Строманта – найяскравіший представник марантових. У статті піде мова про правила догляду за рослиною в домашніх, не завжди підходять для квітки, умовах.
Прішеліца з тропіків
Строманта – культура з трав’янистим стеблом, яка в природі росте в тропічній місцевості Південноамериканського континенту. Тут часто йде дощ і завжди волого. Неймовірну популярність серед квітникарів представниця сімейства марантових отримала завдяки красі листя.
Загалом рід можна змалювати таку картину:
- Кореневище жорстке, розгалужене, вкрите лусочками.
- Стебло міцне, розгалужених.
- Листя розташовані в 2 ряди. Витончені, яйцевидно-ланцетної форми пластини з салатовим, рожевими і практично білими штрихами і смужками неодмінно привертають увагу. Ніжна текстура поверхні нагадує оксамит або атлас.
- Суцвіття верхівкові, що складаються з двостатеві, асиметричних одиниць. При вирощуванні в домашніх умовах отримати бутони складно.
Відмітна риса тропічної красуні – здатність до орієнтації. Завдяки роботі властивого рослині природного механізму, пластини листя протягом дня розгортаються слідом за сонцем. Ця риса породила прикмети і забобони. Деякі стверджують, що таким чином марантовие відлякують нечисть.
У ранковий час квітка завжди «дивиться» на схід. Увечері, коли сонце зайшло, листя піднімаються вертикально і утримують позицію до ранку. Підготувати до ночі рослина з вигляду нагадує складені і піднесені до неба людські долоні. За цю цікаву особливість марантовие називають «молитовні рослини».
Увага! Початківці квітникарі відчувають деякі труднощі при вирощуванні строманти. Підопічна вимагає високої вологості, а при її нестачі, в буквальному сенсі слова, згортається. Такий прийом зменшує випаровування.
Сорти і різновиди
Ботаніки виділяють не так вже й багато різновидів – близько 15. Любителі в своїх оселях вирощують лише 2 з них.
строманта приємна – різновид від 15 до 30 см заввишки. Овальні листя, довжина яких доходить до 20 см, утримуються на міцних стовбурах. Зверху пластина покреслена освітленим смужками. Малюнок нагадує ялинку. Знизу листочки сизі з рожевим відтінком.
приємна
кривава або криваво-червоний різновид наділена великими (до 40 см), витягнутими листочками загостреними до краю. Пластини смарагдового кольору. Верх прикрашає V-подібний орнамент. Знизу лист зелений. Вид ділиться на кілька сортів з різним малюнком на листі.
- Строманта триколор. У деяких джерелах – тріостар. Листові пластини оздоблені візерунком в рожевих і салатових тонах. Знизу фарби темно-вишневі.
триколор
- Строманта мультиколор. На листочках безліч світлих плям і смуг.
- Строманта Марун. Не такий яскравий представник, як інші. Більш світлим відтінком відрізняється тільки середня жилка листа.
- Строманта Хортіколор. Зверху на пластинах чітко проглядаються смужки і плями жовтого, білого і зеленого відтінків. Знизу забарвлення вишнева.
- Строманта Страйп Стар. Малюнок становить світлий штрих уздовж середньої прожилки. З тилу лист яскраво-бордовий.
Незважаючи на примхливий характер, перераховані види нормально себе почувають в домашніх умовах.
Увага! Строманту просто сплутати з близькоспоріднених Калатея і маранта. Чіткі відмінності є лише в формі квіток, яких в квартирі не дочекатися.
Догляд і розмноження
Строманти – примхливі вихованці, які потребують багато уваги і турботи. Тільки так рослина показує себе у всій красі.
Перше, що потрібно квітці – висока вологість. Марантовие регулярно обприскують з пульверизатора чистою і теплою водою. Горщик поміщають в ємність з керамзитом або мохом. Фахівці-квітникарі рекомендують облаштовувати над культурою парничок з поліетилену. Кращий, але не всім підходящий варіант – вирощування в тераріумах і флораріумах.
Обов’язково захищати листя від агресивних променів сонця, т.к в природі строманта мешкає в тіні дерев. У період короткого світлового дня краще додатково висвітлювати рослина неоновою лампою. Температура в приміщенні повинна бути від +24 до +26 ° C.
Увага! Всі різновиди однаково реагують на недостатнє або надмірне зволоження. Строкаті листочки скручуються і обпадають. Тільки відрегулювати параметр можна повернути квітці колишній вигляд.
Щоб отримати нові екземпляри, в домашніх умовах вдаються до поділу кореневища або черенкуют строманту. Простіший перший спосіб.
Строманта – норовлива рослина. Тільки дотримуючись правил догляду та підтримуючи необхідні параметри, квітникарі отримують відмінні, барвисті екземпляри.
А який різновид строманти подобається Вам?