Розмножуємо блакитну ялину живцюванням

розмноження блакитний їли живцямиХвойники в домашніх умовах розмножуються важко, блакитна ялина не виняток. Отримати молоде дерево можна з насіння або живців. Другий спосіб більш швидкий і гарантовано збереже всі сортові ознаки виду та забарвлення хвої. Пам’ятайте, що успіх Завіт від дуже багатьох чинників: правильно обраного матеріалу і пори року для зрізання, а також температури змісту і поливу.

Блакитна ялина в природі і в селекції

Родина красуні їли – Північна Америка. Там вона поширена в гірських районах заходу, південного заходу і є символом двох штатів: Юти і Айдахо. У природних умовах виростає до 40 м заввишки і може досягти віку в кілька століть. Крона молодих дерев в формі вузького конуса, а у більш старих – циліндрична. Хвоя зелена з сизо-блакитним напиленням. Дозрілі шишки світло-коричневі, в розкрився стані діаметром близько 4 см. На півночі Росії також зустрічаються форми їли з блакитною хвоєю. Восковий наліт оберігає гілки від зайвих випарів і шкідливих атмосферних речовин.

Увага! Визначення «блакитна ялина», говорить тільки про забарвлення, а не про приналежність до виду. Виду «ялина блакитна» не існує, блакитний колір зустрічається у ялини звичайної, ялини колючої, канадської, сибірської.

Декоративні сорти з блакитною хвоєю:

  • Вальдбрунн (сизо-блакитна крона пірамідальної форми, висота близько метра).

розмноження блакитний їли живцямиВальдбрунн

  • Монтгомері (яскраво-блакитна крона плескатої форми, висота 2 м).
  • Блакитна перлина (карликова дерево з яскравою зелено-блакитною хвоєю).

розмноження блакитний їли живцямиблакитна перлина

  • Блакитний туман (карликовий сорт, хвоя насиченого блакитного кольору).
  • Глаука Глобоза (карликовий сорт з сріблясто-блакитною хвоєю).
  • Канадська сиза (карликовий сорт з швидким зростанням, хвоя блакитного відтінку).

Укорінення живців їли блакитний

Для живцювання відбирають дерева середнього віку. Як показала практика, матеріал від ялин молодше чотирьох і старше сорока років, має менший відсоток приживлюваності. Збирати гілочки можна ранньою весною, влітку або взимку. Виламують торішні горизонтальні пагони, залишаючи «п’яту» кори на кінці. Це затримає виділення смол і охоронить від закупорювання судин. Оптимальна довжина гілочки 6-10 см. Посадку проводять в той же день. Якщо потрібно перевезення, то рослина обертають вологою тканиною.

Порада. У суху спекотну погоду, живцювання хвойніков не проводять.

Щоб стимулювати ріст коренів, використовують «Корневин». Для цього трохи ушкоджують кору в нижній частині живця і втирають препарат. Можна замочити на 15-16 годин в Гетероауксин. Гілочки, які вже зберігалися деякий час, перед цим тримають у воді 1-2 години. Підготовлені живці висаджують в міні-теплички з легкої сумішшю. Склад грунту:

  1. Кокосовий субстрат.
  2. Верхової торф.

Частини змішують і розкладають в ємкості. На дно міні-теплички укладають дренаж (керамзит, дрібний гравій). Можна використовувати торф’яної відсів або суху кору. Гілочки встромляють в грунт під кутом 45 ° на глибину 3-4 см. Щільно притискають грунт, щоб усередині не залишилося повітряного простору. Верхній шар – великий річковий пісок. Досить 1-2 см. Робиться це для того, щоб виключити ймовірність загнивання нижньої частини живців.

розмноження блакитний їли живцямивкорінені живці

Після посадки грунт поливають теплою водою і тепличку закривають. Ємності ставлять в місце без яскравого світла. Укорінення відбудеться через 2-2.5 місяці. В цей час за тепличку стежать, періодично провітрюючи. Поливати починають з моменту появи корінців.

Альтернативні способи вкорінення їли блакитний

Для гілочок, виламаних взимку, використовують такий варіант посадки. Нижню частину черешків, оброблених Корневином, обкладають вологим мохом. Замість моху можна скористатися розмоченою торф’яної таблеткою. Зверху щільно обмотують паперовим рушником і фіксують гумкою. В такому рулоні загортають відразу кілька живців з відстанню в 5 см один від одного. Згортки цілком поміщають в поліетиленові пакети і підвішують в прохолодному приміщенні. При вдалому результаті корінці проклюнутся через 2.5-3 місяці. У травні їх висаджують в парник під плівку.

Деякі радять перед укоріненням потримати живці їли в сирому піску при низьких температурах. В пластикову ємність з великим річковим піском поміщають гілочки, заглиблений їх на 1 см. Ємність закривають і ставлять в холодне місце з t + 1 … + 3 С °. Після тритижневого змісту, гілочки переміщують в парник, де спочатку підтримують умови від +15 до +18 С °. Потім підвищують до + 20 … + 23 С °.

розмноження блакитний їли живцямипосадка живців

Живці висаджують похило під кутом 30 ° і на глибину не більше 1.5 см, так як хвойники погано переносять заглубленную посадку. Теплицю притеняют від яскравих сонячних променів, захищаючи від перегріву, провітрюють. Оптимальна температура для вкорінення +20 С °. У випадках зниження режимів, стіни утеплюють спеціальними матами. Високий рівень вологості (не нижче 85%) в парнику можна підтримувати туманообразующей установкою.

Порада. У парнику для хвойніков обов’язкова наявність дренажного шару завтовшки 5 см.

У перший рік формується каллус, своєрідний наріст з якого будуть розвиватися корінці. На другий рік молоді саджанці можна визначити на постійне місце проживання у відкритий грунт. Першу зиму ялинки проводять під укриттям.

Вибір місця і догляд за блакитний ялиною

Все хвойники воліють захищені від вітру і прямого сонця ділянки. Грунти переважно слабокислі або кислі за рівнем ph. Чи не підійде важкий глинистий земля з постійним застоєм вологи.

Грунт повинен бути легким з хорошим повітрообміном. Враховуйте, скільки буде в висоту доросле деревце, щоб не довелося зайвий раз турбувати його пересадкою. Відстань між деревами карликових сортів близько метра, для середніх близько трьох, для великих не менше п’яти метрів. При посадці на дно лунки кладуть дренаж, кореневу шийку рослини орієнтують на рівні верху грунту. Ширина ями підбирається з урахуванням кореневої системи саджанця.

розмноження блакитний їли живцямиДля посадки ялини вибирайте захищене від сонця і протягів місце

У посуху ялинки поливають. На одне доросле рослина необхідно не менше 10 л води. У підгодівлі блакитна ялина практично не потребує. Навесні можна полити рідким розчином добрив для хвойних.

Увага! Гній під їли не вносять.

Блакитну ялину можуть вражати: ялиновий пильщик, короїди, щитівки, ялинова (хермес) і коренева попелиця. Для боротьби з комахами хворі дерева обробляють інсектицидними препаратами. В якості профілактики уважно оглядайте дерева, не допускайте засміченості ділянки.

Блакитну ялину можна отримати також з насіння. Цей спосіб більш тривалий і не завжди дає повну передачу сортових ознак. Живцювання вважається більш швидким і ефективним методом. Експериментуйте, і вас обов’язково порадує результат своєї праці.

Розмноження блакитний їли: відео