Редис на продаж: особливості вирощування взимку в теплиці

вирощування редиски в теплиці взимкуРедис смачний і корисний, але особливо цінується він взимку і в ранній весняний період, коли в організмі відчувається нестача вітамінів. У цього овоча короткий вегетаційний період, тому деякі городники, які мають в своєму розпорядженні зимову теплицю, вирішують вирощувати його і в холодний сезон як для власного споживання, так і на продаж. Прийнявши таке рішення, необхідно врахувати особливості зимового вирощування редиски, додатково переглянути фото та відео з даної теми. Новачкам в цій справі допоможуть також і відгуки тих, хто вже займається таким бізнесом.

Теплиця для вирощування редиски взимку

Виростити редис в регіонах з холодними зимами можливо тільки при наявності обігрівається тепличного споруди. Залежно від того, як саме обігрівається теплиця, посадку цього овочу в ній можна здійснити:

  • безпосередньо в грунт;
  • стелажним способом.

Посадку редису в грунт теплиці роблять тільки в разі, якщо грунт в ній прогрівається. Це можна зробити за допомогою прокладки під землею труб водяного опалення або кабелю, що гріє. Для нормального розвитку і росту рослин взимку температура грунту повинна бути не менше 11-14 градусів. Але коли прогрів грунту не організований, редиску можна вирощувати на стелажах. Але обігрів в теплиці все одно потрібно організувати, наприклад, за допомогою:

вирощування редиски в теплиці взимкуРедис в теплиці

  • електричних обігрівачів;
  • приладів інфрачервоного типу;
  • пічного опалення;
  • газового обладнання.

Вирощування редису в теплиці: особливості

Щоб отримати взимку багатий урожай редиски з рівними і красивими коренеплодами, в приміщенні тепличного споруди рослинам потрібно забезпечити:

  • оптимальну для зростання і розвитку температуру повітря – вона повинна складати днем ​​в межах 18-20 градусів. У нічний час її потрібно знижувати, щоб вона була не більше 10 градусів. Приблизно таку ж температуру повітря необхідно забезпечити рослинам, щоб вони не витягувалися, і протягом декількох днів в період формування листової розетки редису;
  • достатню вологість повітря, яка повинна бути на рівні 70%, і регулярні поливи посадок;

вирощування редиски в теплиці взимкуПідтримуйте оптимальну температуру в теплиці

  • необхідний рівень освітлення – недолік сонячного світла взимку можна назвати основною проблемою при вирощуванні редиски в холодний сезон року. Тому обов’язково повинна бути організована додаткова стельова підсвічування рослин. Загальна тривалість освітлення посадок протягом доби – в межах 8-12 годин.

Увага! Надмірно тривалий освітлення (14 годин і більше), як і недостатній його рівень, призводить до того, що редис йде в стрілку.

Підготовка ґрунту

Редис віддає перевагу легким і пухкі грунти з нейтральною кислотністю. Культура не любить кислого грунту, тому не потрібно забувати про таку процедуру, як вапнування землі. Гашене вапно для розкислення грунту потрібно вносити не пізніше ніж за 10-15 днів до посівів, щоб не погубити сходи.

Порада. Для зниження кислотності ґрунту використовують також доломітове борошно або звичайну деревну золу.

Занадто важкий грунт можна розбавити піском. Земля для вирощування редиски повинна бути родючою. Культура добре відгукується на внесення в грунт перегною, компосту, гною. Але якщо під попередні посадки в теплиці було внесено досить органіки, можна додатково не удобрювати перед посівом редису. На загальне поліпшення грунтового складу добре позначається також додавання в грунт суперфосфату та аміачної селітри.

Підбір сортів і підготовка насіння

Правильний вибір сорту будь-овочевої культури є запорукою багатого врожаю. Для вирощування редиски в зимовий час в теплицях для подальшого продажу більше підійдуть ультраранні сорти і гібриди з вегетаційним періодом до 20 днів, а також середньостиглі з терміном дозрівання 20-30 днів. Висаджують зазвичай кілька сортів, досвідченим шляхом визначаючи, які з них є оптимальними для продажу. Підбираючи посадковий матеріал, варто враховувати і місцеві кліматичні умови. Тому при виборі насіння варто розглянути районовані сорти, які вже пристосовані для вирощування в певному регіоні.

вирощування редиски в теплиці взимкусходи редиски

Для зимового вирощування редиски краще брати великі насіння з діаметром 2-2,5 мм, а дрібні залишити для висадки у відкритий грунт. Щоб відкалібрувати їх, можна використовувати сито з осередками відповідного розміру. Після просіювання залишаться найбільші насіння, їх і використовують для посадки в тепличному спорудженні.

Посадковий матеріал перед посівом можна продезінфікувати в розчині марганцівки, щоб рослини в подальшому не хворіли, були здоровими і міцними. Після дезінфекції насіння потрібно промити водою, а потім підсушити. Таку обробку бажано проводити зі своїм власним посівним матеріалом і тим, що куплений у сусідів або на ринку. Насіння ж в спеціальній захисній оболонці і деякі гібриди в попередній обробці не потребують.

Посів редиски

Перед висіванням редису землю в місці посадки потрібно розпушити і зволожити. Насіння висаджують на глибину 1,5-2 см. Потрібно простежити, щоб вони не провалювалися в грунт. Для цього роблять розмітку посадок і злегка ущільнюють борозни, куди буде висіватися редиска. Посадковий матеріал висівають на відстані 2-3 см між рослинами і засипають ґрунтом, злегка ущільнюючи його. Засіяні площі після цього ще раз поливають.

Між рядами залишають відстань в 6-8 см. Важливо не загущать посадки редиски, тоді після появи сходів не буде потрібно проводити проріджування сіянців. Але якщо посіви були все-таки загущени, потім потрібно обов’язково прорідити їх, щоб забезпечити рослинам місце для росту. В іншому ж випадку редис може витягнутися і піти в стрілку.

Догляд за редисом в теплиці

Редис – досить невибаглива в догляді рослина. З вирощуванням цієї культури цілком може впоратися навіть новачок в цій справі. Але будь-яка рослина все ж вимагає певного догляду. У випадку з редискою потрібно звернути увагу на поливи. Грунт там, де посаджена ця культура, повинна бути весь час вологою. Чергування сильного пересихання грунту і потім дуже рясного його зволоження призводить до погіршення товарного вигляду і смакових якостей редису. У теплиці в зимовий час зазвичай досить поливати близько двох разів на тиждень.

вирощування редиски в теплиці взимкуВибирайте сорти, призначені для теплиць

Якщо грунт під посадку редису була досить удобрена, то підживлення протягом вегетаційного періоду будуть вже не потрібні. Для боротьби ж з шкідниками культури можна використовувати суміш тютюнового пилу і золи. Це простий і ефективний засіб від хрестоцвіті блішки – головного шкідника редису.

При наявності тепличного споруди з обігрівом можна вирощувати в ньому редис взимку не тільки для особистого споживання, а й на продаж. А грамотний підбір сортів і насіння, дотримання правил вирощування цієї культури в теплиці дозволить регулярно знімати багаті врожаї улюбленого овоча.

Вирощування редису в теплиці: відео