Багато городників, особливо досвідчені, завжди прагнуть до появи на своїй ділянці нових і незвичайних сортів різних культур. Це стосується також і редьки. Зокрема, редька Маргеланская вважається однією з найбільш корисних, легко засвоюваних і простих в догляді. Але, як і будь-яка інша культура, редька вимагає особливої уваги в період активного росту, а також своєчасних і грамотних заходів по догляду за нею. Далі мова піде про те, коли садити даний сорт, а також про особливості догляду та відгуках.
Опис сорту
Цей ранньостиглий сорт родом з Узбекистану. Був селекціоновані в 1942 році. Терміни дозрівання, в середньому, коливаються від двох до трьох місяців. Сорт досить урожайний: при належному догляді з одного квадратного місця можна зібрати до 6 кг соковитих плодів. До речі, цей сорт багатьом городникам відомий зовсім під іншою назвою – Китайська / Зелена редька.
Рослина відрізняється розлогою листьевой розеткою. Плоди редьки мають невелику довжину, що досягає близько 20-16 см. Форма коренеплоду – широкий циліндр, колір досить різноманітний – ніжно-зелений, з білим кінчиком, біло-фіолетовий. Іноді Маргеланская редька буває червоного кольору, але з обов’язковою наявністю зеленої смужки близько бадилля. Колір м’якоті найчастіше збігається з кольором шкірки. Плоди досить соковиті, без властивої багатьом сортам редьки гіркоти. Сорт прекрасно зберігається, причому досить тривалий період часу. Вихід якісного продукту з грядки становить близько 97%.
Плоди редьки маргеланской
Городники дуже люблять цей сорт зважаючи на велику кількість переваг, в числі яких відмінна схожість, високий ступінь «життєздатності».
Порада. Фахівці рекомендують маргеланской редьку вирощувати в обмеженій кількості регіонів. Наприклад, в Казахстані, Туркменістані та ін.
Особливості вирощування та догляду
Оскільки сорт досить швидко дає урожай, важливо вчасно висівати культуру на ділянці. Оптимальний термін для посіву – весна (в першій половині квітня) або літо (в першій половині липня). Редьку садять насіннєвим способом, зазвичай відразу у відкритий грунт. Посадку сорти краще здійснювати, коли температура повітря досягає 18-20 градусів тепла.
Незважаючи на те що редька Маргеланская не особливо вибаглива до грунту, при виборі відповідного для посадки ділянки краще віддати перевагу легким нейтральним грунтам (в крайньому випадку, слабкокислим) з достатньою кількістю органіки.
Напередодні посіву насіння необхідно ретельно розпушити грунт, а саме насіння замочити на добу. Таким чином ви зможете прискорити процес зростання редьки. Посів насіння здійснюється гніздовим способом: спочатку підготуйте на ділянці борозни завглибшки близько 2-3 см, потім можна приступати до посіву. Опускайте насіння редьки в грунт невеликими купками (по 2-3 штуки). Відстань між «гніздами» має становити не менше 15-20 см.
Відразу після посіву грядки слід накрити спеціальним матеріалом. Зняти захисне покриття можна буде відразу ж після появи на поверхні грунту перших росточков. Коли на них розвинуться кілька перших листочків, слід постійно проріджувати сходи, а в період їх активного росту необхідно буде часто і щедро поливати грядки.
насіння редьки
Що стосується підгодівлі, то буде досить лише однієї (якщо грунт досить родюча), якщо ж грунт з великим вмістом піску, варто збільшувати кількість підгодівлі в два рази.
Порада. Досвідчені городники радять особливо не захоплюватися органічними підгодівлею, особливо гноєм, оскільки він може заподіяти даному сорту лише шкоду.
Не забувайте регулярно проріджувати грядки редьки, усуваючи при цьому всі бур’яни і прибираючи опале листя. Це убезпечить рослину від всіляких захворювань і шкідників. Також в якості профілактики появи шкідників можна здійснити ряд заходів:
- Через пару днів після посіву насіння редьки, посипте ділянку з саджанцями сумішшю із золи і тютюну.
- При появі перших міцних сходів здійсните повторну обробку тютюново-зольной сумішшю.
- Для захисту від слимаків необхідно періодично підгортати зростаючу культуру.
Варто зазначити, що даний сорт абсолютно не боїться невеликих заморозків, тому цілком «доживе» до самої зими на грядці. Безпосередньо перед збиранням врожаю бадилля редьки можна злегка прим’яти: так вона швидше стане сухою. Після цього можна приступати до збору врожаю.
На цьому ми закінчуємо знайомство з такою незвичайною, простим в вирощуванні сортом дуже смачною редьки. Як бачимо, досить лише вчасно здійснити посадку культури і правильно доглядати за нею, щоб отримати багатий врожай. Успіхів!