Прикраса садової ділянки або квіткових клумб – улюблене заняття серед жінок. Для цих цілей вони використовують велику кількість різноманітних предметів: гіпсові фігурки, вироби з пляшок, пластикові статуетки і т. Д. Так як подібні атрибути вже порядком набридли, вмілі майстри винайшли сучасний метод виготовлення оригінальних садових прикрас – фарбування каменів акриловими фарбами. У цій статті представлена докладна інформація, яка допоможе новачкам самостійно впоратися з усіма тонкощами цього цікавого і захоплюючого заняття.
Перелік необхідних матеріалів для роботи
Перш ніж приступити до роботи, майстру обов’язково потрібно запастися усіма необхідними інструментами і матеріалами (це не тільки дозволить заощадити час, але і не відволікатися від важливіших справ).
В процесі виконання поставленого завдання потрібно підготувати:
- камені;
- набір акрилових фарб;
- спеціальний розчинник для акрилової фарби;
- палітру для змішування;
- лак (безбарвний);
На камінь можна нанести зображення тварини, рослини або просто орнамент
- пензлика;
- ємність з водою для миття інструментів;
- м’яку тканину;
- Звичайний олівець.
Пошук і вибір каменів – першорядне завдання для майстра, так як не кожен камінь підходить для виконання подібного виду робіт. Ідеальна основа повинна мати гладенькі краю і плоскі боки. Фахівці рекомендую використовувати саме морську або дорожню гальку, яка вже оброблена природою, а відповідно, готова до використання на практиці.
Технологія самостійної розпису садових каменів акриловими фарбами
Розфарбування каменів не така вже складна задача, як це може здатися на перший погляд. В процесі праці потрібно дотримуватися певну технологію, яка дозволить виконати роботу без особливого клопоту.
Технологія покриття каменів акриловими фарбами складається з наступних етапів:
- Підготовка каменів. Цей крок включає в себе не тільки пошук матеріалу, але і його підготовку до подальших робіт. Щоб фарба на камені лягала ідеальним шаром, їх очищають від сміття і ретельно вимивають під проточною водою.
Процес фарбування каменю
- Підготовка робочої поверхні. Щоб не пошкодити і не забруднити робочий стіл, його застеляють тканиною або покриваю клейонкою.
Важливо! Не варто забувати і про зовнішній вигляд майстра, який буде працювати над створенням шедевра. Йому варто одягатися в робочий одяг.
- Грунтовка кругляків. Всі камені, попередньо очищені і промиті, обов’язково покривають будівельної грунтувальною сумішшю. Щоб продовжити роботу, булижникам дають повністю висохнути.
- Підготовка фону майбутнього малюнка. Щоб нанести на камінь фон майбутнього малюнка, змішують потрібний колір акрилової фарби з водою (рекомендований співвідношення – 1: 1). Розфарбовують кругляк підготовленим речовиною за допомогою кисті. Подальші роботи виконують тільки після повного висихання акрилу.
Порада. Щоб фарба при видавлюванні чи не розшарована, тюбик з речовиною необхідно добре струсити.
- Нанесення чорнового малюнка на заготовку. Перш ніж приступити до нанесення чорнового малюнка на підготовлений камінь, його зображують на листку паперу. Потім, готову картинку акуратно переносять на кругляк, зберігаючи всі деталі майбутнього шедевра.
- Покриття фарбою. Фарби розводять з водою (у співвідношенні 1: 1) до досягнення потрібного кольору. Наносять їх пошарово, даючи кожному з шарів повністю висохнути.
Порада. Щоб фарби не засихали в процесі роботи, тюбики обов’язково потрібно щільно закривати кришками.
- Сушка кругляків. Щоб фарбовані булижники були придатні до подальших робіт, їм дають добре просохнути. Ідеальне місце для сушіння – радіатори. Тепле повітря допоможе швидко видалити зайву вологу, тим самим даючи можливість виконувати наступний процес.
- Нанесення захисного шару. Це завершальний етап робіт. Під час його виконання акуратно наносять прозорий лак на всю поверхню каменю (це дозволить зберегти малюнок, а також захистити його від дії вологи і опадів). Готовим виробам дають повністю висохнути, а потім вже використовують за призначенням.
Поради та рекомендації для новачків
Люди, неодноразово виконують подібний вид робіт своїми руками, рекомендують:
Готовий виріб обов’язково розкрийте лаком
- в процесі нанесення фарби використовувати її невелика кількість, так як вона дуже швидко засихає;
- все кисті тримати в воді, в іншому випадку вони злипаються і засихають;
- готові камені ретельно покривати лаком, інакше потрапила волога може зіпсувати малюнок.
Розпис садових каменів акриловими фарбами дозволить не тільки створювати красиве і незвичайне прикраса для клумби або дачної ділянки, але і приємно проводити час за цікавим заняттям в колі сім’ї. Спробуйте повторити запропоновану технологію на практиці, і в результаті роботи обов’язково отримаєте рукотворний шедевр.
Декоративне каміння для саду: відео
Розпис каменів для саду: фото