Радермахера: особливості вирощування в домашніх умовах

смарагдове деревоРадермахера – неймовірно красива рослина, яке в природних умовах є гігантською дерево. При вирощуванні в будинку може стати прекрасним декоративним «живим» елементом, за яким, до того ж, досить легко доглядати. Далі про особливості цього процесу (полив, пересадка, обрізка), а також способи розмноження (додаються фото і інструкція).

Догляд за Радермахер

Радермахера ( «смарагдове дерево») – декоративне вічнозелена рослина, яке при правильному догляді виростає могутнім деревом. У природних умовах радермахера досягає воістину гігантських розмірів – до 30 м з товщиною стовбура до 1 м. Листя відрізняються привабливою глянцевою поверхнею і насиченим темно-зеленим забарвленням.

Варто відзначити, що в домашніх умовах радермахера рідко цвіте, але при правильному догляді можна виростити розкішне дерево, яке прикрасить будь-який будинок.

Отже, для того щоб радермахера відчувала себе комфортно в домашніх умовах, їй необхідно забезпечувати наступний догляд:

смарагдове деревоДуже важливо для рослини достатню кількість світла

  • Світловий режим. Для повноцінного і, головне, швидкого розвитку необхідна велика кількість світла. Це означає, що місце, в якому буде розташовуватися ємність з деревом, має бути обов’язково дуже світлим, але при цьому без доступу яскравих прямих сонячних променів. Ідеальний варіант для розташування Радермахер – західна / східна сторона кімнати. Якщо рослина буде перебувати на південній стороні, забезпечте йому захист від сонячних променів. У холодний же період року подбайте про те, що освітлення було достатнім (в цьому допоможуть фітолампи або лампи денного світла).

Порада. Щоб рослина розвивалося симетрично, не забувайте періодично повертати горщик з деревом навколо осі.

  • Температурний режим. Рослина дуже любить свіже повітря, але при цьому боїться протягів і низьких температур, тому важливо підтримувати оптимальний температурний режим в кімнаті, де «живе» радермахера: у весняно-літній період температура повинна бути на рівні + 20 + 25 градусів, взимку ж таки – не нижче 14 градусів тепла.
  • Поливи і вологість повітря. Радермахера любить вологу, тому необхідно якісно і регулярно поливати культуру, але при цьому не слід затоплювати грунт водою. Влітку дерево має отримувати більше вологи, взимку грунт поливати слід рідше, але ні в якому разі не пересушувати: субстрат повинен залишатися вологим. Що стосується рівня вологості повітря, то рослина не особливо вибагливе до цього показника. Проте радермахера буде тільки рада «душу» з пульверизатора.
  • Підживлення. Необхідно в достатній мірі забезпечувати культуру поживними компонентами: відмінно підійдуть готові мінеральні комплекси для листяних декоративних дерев. Їх слід вносити в грунт безпосередньо після поливу з періодичністю 1 раз в 2 тижні.
  • Боротьба з хворобами і шкідниками. «Смарагдове дерево» не особливо схильне захворювань, і шкідники не здатні заподіяти йому сильної шкоди. Проте іноді «в гості» може завітати павутинний кліщ. Позбутися його допоможе будь-який інсектицид. Крім того, відразу ж після виявлення комахи слід видалити всі уражені їм частини рослини.

смарагдове деревоХвороби рідко вражають культуру

  • Обрізка. Щоб сформувати симетричну крону гарної форми, слід періодично прищипувати верхівки пагонів. Радермахера при правильних діях швидко розростеться і стане дуже пишною.
  • Пересадка здійснюється щорічно або у міру необхідності (коли коріння вже мало місця в ємності) виключно в весняний період. Буде потрібно ємність більшого розміру. На її дно обов’язково викладається хороший дренажний шар: його товщина повинна становити не менше 3 см.

Способи розмноження

Радермахер можна розмножувати одним з трьох способів: насінням, живцями і відводками. Перший спосіб застосовується на практиці досить рідко, оскільки насіннєвий матеріал в продажу знайти складно, та й сам процес непростий. Схематично процес посіву насіння виглядає наступним чином: вони попередньо замочують на добу, ретельно висушуються і висіваються в ємності з підготовленим живильним вологим ґрунтом. Після слід накрити посіви покривним матеріалом. При правильному догляді через 10 днів повинні з’явитися перші паростки.

При розмноженні відводками необхідно злегка надрізати стебло дорослої рослини і обернути целофаном, потім мохом. Періодично останній слід зволожувати. Коли з’являться перші коріння, можна сміливо відокремлювати стебло від материнської рослини і пересаджувати в індивідуальну ємність.

Порада. Для того щоб підвищити шанси рослини на виживання, слід дочекатися, коли целофан повністю заповниться корінням. У цьому випадку рослина зможе швидко піти в зростання.

І, нарешті, живцювання. Цей спосіб розмноження застосовується зазвичай з настанням літа. Зріжте верхівки пагонів довжиною близько 10 см і помістіть їх в ємність, заповнену сумішшю торфу і піску. Обов’язково накрийте поліетиленовою плівкою. Періодично провітрюйте саджанці і зволожує грунт з пульверизатора. Температурний режим повинен строго дотримуватися (+ 22 + 25 градусів).

Можливі складності при вирощуванні

Іноді, незважаючи на повноцінний догляд за рослиною, з ним відбуваються неприємні зовнішні зміни, причину яких складно виявити. До числа подібних змін зазвичай відносять:

смарагдове деревоСтаном листя можна визначити, чого потребує квітка

  • Пониклі листя. Листя можуть в’янути в двох випадках: коли рослина недоотримує дорогоцінну вологу, або коли отримує її в надлишку. У першому випадку слід збільшити кількість води, що вноситься в ґрунт. У другому – пересадити рослину.
  • Пожовтіння і опадання листя. Найчастіше подібна неприємність відбувається в разі, коли дерево отримує недостатню кількість світла. Виправити ситуацію нескладно: поставте горщик з Радермахер в правильне місце.
  • Здрібніння листя. Якщо рослина перебуває в занадто затемненому місці і отримує недостатню кількість поживних елементів, листя обов’язково почнуть дрібніти і тьмяніти. Рішення проблеми: хороше освітлення і зміна температурного режиму.
  • Витягування пагонів. Для запобігання витягування пагонів необхідно забезпечити достатнє освітлення і тримати квітка в прохолодному приміщенні.

Ось і всі нюанси, які слід враховувати при вирощуванні Радермахер будинку. Успіхів!

Радермахера будинку: відео