Вічнозелені чагарники широко використовують в ландшафтному дизайні. Вони здатні створити необхідний затишок і відтінити інші садові культури. А головне їх гідність – привабливий вид круглий рік. Вибрати відповідний чагарник для себе ви можете за описом і фото.
Різноманітність вічнозелених чагарників для саду
До категорії вічнозелених відносять хвойні та листяні види. Їх безліч, і вони відрізняються розмірами, напрямком росту (прямостоящие і плетуться). Крім чагарників садівники використовують вічнозелені дерева й почвопокривні рослини. Всі ці культури досить витривалі, невибагливі до складу грунту, пригнічують бур’яни.
Вічнозелені чагарники затребувані на ділянках малого розміру. Вони стають хорошим фоном для інших рослин і підтримують охайність і декоративність саду весь рік. Садівники нерідко поєднують чагарники, різні за термінами цвітіння і висоті рослини. Популярні види:
- Камелія – кущик з красивою зеленню і квітами. Залежно від сорту випускає рожеві, червоні або білі бутони. Цвітіння відбувається в першій половині літа. Чагарник любить велика кількість сонця.
- Падуб звичайний або гостролист – має густу щільну крону з незвичайною гострої листя, в якій і полягає головна декоративна цінність. Вони можуть бути не тільки зеленими, але й жовтими. Доросла рослина досягає 2-3 м у висоту. Цвіте в кінці осені. Добре росте в півтіні.
падуб
- Лаванда – низькорослий чагарник з ліловими або білими квітами. Прекрасно вписується в декор бордюрів або живоплоту.
- Рододендрон – затребувана культура з цвітінням в кінці весни. У висоту досягає не більше 1,5 м. Бутони сильно відрізняються не тільки за кольором, але і за формою залежно від сорту. Чагарник добре росте в півтіні.
- Березка – в’юнкий вид відмінно підходить для оформлення живоплотів. Висота – всього 0,5 м. Час цвітіння припадає на літо (обов’язково в теплий період). В цілому ця культура вкрай сприйнятлива до несприятливих погодних умов, легко травмується і марніє від неправильного догляду.
Порада. Будьте уважні при виборі чагарнику. Незважаючи на приналежність до категорії вічнозелених, багато хто з них погано переносять зими в кліматі РФ і потребують укриття (падуб звичайний або березка).
Вічнозелені чагарники з пізнім цвітінням
Крім гостролистий до таких відносять суничне дерево. Таку назву рослина отримала через плодів, які звисають з гілочок і візуально нагадують суницю. При зовнішній схожості смак у ягід інший.
суничне дерево
Плодоношення у суничного дерева настає одночасно з цвітінням, в період з середини осені до початку зими. Квіти мають рожевий або білий окрас. Чагарник добре розвивається на сонці або в напівтіні, висота – до 2 м.
Порада. Через труднощі вкорінення живців для посадки, можливо, простіше придбати готовий саджанець.
Ще один чагарник з відносно пізнім цвітінням – дефонтенія колючий. Вона утворює червоні бутони з жовтою облямівкою з середини літа до жовтня. Хоча окремі сорти цвітуть навесні. Забарвлення пелюсток теж може відрізнятися і бути, наприклад, чорним або рожевим. Чагарник повільно росте (максимум – 50 см), потребує м’якому кліматі і щадному режимі сонячного освітлення. Тому дачники зазвичай висаджують вже підросли кущі, розміщуючи їх в прітенённих і огороджених від протягів місцях, біля стін або зборів.
Аукуба – акуратний чагарник висотою до 2 м. Має великі листи з оригінальним орнаментом. На вулиці його зазвичай вирощують в діжках, а на зиму ховають від морозного вітру. Росте в півтіні або тінистих куточках саду, розмножується живцюванням.
аукуба
Самшит – чагарник, який цінується своїм листям. Вона шкіряста, цілокраї і має еліптичну форму. У кліматичних умовах РФ домогтися цвітіння цієї культури дуже складно, та й суцвіття мало декоративні. Розмножують самшит живцями, які зрізають навесні і до осені тримають під скляним ковпаком.
Чагарник добре піддається формує обрізку. Хоча без неї теж виросте красивим. За описом самшит виростає до 3 м і навіть вище. Особливість культури – стійкість до вітру і можливість вирощування на лужних грунтах.
Вічнозелені чагарники з ранніми термінами цвітіння
- Ескаллонія. Майже все літо кущик покритий Колокольчикова суцвіттями. Рослина не любить надмірного затінення.
- Цистус (ладанник). Красиво цвіте протягом усього літа, змінюючи відцвілі бутони новими. Білі або рожеві пелюстки біля основи покриті плямами – це робить квіти неординарними. І сріблясті листочки, і бутони дуже ароматні. У висоту чагарник не більше 1 м, дуже акуратний і доглянутий. Росте на сонячних місцях або в легкій півтіні.
цистус
- Шуазі. Кущ гарний завдяки не тільки плоским бутонам (рожевим або білим), а й через приємного жовтуватого відтінку листя. Цвіте він у другій половині весни, переживаючи до цього періоду метаморфози відтінків. Форма – округла. Розмноження здійснюється живцями, які на літо поміщають під скляні банки.
- Бамбук або арундінарія. Гість з Азії в окультуреному вигляді досягає у висоту 6 м. Хоча є і більш низькі різновиди чагарнику. Незважаючи на екзотичність, рослина невимоглива. Хіба що потребує укриття від полуденного сонця. Цвіте все літо.
Бамбук
- Трахикарпус. Цвіте в червні великими суцвіттями. Має гострі довгі листи, які радіально розходяться від втечі і в композиції нагадують пальмову опахало. Міцний, витривалий житель саду. Відмінно переносить морози, якщо позбавлений сильних вітрів. Любить добре освітлені місця.
Увага! При бажанні ви зможете виростити і 3-метровий кущ Трахикарпус на своїй присадибній ділянці. Ширина листових пластин сягатиме 1 м. Тільки на зиму такого гіганта складніше приховати від холодних вітрів.
Вічнозелені чагарники пристосовані до прохолодного клімату і прикрасять вашу ділянку і взимку. Правда, для деяких заздалегідь подбайте про утеплення.