Спірея Білларда: опис сорту, особливості вирощування у відкритому грунті

спірея білларда фотоПри виборі відповідних для декорування саду рослин, дизайнери найчастіше віддають перевагу тим, які мають ефектний зовнішній вигляд і при цьому не вимагають складного і тривалого догляду. До числа таких рослин відноситься Спирея Білларда. Це – ідеальний варіант для прикраси будь-якого саду. Сьогодні ви зможете познайомитися з ним детальніше. Нижче представлено докладний опис сорту, а також особливості посадки і догляду за рослиною у відкритому грунті (додаються фото).

Спірея Білларда: опис і характеристика рослини

Спірея традиційно вважається степовим, а також гірських жителем. Знайти це оригінальне і яскраве рослина можна, в основному, на території Америки і Північної Європи, Азії. На території Росії рослина представлено переважно в Кавказьких горах.

Ця рослина було відомо ще древнім слов’янам. Але якщо раніше Спирея використовувалася в якості прутів для шомполів, то зараз її можна зустріти лише в заповідниках або на садових ділянках.

Спірея вважається справжньою окрасою будь-якого саду і це не дивно, адже квітка відрізняється неймовірним різноманітністю форм і відтінків: рослина може мати пірамідальну, округлу або каскадну форму. Колір листя відрізняється багатою палітрою: він варіюється від ніжно-зеленого до незвичайного сріблястого. В осінній період – від жовтих відтінків, до фіолетового і пурпурного кольору.

Цвіте Спирея щедро, красиво і довго. Її квіточки представлені дрібними, але пишними суцвіттями різноманітних кольорів: від білого до насиченого бузкового і малинового.

Залежно від часу цвітіння спіреї поділяють на 2 основні різновиди: річну і весняну. Період, коли рослина цвіте, в більшій мірі залежить від того, коли воно було посаджено, і коли була проведена обрізка куща.

спірея білларда фотоспірея Білларда

Спірея Білларда є одним з найбільш популярних сортів рослини серед садівників і ландшафтних дизайнерів завдяки своїй невибагливості до умов вирощування, а також унікальній здатності протистояти впливу низьких температур (з цієї причини сорт дуже часто вирощують в суворих північних регіонах).

Розкішні малинові і рожеві суцвіття спіреї Білларди тримаються на гігантських стеблах, що досягають 3 м у висоту, виростають досить великими (близько 20 см в довжину) і розносять тонкий медовий аромат по всьому саду. Незважаючи на густо і пишно квітучі суцвіття, сорт не плодоносить, тому рослину можна використовувати лише в якості декоративного елемента в саду. Головне, вчасно проводити весняну обрізку кущів.

Особливості посадки у відкритому грунті

Рослина дуже любить родючий добре дренованих грунт. В іншому випадку чагарник, звичайно, не загине, але рости так пишно як це можливо, він не буде. Перед посадкою рослини необхідно як слід перекопати і розпушити грунт. Якщо вона не відрізняється родючістю, можна спробувати поліпшити її складу, підживити сумішшю з дерну, піску і торфу (у співвідношенні 2: 1: 1).

Порада. Незважаючи на те що рослина цілком нормально переносить відсутність достатньої кількості сонця, для його посадки краще вибирати сонячний і теплий ділянку в саду.

Після підготовки ділянки слід також належним чином підготувати до посадки і рослина. Насамперед ретельно огляньте саджанець і при необхідності видаліть зайві пагони, а також пошкоджені стебла.

Найчастіше саджанці продаються з невеликим земляним грудкою, який не слід прибирати. За пару годин до посадки акуратно полийте саджанці водою і безпосередньо перед посадкою акуратно вийміть їх разом з грудкою з контейнера.

спірея білларда фотоцвітіння спіреї

Висадка спірит здійснюється наступним чином:

  1. Підготуйте поглиблення в грунті (їх ширина повинна складати близько 40 см, а глибина – близько 30 см).
  2. Встановіть кожен саджанець в лунку таким чином, щоб коренева шийка залишилася на поверхні грунту. Ретельно розправте коріння.
  3. Акуратно засипте кожну лунку ґрунтом, насиченою поживними елементами (не забудьте додати в неї трохи компосту).
  4. Ретельно полийте саджанці.

На перших порах не забудьте забезпечити грунті хороший дренаж. Його можна приготувати з дрібнофракційних піску і дрібне цегли.

Догляд за рослиною

Оскільки рослина досить невибаглива, воно не потребує складного і частого догляду: достатньо лише вчасно забезпечувати його вологою, ретельно стежити за станом грунту (вчасно рихлити її і видаляти всі бур’яни).

Якщо рослина була недавно посаджено, необхідно його мульчувати за допомогою торф’яного шару завтовшки близько 7 см. В подальшому ж мульчування має здійснюватися кожної осені (близько стебла) для захисту рослини в холодний період року, адже його коріння розташовані досить близько до поверхні землі. Можна використовувати торф, компост, навіть горіхову лушпиння.

Порада. Після рясних злив слід особливо уважно стежити за станом грунту, оскільки досить часто вона покривається щільною кіркою, яку доведеться видаляти.

Перші роботи слід починати з приходом весни. Спочатку необхідно як слід підживити ґрунт. Для цих цілей зазвичай використовується універсальна кемира (близько 120 г на 1 кв. М ділянки).

спірея білларда фотоОбрізка молодий спіреї не потрібно

Що стосується обрізки, то ні в якому разі не можна її здійснювати до тих пір, поки рослині не виповниться 4 роки. В цей період часу Спирея буде лише набирати силу і розростатися на всю свою міць. У весняний період необхідно видаляти всі пагони віком від 4 років, залишаючи лише ті, які розташовані на відстані близько 30 см від поверхні землі.

Хвороби і шкідники рідко турбують рослина, а якщо забезпечувати йому належний догляд, навряд чи вони взагалі відвідають ваш сад. Проте іноді Спирея потерпає від нашестя шкідників.

  1. Павутинний кліщ. Як тільки ви виявите на листках рослини хоча б пару особин цього шкідника, необхідно відразу починати боротьбу з ним. З цією метою найчастіше використовується карбофос, акрекса і т.д.
  2. Попелиця. Найчастіше з’являється на початку вегетаційного період. Боротися з попелиць допоможе гранульований пірімор, або ж кронефос. До речі, листовійки також можна знищити за допомогою цих засобів.

В цілому, як ви могли переконатися, Спирея Білларда – рослина досить невибаглива, і при належному догляді воно стане справжньою окрасою вашого саду. Успіхів!

Вирощування спіреї: відео