Розведення сливи Чачакская красуня

Існує думка, що сорти сливи дають багатий урожай в тих місцях, де вони виведені. З цієї причини багато дачників не ризикують висаджувати на своїх ділянках різновиди, отримані в інших країнах. Часто ці страхи не мають під собою ніяких підстав, тому що не підтверджені практичним досвідом, а засновані на домислах. До культурам іноземного походження відноситься і зливу Чачакская красуня. Якщо знати технологію її вирощування, то можна при мінімальних зусиллях отримати рясний урожай.

Чачакская красуня

Характеристика сорту

Цей сорт сливи був отриманий штучним шляхом в Інституті садівництва сербського міста Чачак на початку 60-х рр. Слива з’явилася завдяки об’єднанню сортів Угорка Вангенгейма і Угорка звичайна. Через 15 років Чачакская красуня була внесена до Державного реєстру. Ця зливу належить до розряду домашніх, яких було виведено близько півтора десятка. Їх можна зустріти на території країн Європи, особливо часто в Сербії, де зливу – національний фрукт.

Сорт має кілька найменувань. Часто можна зустріти назви, в яких після слова «Чачакская» додають один з варіантів – красуня, найкраща, Найбільш, найкраща, рання.

Чачакская рання - врожайність

Дерево середньої висоти або вище. Крона розкинута широко, утворює піраміду, листя не дуже густа. Округлі листя пофарбовані в насичений зелений колір, їх верхня частина трохи загострена. Слива Чачакская відноситься до ранніх сортів: зацвітає через 2 роки після посадки в травні. Але в цьому своя небезпека – заморозки можуть пошкодити плоди. Бурхливий цвітіння спостерігається у молодих дерев. Середні білосніжні квіти за формою нагадують блюдця. Даний сорт самобезплідний, кращі запилювачі – Стенлі, Чачакская лепотіка, Ненька, Герман, Волошка.

Опис плодів

Відповідно до опису, плоди цієї сливи нагадують фрукти сорту Чачакская лепотіка. За формою вони схожі на великий овал, середня вага – 50 г. Колірна гамма шкірки варіюється в залежності від температурних значень. Насиченість фіолетового збільшується при спеці. Може спостерігатися домішка рожевого і блакитного нальоту. Черевний шов проходить рівно посередині плоду.

Не варто орієнтуватися на забарвлення фруктів при зборі: яскраві сливи можуть бути ще недозрілими. Але і тягнути зі збором врожаю не треба. Це загрожує обпаданням фруктів і їх псуванням.

Під шкіркою середньої щільності знаходиться м’якоть жовто-зелена м’якоть, перезрівання якої допускати не можна – вона втрачає свої смакові якості, вже не відчути незвичайної кислинки. Кісточку прибрати з плоду не складає труднощів.

Плоди чачакской Найбільш

Плодоношення настає через 2-3 роки після висаджування на рубежі липня-серпня. Після цього кожен сезон дерево радує врожаєм, який не завжди великий, але стабільний. Дорослі дерева приносять плоди не щороку.

Сорт відноситься до десертних. Він підходить для їжі в свіжому вигляді, навіть якщо полежить пару тижнів в холодильнику.

Підготовка на чорнослив

Використовується для приготування сухофруктів, напоїв, заморожування, в косметичних цілях. Перевозити фрукти можна без побоювання – плоди зберігаються добре. Вміст цукру в зливі цього сорту приблизно 10%.

Вирощування

Розведення сорти Чачакская красуня має цілий ряд особливостей:

  • необхідний хороший доступ сонячного кольору;
  • відсутність опадів і сильний вітер не впливають на зростання сливи;
  • небажано близьке розташування грунтових вод;
  • суглинних грунт є найбільш підходящою, в яку потрібно додати дренаж;
  • землю слід удобрювати органікою – гноєм, перегноєм, тому що хороший розвиток можливо тільки в родючій землі.

сливове дерево

Ділянка перед посадкою слід очистити від бур’янів, сміття. Потім викопати яму розміром 60х30 см, але з урахуванням величини саджанця. Купувати його переважно в розпліднику або в спеціалізованому магазині. Розміщувати саджанець в ямі потрібно разом із земляною грудкою, дбайливо ставлячись до коріння. Великі гілки можна обрізати. Коренева система не повинна повністю йти в землю. Відразу ж слід утрамбувати ґрунт, сформувати пристовбурні кола і полити саджанець.

Догляд за сливою

Сорт Чачакская красуня потребує рясного зволоження. В місяць її слід поливати не менше 4 разів. На одну процедуру рослині потрібні 2 відра. Норма поливу збільшується під час формування нирок і дозрівання фруктів.

Слабке місце рослини при холодах – нирки, вони можуть загинути. Захистити дерево допоможе мульчування або присипання грунту поруч з кореневою шийкою.

Цвітіння сливи Чачакская красуня

Цьому сорту необхідно своєчасне внесення добрив. Першу порцію зливу повинна отримати під час посадки, краще зупинитися на азотовмісних добривах. Чим гірше росте дерево, тим більше йому потрібно добрив. Чи не будуть зайвими органічні добрива.

Відразу кілька цілей переслідує обрізка:

  • профілактика захворювань;
  • формування крони;
  • отримання потрібної кількості плодів;
  • зміна властивостей врожаю.

Кращий час для обрізки – рання весна, до утворення квіткових бруньок.

Сорт Чачакская красуня страждає від нападів щитівки, кліщів, сливового пильщика. Слива часто хворіє моніліозом, кокомікозом, на ній нерідко утворюються кишеньки. Врятувати від цих напастей може грамотне застосування інсектицидів і фунгіцидів 3 рази в рік – при зав’язуванні плодів, після плодоношення і перед зимою. Заражені гілки і листя необхідно спалювати.