вуздечки або купити цю деталь.

Етапи виготовлення

Приступаючи до роботи, обов’язково подивіться схеми пошиття і результат, який у вас повинен вийти. Вивчіть будову вуздечки. І приступайте до пошиття.

  1. Зробіть виміри на голові коня. Від кута рота потрібно за допомогою рулетки виміряти довжину уздовж щік, провести до вух, обігнути кінський потилицю і довести сантиметрову стрічку до другого куточка рота. До вийшла довжині накиньте 10 см запасу і відрахуйте потрібну вам величину на ремені. Так ви зможете виготовити перші елементи – 1 потиличний і 2 нащечних ременя. Але буде він у вигляді однієї суцільної стрічки.
  2. Приступайте до виготовлення ремінця для лобової зони. Він буде досить коротким, тому можна взяти зовсім зносин рваний ремінь. Щоб визначитися з правильною довжиною, потрібно докласти сантиметрову стрічку до правого вуха тваринного і розтягнути по прямій до лівого вуха коня. Знову додайте до отриманого результату 10 см і відміряйте потрібну довжину на ремені.
  3. За таким же принципом потрібно зробити заготовку Підборідний ременя. Зробивши виміри коня, додайте ще 4-5 см. Оскільки цей елемент повинен сидіти на коні вільно.
  4. Тепер візьміть заготовлені петлі і протягніть лобовий ремінь крізь них. Потім надіньте на нащечний ремінець. Зшивати це місце з’єднання не потрібно, оскільки лямка на лобі коня повинна рухатися вільно.
    як виготовити збрую для коня
  5. Надійно, в кілька швів, пристрочите підборідний ремінь до двох нащечним. Точне розміщення лямок дивіться на схемі.
  6. Візьміть трензель і нащечние лямки. Їх потрібно з двох сторін протягнути в трензельне кільця. Кінці зшиваються.
  7. Тепер потрібно визначитися з довжиною приводу. Стандартний розмір цього елемента – від 120 до 150 см. Орієнтуйтеся, як вам зручніше буде керувати твариною. Обидва кінці приводу потрібно надійно пристрочити до трензельне кільцям.

Саморобна вуздечка для коня готова! Перед використанням рекомендується приміряти спорядження на тварину.

Порада. Замість петель ви можете на всіх ременях встановити пряжки. Це буде дуже зручний спосіб регулювати довжину.

Як зробити недоуздок

Якщо у вас не буде необхідності використовувати вудила, то вам знадобиться недоуздок. Це спрощений варіант вуздечки з одним приводом. Зручний варіант, якщо кінь використовується тільки з господарською метою, а не для верхової їзди.

Недоуздок потрібно пошити за такою ж схемою, як описана вище. У технології пошиття є свої нюанси. Замість трензеля потрібно використовувати нахрапнік, який просто пристрочує двома кінцями до нащечним ремінцям. До речі, недоуздок може бути максимально спрощений, якщо не робити приводу. Щоб керувати твариною, нахрапнік доповнюється металевим кільцем. Привід мотузковий – його замінює проста мотузка, кінець якої кріпиться за допомогою надійного карабіна.

Оскільки амуніція коні при частому використанні швидко зношується, то володіння технікою пошиття вуздечки буде дуже корисним навиком для будь-якого коняра.

Оголовье: відео