Різновиди самоплодних абрикосів

Щоб виростити багатий урожай абрикосів, необхідно докласти чимало зусиль, але вибір Самоплодность сорти фруктового дерева полегшує завдання. Селекціонери вивели ряд сортів, які адаптувалися до клімату середніх широт і стали популярними серед садівників.

червонощокий абрикос

Червонощокий абрикос – самоплодовий сорт

Характеристика абрикосів

На території країн середніх широт садівники рекомендують вирощувати сорти, стійкі до змін погоди і здатні приносити смачні плоди в умовах нестійкого клімату.

В процесі вирощування фруктових дерев необхідно вибирати саме сорти самоплодності абрикосів, т. К. Самобезплідний абрикос без запилювачів і пилку дерев, які ростуть поруч, не дасть хороший урожай.

Червонощокий

Сорт користується популярністю, т. К. Виділяється серед всіх абрикосових. Дерево досить високе, з розлогими гілками, крона округла. Плоди за формою нагадують куряче яйце, великі, в середньому маса одного абрикоса від 40 до 50 м Колір абрикоса – помаранчевий з золотим відливом і червоним рум’янцем. Шкірочка абрикоса тонка, м’якоть солодка, світло-оранжевого кольору.

У м’якоті містяться:

  • цукор – 9,72%;
  • аскорбінова кислота – 13,7 мг на 100 г фрукта;
  • інші кислотні речовини – 1,37%.

Їдять їх в свіжому вигляді, а також готують варення, компоти, курагу.

Сортова характеристика:

  • розлога листяна крона;
  • високий рівень холодостійкості;
  • дає високий урожай;
  • практично не піддається болючим поразок.

Якщо за деревом немає належного догляду, плоди виростають невеликого розміру, а врожайність незначна. При дотриманні всіх правил посадки і хорошому догляді, дерево може почати плодоносити вже з 3-4 років при збереженні щорічного врожайності. Фрукти цього сорту можна транспортувати на великі відстані. Абрикоси можуть зберігатися в прохолодному місці протягом 10 днів.

Витривалий

Характеризується стійкість до заморозків, причому не тільки дерева, але квітка і нирок. Дерево має великі розміри з округлою масивною кроною.

Перші плоди абрикос дає на 5-6 рік після посадки, дозрівають фрукти в перших числах серпня. Вони невеликі, круглі, іноді плоскої форми, їх маса від 30 до 45 г. Для плода характерний помаранчевий колір із золотим відтінком і яскраво-червоним рум’янцем.

Абрикосова шкірка має незначну опушенность. М’якоть ароматна і солодка.  

Характеристика сорту Витривалий:

  • висока холодостійкість завдяки щільній стебловий корі;
  • висока врожайність (від 60 до 80 кг з одного дерева в сезон);
  • стійкість до різних болючим поразок.

витривалий абрикос

Витривалий абрикос холодостійкий і неподвержен хвороб

Медовий

Відрізняється високим зростанням (до 4 м), що робить збір врожаю складним і без драбини зібрати його практично неможливо. Крона рослини широка, розлога, невеликі плоди.

Шкірочка жовтого кольору з дрібними червоними крапками на верхівці фрукта. Характерним є незначне опушення, жовта волокниста м’якоть щільної структури з ароматним, солодким смаком.

Сортова характеристика:

  • високий урожай;
  • відмінні смак і аромат;
  • висока холодостійкість (до мінус 35 градусів).

медовий абрикос

Медовий абрикос дуже смачний

Снегірек

Використовується для ефективного вирощування в умовах Півночі. Дерево можна вирощувати на різних грунтах. Висота до 1,5 м, що дозволяє без труднощів збирати урожай. Незважаючи на маленькі розміри, можна зібрати близько 10 кг абрикосів з одного дерева.

Відмінною рисою плодів є щільність шкірки, що робить можливим їх транспортування на великі відстані і тривалий термін зберігання (аж до січня).  

Характеристика сорту Снегірек:

  • невибагливість до типу грунту;
  • висока врожайність;
  • тривалий термін зберігання;
  • висока морозостійкість.      

Недоліком є ​​нестійкість монилиозу і плямистості листя. Навесні при частих дощах проводять обприскування в профілактичних цілях. При появі інфекції слід боротися з хворобою, щоб уникнути її поширення на інші дерева.

Снегірек абрикос

Сорт Снегірек відрізняється врожайністю

Росіянин

Ці абрикоси в середніх широтах, т. К. Особливістю сорту є підвищена холодостойкость і високий рівень врожайність. Дерево має невелику крону, в висоту росте не так добре, як абрикоси сорти Червонощокий і Витривалий, але завдяки невисокому зросту для збирання урожаю.

Плоди великорозмірні, маса одного абрикоса близько 50 м Фрукт має округлу форму, трохи приплющену з боків. Абрикосова шкірка оранжево-жовтий кольори зі слабким рожевим рум’янцем. 

Сортова характеристика:

  • високий рівень врожайності;
  • яскравий фруктовий смак;
  • висока холодостійкість, стійкість до морозів (до -30 ° C);
  • стійкість до хвороб.

Плоди цієї сортовий різновиди вживаються свіжими. Для термічної обробки абрикоси цього сорту непридатні. 

росіянин абрикос

Сорт Росіянин дає великі плоди

Північний Тріумф

Був виведений шляхом селекції двох сортів. Характерна розлога крона, що слід враховувати при посадці, т. К. Це дерево, розростаючись, може затінити інші рослини. 

Плоди овально-круглі, великі. Маса одного абрикоса близько 55 м Колір плодів помаранчевий, з жовтим відтінком і малопомітним зеленим ділянкою з одного боку фрукта. Шкірочка має опушення середнього ступеня. М’якоть однорідної структури оранжевого відтінку. 

Сортові характеристики сорту:

  • хороша врожайність;
  • відмінний смак;
  • стійкість до захворювань.

Перший урожай збирають через 4 роки після висаджування. Незважаючи на те що цей сорт за деякими характеристиками поступається іншим, він популярний і успішно вирощується садівниками.

Північний Тріумф абрикос

Абрикос Північний Тріумф володіє привабливим жовтим кольором

Лель

Цією сорт був виведений в 1980-х. Відмінною рисою є компактні розміри, багатий урожай і морозостійкість.

Сортові характеристики: висота дерева близько 3 м, плоди овально-округлої форми, маса одного фрукта близько 20 г, зріють рано.

абрикос Лель

Абрикос Лель зручний компактними розмірами

Особливості агротехніки

Під час висадки молодих саджанців слід враховувати, що рослина потребує сонячному світлі і теплі. Краще посадити абрикос з південного боку від огорожі або будівель. Відстань між рядами повинна становити 6 м, а дистанція між рослинами – 4 м.

Самоплодние сорти дерев абрикоса вирощують, дотримуючись наступних рекомендацій:

  1. Дерево після висадки інтенсивно поливають протягом сезону. Молоді дерева вимагають більшого зволоження, ніж дорослі абрикоси (на 2-3 відра води більше). 
  2. Вирощується абрикос з кісточки, яку попередньо замочують у розчині марганцівки. Слід посадити кісточку в мокрий пісок і поставити в прохолодне місце. Уже на початку березня вона може прорости. Зміцнілі паростки необхідно висаджувати по тій же схемі на ділянку відкритого типу. 
  3. Висаджування абрикосів групами підвищить урожай.
  4. Після висаджування необхідно викласти мульчу по периметру стовбура, що дозволить утримувати вологу в кореневій системі і уберегти рослину від промерзання грунту біля стовбура.
  5. У молодих абрикосів можуть промерзати нижні гілки, тому рекомендується вкрити їх на зиму мішковиною або іншою тканиною.
  6. Навесні оглядати стовбури абрикосів на наявність тріщин, замазувати їх спеціальним розчином.
  7. Підвищити урожай можна підгодівлею дерев торфом або кінським гноєм. Це дозволить кореневій системі зміцніти і транспортує корисні речовини по всій рослині.
  8. Проводити профілактику бордоською рідиною. Можна застосувати препарати, до складу яких входить мідь.