Тайговий – це виноград для північних регіонів

Початківці виноградарі і дачники стикалися з такою проблемою, як неправильно підібраний сорт виноградної лози для вирощування на своїй ділянці. Тому при покупці саджанця уточнюйте, для яких регіонів найбільше підходить даний сорт, відноситься він до укривной або безукривной культурі. Тайговий призначений для регіонів, що характеризуються суворими кліматичними умовами. При правильному районування сорт дає стабільні врожаї.

Виноград Тайговий

Тайговий виноград, як можна здогадатися з назви, добре підходить для районів з низькими температурами і сильними морозами

Характеристика сорту

Від розпускання бруньок до дозрівання ягід і збору врожаю проходить 90-95 днів. Сорт морозостійкий, легко переносить морози до 32 градусів при вирощуванні в неукривной культурі. Товарний вигляд і смакові якості ягід не втрачаються при збереженні на кущі через два місяці, після настання повної зрілості аж до перших заморозків. Навіть дощова погода не страшна для них, вони не вражаються гнилизною. Кущ стійкий до інших хвороб винограду, але в перший рік після посадки може дивуватися мілдью, що не відіб’ється на якості ягід. З кожним роком лоза міцнішає і стійкіше і несприйнятливою до мілдью.

Виноград суперранніх терміну дозрівання. Кущ сильнорослий. Походження невідомо. Виноградарі часто плутають його опис з гібридом «Тайговий смарагд», селекція якого належить Н. Тихонова. Сорт успішно пересувається по країні, завойовуючи популярність і все великі регіони зростання. Раніше його вирощували тільки в Приморському краї, але завдяки дослідженню його характеристик, він поширився зі Сходу на Захід, з Півдня на Північ і вирощується по всій країні.

Трохи історії

Початок цивілізації багато в чому і є історія виноградної лози. Виноградарство, процес вирощування винограду сплелися в одне ціле. Чи належить культивування винограду єгиптянам, грекам чи древнім римлянам достеменно невідомо.

Давньогрецька жінка з виноградом

Через географічних і кліматичних особливостей вино в Стародавній Греції стало основним продуктом виробництва

Одомашнення винограду в Євразії почалося в період неоліту. Сьогодні сотні сортів ростуть у всьому світі. Лоза в Старому Світі відома як «vitis vinifera».

Залишки виноградного вина, що належать мідному віку, були виявлені в Ірані. Фінікійці привезли лозу з Азії до Греції. Хоча у греків і був бог виноградної лози, відомий як Діоніс, римляни облагородили і одомашнили лозу в 3500 році до нашої ери.

В середні віки виноградниками славилася Англія, Іспанія, Франція. За даними університету Огайо посадки виноградників досягли найвищої точки в XV столітті. Під час правління англійської королеви Вікторії виноградні лози вирощували в теплицях. Ванни з виноградного вина були популярні у Франції.

Про виноград згадується в Біблії «Ной посадив виноградник …» (Буття 9:20).

Технічні дані

Тайговий виноград відноситься до столових сортів. З нього виробляють чудове вино і роблять сік. Квітки жіночі, цвіте рано. Поласувати зрілими і соковитими ягодами можна в третій декаді серпня. Гроно винограду невелика. Вага 200-250 г, але окремі екземпляри можуть досягати до 450 г, правильної конічної форми, пухкої консистенції. В середньому на одному пагоні повноцінно визрівають 2-4 грона. Плоди темно-сині, майже чорні, округлі, добре зберігають товарний вигляд на кущі. Вага 3-4 г, розмір до 2 см. У плодах міститься багато пектину.

Тайговий виноград

Урожайний сильнорослий виноград «Тайговий» відноситься до універсальних сортам з дуже коротким терміном визрівання

Плодючість висока, через сім років вирощування культури з одного куща збирають до 100 кг ягід. У ягодах міститься близько 20% цукрів, але вони досить кислі. Якщо у людини проблеми зі шлунком і іншими органами травлення, плоди Тайгового будуть гарними ліками.

Відмінні особливості:

  1. Сорт зимостійкий, добре росте в північних регіонах країни.
  2. Кущ сильнорослий, великий, невибагливий в догляді.
  3. При правильній формуванні та догляді дає щедрий урожай.
  4. Смак мускатний, з приємною кислинкою, але без вишуканості.
  5. Грона і ягоди середнього розміру.
  6. Легка приживлюваність.

Особливості посадки

  1. Місце під посадку вибирають з південного боку, добре прогрівається сонцем, без протягів, але яке добре провітрюється.
  2. Висаджують у відкритий добре прогрітий грунт навесні, щоб саджанець повністю акліматизувався і краще укорінився.
  3. На ділянці під посадку необхідно поставити шпалеру або інші стовпи, для нормального росту і розвитку куща. Мінімальна відстань в ряду між кущами Тайгового, для гарного росту і розвитку має бути не менше 1,5 метра, між рядами 3 метри.
  4. Розміри ями під посадку 100х100 см. На дно ями засипати 15-20 см піску або щебеню. Потім дренаж з деревної стружки, битої цегли (10-15 см). На один день прикрийте яму чорною поліетиленовою плівкою. Земля добре прогріється. Грунт, що залишився після копання ями, рівномірно перемішайте з перегноєм і компостом. Додайте деревну золу і один стакан зерен вівса (пшениці). Прогрійте отриманий «салат» на сонечку за допомогою чорної плівки. Додайте суміш в яму на деревну стружку.
  5. Перед посадкою винесіть саджанець на відкрите повітря для адаптації до навколишньої температури. Обробіть стимуляторами росту.
  6. Зробіть поглиблення на 35-40 см над поверхнею ґрунту, посередині поставте саджанець вертикально або трохи під нахилом, акуратно розрівняйте корінці. Присипте зверху грунтовим субстратом і обережно притисніть пальцями. Встановлення стандартного шпалери.
  7. Рясно полийте теплою водою. Мульчируйте тирсою, опалим листям.
  8. Молодий саджанець поступово привчайте до низьких температур.

Догляд за виноградом

Якщо погода сонячна і безвітряна, саджанці та молоді кущики Тайгового поливають через день. Чим більше опадів, тим рідше треба поливати молоді кущики, при вологій погоді – 1 раз в тиждень. Оптимальні терміни поливу – ранок і вечір. У перший рік після посадки на кожному виноградному кущі повинні сформуватися по дві гілки довжиною 1,5-2 метра з визріли междоузлиями.

полив винограду

Своєчасний полив винограду дуже серйозний процес в агротехніці цієї ягоди

На другий рік полив в суху і сонячну погоду скорочують до 1 разу на тиждень, але треба особливо уважно стежити за зовнішнім виглядом виноградної лози, щоб вологи не було занадто багато або мало. У наступні роки у винограду сформіровивается розвинена коренева система, і сорт не потребує поливу.

У віддалених північних регіонах, де взимку люті морози, виноград необхідно вкривати на зиму, уклавши в траншею або дошки і укривши брезентом або толем. У разі необхідності прикопати землею. Все залежить від регіону зростання. Один і той же сорт в різних кліматичних умовах зажадають різного догляду.

Рекомендується весняна обрізка винограду, щоб видалити хворі і мертві гілки. Осіння обрізка може спровокувати повне вимерзання обрізаних гілок. У обрізки є такі особливості:

  1. Проводиться, як тільки закінчилися морози і не почалося сокодвижение.
  2. Залишаються тільки гілки для плодового ланки.

Хвороби

Тайговий набув поширення на присадибних ділянках і садах виноградарів-любителів завдяки стійкості до низьких температур і виноградним хвороб. Мілдью вражає лозу тільки в перший рік життя. Жовті плями у винограду маленькі, але ягоди чорніють і опадають. Ступінь ураження легка, через те, що ягоди досить кислі. На хворих листах з’являється маслянистий блиск. Молодий кущик виноградної лози рекомендується обробити препаратами, що захищають від ураження мілдью.