Йоркшир – свиняча порода з Британії. Її відносять до бекону напрямку. Свині відрізняються інтенсивним набором маси і добре почуваються в кліматі прохолодних регіонів РФ. Це пояснює затребуваність породи серед вітчизняних тваринників.
Історія походження
Йоркшир вивели в однойменному англійському графстві в середині XIX століття. Селекціонер Джозеф Тулей протиставив важким жирним тваринам своїх підтягнутих і рухливих вихованців. У той час він справив фурор в свинарстві Англії і всього світу, заснувавши моду на свиней беконного напрямки.
Зовнішнє сало у таких тварин білого кольору. Воно розташовується рівним шаром по туше. З тих пір різновид Йоркшир розводять повсюдно і використовують для схрещування і отримання нових порід.
Сьогодні чистокровних Йоркшир можна купити тільки за велику суму. Масовим заводчикам пропонують поліпшені кроси на основі класичної породи. Вони зберегли і примножили позитивні якості оригінального Йоркшира. У РФ цей різновид свиней розводять з 50-х років минулого століття. Практика показує: тварини відмінно адаптуються до клімату Поволжя, Північно-Західного і Центрального регіонів.
Увага! У народі різновид Йоркшир називають великої білої свинею. З зоологічної точки зору це не зовсім вірно. Біла свиня отримана за участю даної породи, але відрізняється по ряду ознак. Однак назва міцно прижилося на пострадянському просторі.
Характеристики та особливості Йоркшир
За півтора століття селекції порода свиней Йоркшир зберегла свою головну цінність – значні габарити. При цьому тварини не ведуть себе мляво або агресивно. Зовнішній вигляд свиней представлений на фото.
Детально розгляньте, як виглядають представники цієї породи:
- середня довжина тулуба -1,7 м у самки, 1,8 м у самця;
- живіт підтягнутий, щільний, не схильний до провисання;
- ноги м’язисті, міцні, способи витримати високі навантаження;
- плечі широкі, масивні;
- шия коротка, мускулиста;
- вуха стоячі, злегка відхилені в сторони;
- шкіра тулуба гладка, без складок;
- шерстка коротка, рівномірна;
- масть – біла.
Увага! Пікова маса кнурів Йоркшир – 320 кг. Свиноматки важать менше – до 250 кг.
Дану породу свиней використовують як для отримання сала, так і для виробництва м’яса. Бекон у неї практично еталонної товщини в співвідношення м’ясної і сальної частин. З оригінальних Йоркшир отримують елітну мармурову свинину – ніжне м’ясо з найтоншими прошарками сала. Зазвичай це головна мета в розведенні породи.
Порада. Придбати поросят Йоркшир можна на племінних заводах або з рук. Вартість однієї голови стартує від 5 тис. Р.
Особливості змісту і продуктивність
Йоркширські свинки невибагливі до умов вирощування. Для нормального розвитку їм потрібно звичайний критий свинарник, а також просторий вигул. Враховуйте масу і силу тварин – огорожа повинна бути міцною, щоб вихованці не втекли. Істотним мінусом цієї породи свиней є чутливий покрив:
- під час суворих зим від обмороження їх захистять тільки стіни утепленого свинарника;
- прогулянка під літнім сонцем чревата опіками – вигулу потрібна штучна тінь.
Увага! Йоркшир не примхливий до харчування, але схильний до ожиріння. Слідкуйте за раціоном і масою тіла тварин, щоб не зменшити кількість м’яса.
Самки Йоркшир дають високий приплід (12-14 поросят за раз), ретельно і довго піклуються про потомство. Молодняк росте швидко. При правильному годуванні до 5-місячного віку дитинча набирає близько 100 кг, до 10-місячного – 200 кг. Вирощувати занадто великих тварин цього різновиду фахівці не радять, якщо ви хочете отримати від свині м’ясо, а не сало.
Відгуки про йоркширської породі
Біла велика свиня Йоркшир – в п’ятірці найбільш затребуваних порід в РФ. Тому позитивні якості цього різновиду свинарі не піддається сумніву. Відгуки на тематичних форумах в основному стосуються нюансів догляду за свинями:
- У перші півроку життя не обмежуйте поросят в примі їжі. Так вони інтенсивно наберуть потрібну масу. Пізніше раціон варто підкоригувати, спираючись на актуальні дані маси і небажану загрозу ожиріння.
- При покупці молодняка Не саджайте його відразу в стадо. Залиште в окремому приміщенні для адаптації. Заодно простежте, чи немає у тварини будь-яких хвороб.
- Поросята Йоркшир можуть захворіти пикою. На шкірі і п’ятачку з’являються темні шелушащиеся освіти. Такий молодняк відкидають на карантин і лікують спеціальними засобами відповідно до інструкції.
Йоркшир – цікава і продуктивна беконная різновид. Фермери отримають відмінний результат від розведення цих тварин, якщо будуть дотримуватися нескладних принципів догляду.