Робота з полікарбонатом: як різати монолітний матеріал

види полікарбонатуПолотна з добре відомого полікарбонату стають популярнішими з кожним днем. Все завдяки певним особливостям цього матеріалу, в числі яких його неймовірна легкість в поєднанні з високими показниками міцності. Щоб побудувати якісне спорудження з монолітного полікарбонату, важливо вміти правильно його різати. Далі про особливості здійснення цього процесу в домашніх умовах.

Особливості та характеристики монолітного полікарбонату

Полікарбонат – твердий безбарвний матеріал, що складається з вугільної кислоти і двох атомних спиртів. За зовнішнім виглядом схожий з пластиком, але відрізняється досить оригінальним набором характеристик. При абсолютній прозорості та в’язкості він дуже міцний і термостійкий.

Завдяки наявності подібних властивостей полікарбонат користується неймовірною популярністю серед будівельників і найчастіше застосовується в якості гідної альтернативи склу. У домашніх умовах його застосовують в основному для зовнішнього оформлення теплиць, альтанок і парників.

Полікарбонатний матеріал дуже легкий і при цьому на подив міцний. Він також досить гнучкий і стійкий до впливу несприятливих зовнішніх чинників, а також хімічних речовин. Представлений двома видами продукції: стільниковим і монолітним. Останній відрізняється великою вагою і цілком здатний витримати значні механічні навантаження.

покриття з полікарбонатумонолітний полікарбонат

Інструменти для різання

Для різання монолітного полікарбонату підійде, в принципі, будь-який інструмент, призначений для роботи з деревом або металом. Можна використовувати один з наступних інструментів:

  • Канцелярський ніж. Хороша модель допоможе розрізати великі листи полікарбонату дуже якісно, ​​але для цього знадобиться чимало часу. Виконати роботу швидко і ефективно вийде лише в тому випадку, якщо товщина матеріалу дозволяє це зробити. Так, полікарбонат товщиною близько 4-6 мм під силу навіть новачкам. Якщо він має товщину близько 8 мм, працювати з ним зможе лише людина з достатнім досвідом у будівництві.
  • Електролобзик. Підійде для виконання складної роботи, наприклад, надання полікарбонату красивою декоративної форми, закруглений і ін. Правильно нарізати його електролобзиком можна, використовуючи насадку з дрібними зубами.
  • Болгарка. Це – простий і надійний інструмент. Навіть невелика і недорога модель допоможе якісно і швидко здійснити процес різання. Єдине, що знадобиться для того, щоб правильно розрізати полікарбонат – досвід роботи з болгаркою. Якщо у вас немає достатнього досвіду роботи з подібним інструментом, краще попередньо потренуватися з шматком пластика.
  • Лазерне різання. Мабуть, один з найкращих інструментів для роботи з полімерними матеріалами завдяки позитивним особливостям: швидка швидкість різання, максимально якісний і чіткий розріз, виключно мала ймовірність дефектів, легкість процесу нарізки матеріалу.
  • Пили. Для обробки полікарбонату підійде будь-яка дискова пилка. При роботі пилкою важливо пам’ятати про деякі тонкощі і дотримуватися їх: зуби повинні бути маленькі і широкі, матеріал краще закріплювати на верстаті, захисне полікарбонатне покриття краще знімати після закінчення процесу різання матеріалу.
  • Фрезерна обробка. Подібне обладнання підходить виключно для монолітного полікарбонату. З його допомогою швидкість роботи стає дуже висока, а розріз можна легко виконати під будь-яким кутом.

Увага! При використанні інструменту необхідно працювати відразу з декількома листами полікарбонату. Під матеріал обов’язково слід підкласти картонну підставу: воно запобіжить можливість його розтріскування.

Технологія різання матеріалу

Незалежно від вибору інструменту для різання полікарбонату в домашніх умовах слід дотримуватися ряду простих, але дієвих правил:

робота з полікарбонату

  1. Робоче місце повинно бути якісно підготовлено. Всі сторонні предмети та сміття слід прибрати зі столу або верстата.
  2. Поверхня, на якій буде розкладений полімерний пластик, повинна бути абсолютно рівною. Для цього підкладіть під матеріал деревно-стружкові плити (ДВП або ДПС).
  3. Щоб правильно нарізати полікарбонат, слід закріпити його з обох сторін дошки. Оптимальні параметри дощок: ширина – 4 см, товщина – 10 см, довжина – 2,2 м.
  4. При необхідності створення складної геометричної форми, округлостей слід використовувати кілька інструментів: болгарку – для прямих розрізів, електролобзик – для фігурної нарізки, канцелярський ніж – для підгонки.

Порада. Фахівці відзначають, що найкращим інструментом для роботи з монолітним полімером є фрезерувальні обладнання або дискові пили з дрібними зубами. Вони дозволяють здійснити роботу легко і без шкоди для точності.

Ось і всі тонкощі, які слід знати для якісної і легкої роботи з монолітним полікарбонатом своїми руками. Будьте обережні і чітко дотримуйтесь інструкції. Успіхів!

Як різати монолітний полікарбонат: відео