Рододендрон даурский: посадка, догляд, відгуки, опис, фото

рододендрон даурский фотоРододендрон даурский – яскравий представник сімейства вересових, який ще називають багном. Фото квітучих чагарників, їх докладний опис і відгуки про вирощування в аматорських садах допоможуть скласти власну думку про цю дивовижну рослину.

Особливості рододендрона

У минулі часи частина території Забайкалля заселяли Даури і землю цю російські іменували Даурской. Саме там і був помічений красиво квітучий чагарник, що згодом одержав відповідну назву.

Територія проживання рододендрона даурского досить обширна – це практично вся Східна Азія. Чагарники ростуть відокремлено або утворюють зарості в лісах, на кам’янистих схилах і скелях. У районі Східного Сибіру можна зустріти зайняті їм величезні площі, які під час цвітіння заворожують видом суцільного рожевого килима.

рододендрон даурский фотоКвіти рододендрона даурского

Є у рододендрона даурского дуже цікава особливість: він може як повністю скидати листя, так і залишатися вічнозеленим. Залежить це від кліматичних умов місця існування рослини.

Порада. На початку весни, напередодні якого-небудь торжества, можна зрізати кілька гілочок багна і поставити їх у вазу з водою. Через 7-8 днів вийде прекрасний, квітучий букет.

Опис рослини

  • Чагарник висотою від 0,5 до 2 м.
  • Пагони розгалужені. Ростуть вгору. На кожній рослині зазвичай їх 20-40 штук.
  • Листя невеликі, овальні, з глянцевою поверхнею. Черешки дуже короткі, їх практично непомітно.
  • Бутони утворюються у крайніх листя пагонів. Їх діаметр 2,0-4,0 см.
  • Цвіте рододендрон даурский з кінця квітня по червень в залежності від кліматичних умов зростання.
  • Плід – довгаста, округла коробочка.
  • Рослина морозостійка. Переносить морози до -45 ° C. Часті відлиги в зимовий період можуть погубити рододендрон.
  • Тривалість життя чагарнику близько 50 років.

Як посадити чагарник у власному саду

Місце для посадки бажано вибирати в півтіні. Бажано, на північній стороні ділянки. Також воно має бути захищеним від наскрізного вітру.

рододендрон даурский фотоРододендрон даурский любить півтінь

Грунт повинна бути кислою і пухкої. Хороший варіант – готовий покупної грунт, основною складовою якого є торф. Обов’язково потрібно влаштувати хороший дренаж.

Кращий час для посадки – весна. У підготовлену ямку, розміром не менше 50 х 50 см, викладають дренаж і засипають грунт. Після посадки грунт навколо рослини трамбують, формують для зручності поливу і підгодівлі пристволову лунку, яку засипають мульчею.

Правильний догляд

У догляді за рододендроном даурского немає нічого складного. Основні роботи тут:

  • полив;
  • підгодівлі;
  • видалення бур’янів.

Увага! Коренева система рододендрона даурского знаходиться практично на поверхні грунту. Тому рихлити ґрунт в її зоні потрібно дуже обережно.

Обрізку пагонів проводити не слід. Це може сильно уповільнити зростання куща.

У перші три роки після посадки не бажано допускати цвітіння. Все що з’являються за цей період бутони краще видаляти. Такий прийом дозволить рослині розвинути потужну кореневу систему, що в подальшому позитивно позначиться на цвітінні.
Обов’язково потрібно рясно полити рододендрон перед відходом на зимівлю. В інший час це роблять тільки в період тривалої відсутності дощів. Водопровідну воду або взяту з свердловини перед поливом обов’язково потрібно окисліться торфом, лимонною кислотою і т.д. Підгодовувати рослину слід раз в 2-3 року. При цьому слід уникати добрив, які можуть ощелачивать грунт.

Розмножувати чагарник можна двома способами:

  • насіннєвим;
  • живцюванням.

рододендрон даурский фотоСадівники відзначають невибагливість рододендрона даурского

Другий метод вважається більш надійним (проростає більше 85% живців), тому частіше використовується садівниками.
Хоча даурский рододендрон відрізняється високою морозостійкістю, молоді рослини потребують укриття на зиму. Для цього підійде ялиновий лапник або сухе листя дуба, якими повністю засипають невисокі кущики.

Відгуки любителів

Ті, хто вже кілька років вирощує багно, відзначають його невибагливість в порівнянні з іншими представниками рододендрона. Садівники роблять акцент на необхідність підгодівлі спеціальними добривами та поливів підкисленою водою. Рекомендують обов’язково наводити довідки про рівні грунтових вод, при близькому розташуванні яких чагарник може зачахнути.

Мало хто наважуються завести в своєму саду прекрасна рослина. Пов’язано це з його трохи капризною вдачею. Однак при дотриманні рекомендацій по вирощуванню і догляду можна отримати шикарний, немов обліплений невеликими фіолетовими квітами кущ, тривалим цвітінням якого можна буде милуватися щовесни.

Види рододендрона: відео