Сорт лимонів Лунарія

Лунар – сорт, найбільш поширений серед домашніх лимонів, який користується великою популярністю у садівників. Популярність Лунарія обумовлена ​​цілорічним цвітінням і плодоношенням рослини. За це сорт і отримав назву четирехсезонного Лунарія. Доглядати за Лунарія в домашніх умовах легко, адже він досить невибагливий.

лимон лунарія

Лимон Лунарія плодоносить круглий рік

Опис сорту лимона Лунарія

Лимон Лунарія плодоносить круглий рік, тому на дорослому рослині завжди можна спостерігати одночасно і пишні суцвіття, і невеликі плоди. Саме за красу суцвіть і незалежність плодоношення від пір року, рослина і завоювало популярність.

У садівничих виданнях є точний опис сорту, яке розкриває всі його особливості і недоліки:

  1. Безсумнівним плюсом рослини є його розмір. Хоч він і відноситься до деревовидним, але в домашніх умовах не виростає вище півтора метрів у висоту. Компактний розмір лимонного дерева дозволяє без праці містити його навіть в невеликій квартирі або сформувати з лимона бонсай.
  2. Молоді гілки і пагони лимонного дерева мають темно-зелений колір. А старіші гілки набувають сірого відтінку, іноді покриваються дрібними світлими смужками.
  3. Листя лимона Лунарія – це ще один предмет гордості цього сорту. Всі без винятку власники дорослої рослини відзначають красу форми і кольору листя. Широкі біля основи, овальні, насиченого темно-зеленого кольору листя, виростають до шістнадцяти сантиметрів в довжину.
  4. У лимонного дерева цього сорту є шипи. Вони невеликого розміру, розташовуються у всій довжині гілок, їх немає тільки на пагонах рослини.
  5. Бутони і квітки рослини є його гордість. Бутони до розкриття мають темно-рожевий колір, а після нього квітки стають білими. Виділяють приємний аромат, який посилюється при дотику. Квітки і не потребують примусовому запиленні.

Особлива увага приділяється опису плодів рослини. Вони у лимона Лунарія великі, витягнутої овальної форми. У підстави плід має шийку і загострений довгий сосочок. Плоди мають невелику ніжку, тому розташовуються близько до гілок.

Лимони Лунарія жовтого забарвлення, але вони значно світліше, ніж звичайні італійські лимони. Шкірка дуже тонка і щільно прилягає до м’якоті, що не пухка і гладка.

Окремо відзначають особливості м’якоті плодів: вона соковита і среднекіслих, має світлий жовто-зеленуватий відтінок. М’якоть має приємний аромат і розділяє плід на десять сегментів. Насіння відсутні.

Лимон Лунарія цвіте

Квіти Лунарія виділяють приємний аромат

Особливості догляду за сортом Лунарія в домашніх умовах

Субтропічним рослинам потрібно багато світла, сорт лимона Лунарія не виняток. Хоч він і любить світло, виставляти його на прямі сонячні можна – це може негативно позначитися на дереві. У зимовий період необхідно використовувати лампи денного світла, т. К. Світловий день коротший, ніж влітку. Рослина буде відчувати себе комфортніше, розвиватися активніше і продовжить плодоносити.

Не варто забувати про те, що всі цитрусові погано переносять різкі перепади температур. Тому лимонне дерево найкраще розташовувати в приміщеннях без протягів.

Полив і підгодівля рослини

Лунар любить приміщення з підвищеною вологістю, тому для розміщення ідеально підійдуть приміщення з відносною вологістю повітря від 65%. Регулярне обприскування рослини теплою водою і протирання листя від пилу допоможе створити необхідні умови для лимонного дерева.

Поливати дерево цього сорту необхідно часто, але переливати не можна. Грунт повинен бути злегка вологим. Якщо перелити води, коріння рослини загинє, і це відразу позначиться на його зовнішньому стані.

Лимону необхідна підгодовування, але перші кілька років після посадки лимони не підживлюють. Вносити прикормки потрібно через три або чотири роки після посадки. Серед найбільш ефективних підгодовувань мінерального виду для Лунарія підходять:

  • препарати на основі калію;
  • суперфосфат;
  • аміачна селітра.

Серед органічних підгодовувань використовують кінський гній, курячий послід і перегній. Приготувати живильний розчин для лимона на основі органічних добрив можна в домашніх умовах. Необхідно розвести кілька частин добрива з водою і поливати дерево кілька разів на тиждень.

Суперфосфати

Суперфосфати підходять для підгодівлі лимона

Пересадка

Крім постійного правильного догляду рослині сорту Лунарія необхідна регулярна пересадка. Лимон пересаджують раз на рік, якщо він не досяг віку п’яти років. Якщо рослині більше п’яти років, його коренева система вже сформована і прижитися, тоді пересадку здійснюють рідше. Пересадка здійснюється за певною схемою:

  1. Для пересадки беруть горщик в кілька разів більше, ніж попередній, краще якщо він буде конусоподібної форми.
  2. Якщо рослина легко виймається з горщика, то його витягують разом із земляною грудкою. Якщо ж рослина погано виходить з горщика, то необхідно перед пересадкою ретельно просочити землю водою.
  3. На дно нового горщика насипають наскільки сантиметрів дренажу. Як дренаж можна взяти деревну золу і річковий пісок або керамзит.
  4. Поверх дренажу насипають нову землю і садять в нього рослина разом із земляною грудкою на коренях.
  5.  Досипають нову землю так, щоб вона повністю покрила коріння.
  6.  Рясно поливають.

Іноді екстрена пересадка лимонного дерева здійснюється в зв’язку з будь-якими захворюваннями рослини або якщо воно різко стало в’янути.

Чим може захворіти рослина

Причини для розвитку хвороби Лунарія різні, вони можуть носити як інфекційний, так і бактерицидний характер, а можуть бути пов’язані з неправильним доглядом.

Т. к. Лунарія дуже любить вологість, то найчастіше цей сорт лимона страждає від появи білих комариків в грунті і заболочування. Допомогти позбутися шкідників можуть хімічні інсектицидні препарати, а уникнути заболочування грунту допоможе ретельний контроль за поливом.

Якщо листя рослини поміняли свій відтінок на коричневий, то в грунті присутні негативні чинники. Для цього необхідно поміняти її кислотність хімічними препаратами або пересадити рослину.

Обпадання або пожовтіння листків лимонного дерева говорить про неправильний догляд. Якщо рослина стоїть на сонці, то хвороба викликана перепадом температур. Іноді подібний симптом говорить про те, що коренева система загноїлась або полив недостатній.