Робимо своїми руками: стрічкова пилорама

що таке пилорамаСтрічкова пилорама досить часто використовується в невеликих господарствах, приватних будинках для обробки деревини, причому в чималій кількості. Це – простий і надійний інструмент (при грамотному підході до його створення), який обійдеться куди дешевше, ніж покупної варіант. Щоб саморобна деревообробна конструкція працювала дійсно ефективно, слід мати уявлення про те, як правильно зробити її своїми руками. Далі детально про це.

Стрічкова пилорама: особливості, принцип роботи

Стрічкова пилорама є досить просту конструкцію, в основі якої лежить розпилювальної стрічка, яку виготовляють з інструментальної сталі. Розташовується цей елемент між двома вузлами пилорами, які при обертанні забезпечують якісне і постійний рух леза при здійсненні робіт з деревиною.

Конструкція з стрічковою пилкою дозволяє якісно опрацювати грубий матеріал, належним чином готуючи колоди, підігнавши їх під загальний розмір і форму. Також розглядається інструмент для роботи з деревом дозволяє розпиляти колоди по чітко заданою схемою після грамотної настройки обладнання.

Конструкції стрічкового типу користуються великою популярністю серед будівельників через декілька причин:

  • Після розпилювання матеріалу утворюється мізерно малий пропив, що дозволяє домогтися високого виходу готового матеріалу з первісної грубої заготовки (вихід готового продукту складає близько 75%);

як зробити пилорамуСхема пристрою пилорами

  • Зручність роботи на пилорамі з заготівлею великого діаметра;
  • Зручність підбору оптимальної товщини розпилювання початкового матеріалу;
  • Чистота і достатня гладкість одержуваного на виході продукту.

Увага! Для роботи з розпилювальної конструкцією стрічкового типу підходить виключно добре просушена деревина (крім хвойної). Перший тип деревини ускладнює роботу, другий призводить до сильного налипання деревної смоли на ріжучі пилки.

Щоб саморобна пилорама могла ефективно виконувати свої функції, слід забезпечити навантаження і стійкість руху колод, вага яких може досягати 300 кг, а також регулювання товщини розпилювання.

Процес складання конструкції

Тип матеріалів для створення пилорами необхідної якості підбирається в залежності від того, чи є на руках креслення і наскільки вони складні. Так, в тій чи іншій мірі вам знадобляться наступні матеріали:

  • Труби різного діаметру;
  • Шківи (підійдуть як нові, так і раніше використані);
  • Профільні труби (для шпал);
  • швелер;
  • Рейки (можна замість них використовувати куточки).

Для роботи вам знадобиться також набір певних інструментів: фрезерувальний верстат, струбцина, болгарка, електродриль, зварювальний апарат, кріпильні елементи, рівні та ін.

Порада. Збір саморобної пилорами – процес непростий, тому братися за її виготовлення в домашніх умовах варто лише тим, у кого є певний досвід роботи з подібними конструкціями. Важливо також розуміти, що настройка подібної конструкції такого виробу потребують чималих зусиль.

Після підготовки всіх необхідних елементів можна приступати безпосередньо до складання воєдино основних частин пилорами (попередньо ознайомтеся з фото- і відеоматеріалами):

інвентар своїми руками

  1. Насамперед слід підготувати станину (нерухома частина). Для її створення підійдуть два швелера / рейки). При використанні рейок необхідно встановлювати їх таким чином, щоб підошва виявилася вгорі. Якщо використовується швелер, то його висота повинна становити не менше 14 см, а довжина – близько 8 м.
  2. По всій довжині станини необхідно зробити отвори з кроком близько 1,5 м.
  3. Швелери стягуються між собою за допомогою труб довжиною близько 25 см. Як кріплення підійдуть болти або різьбові шпильки.
  4. Наступним кроком йдуть стійки, на які буде встановлена ​​готова конструкція. Їх кількість безпосередньо залежить від довжини та складності конструкції. Так, на стандартну 8-метрову пилораму буде цілком достатньо 4 стійок.
  5. Щоб додати пилорамі жорсткості, в конструкцію додаються розкоси.
  6. Останній етап – збір мобільного візка. Її розміри безпосередньо залежать від ширини станини. Важливо, щоб візок трохи виступала за межі станини з обох її сторін.

Корисні поради

Щоб підвищити ефективність роботи пилорами стрічкового типу, слід дотримуватися кількох простих, але дієвих правил:

  • Конструкцію слід створювати з урахуванням майбутньої навантаження а, значить, вона повинна бути стійкою і досить міцною.
  • Оскільки пилорама в зборі дуже масивна і відрізняється чималою вагою, її збірку слід здійснювати безпосередньо в місці, де вона буде використовуватися за призначенням.
  • Майте на увазі, що саморобна пилорама «розкидає» стружку від деревини, тому для неї знадобиться додаткова конструкція або ж доведеться постійно прибирати сміття після робочого процесу.
  • Пилу перед початком експлуатації пилорами слід ретельно нагострити, а зуби розвести.
  • Оптимальний двигун для запуску пилорами – бензиновий. Можна використовувати бензопилу, а її полотно підійде в якості стрічки для майбутньої деревообробної конструкції.

конструкція для розпилювання дерева

  • Для більш ефективної роботи інструменту по дереву слід використовувати прокладки / пластини. Прокладки обов’язково повинні бути товщі швелера на 0,5 см.

Ось і всі нюанси, які слід враховувати для того, щоб створити надійну і ефективну стрічкову пилораму. Будьте уважні до деталей і акуратні в роботі. Успіхів!

Як зробити стрічкову пилораму: відео