Технічні сорти винограду, в порівнянні зі столовими видами, мають досить великий відсоток соку в плодах. Технічний виноград не вибагливий до умов вирощування і догляду. Зазвичай його вирощують на просторих площах, механізованим методом з метою виноробства.
Оскільки виноград технічних сортів призначений для переробки, то головна його відмітна риса – це вміст соку
Виноград Мускат білий
Ідентичне назва має вино. Виноградний сорт Мускат білий використовують для приготування соків, десертних і столових вин. Смак ягід з присмаком мускату. М’якоть їх соковита з насінням. Листя з вираженою зазубренностью зі світло-зеленими прожилками. Краї їх світліше. Урожайність може бути 60-100 центнерів з гектара. Грона середнього розміру, циліндричної форми. Одна кисть масою від 100 до 450 грам, з довжиною 13-17 см. Визріває виноград за 140 днів, відносять до середньо-пізнього виду.
Переваги його наступні:
- висока місткість цукру в ягодах;
- тонкий аромат, який виділяє мускатні запахи;
- прекрасна сировина для приготування різних видів вин;
- підходить для вживання в свіжому вигляді.
Мускат білий має і свої недоліки:
- низька опірність до хвороб;
- недостатня стійкість до морозів;
- схильність до горошенія.
Мускат білий досягає найкращої якості на Південному березі Криму на помірно сухих, шиферних, добре прогріваються схилах
Ретельно необхідно вибирати місце для посадки Мускату білого. Місцевість має бути захищена від холодного вітру, земля – досить зволоженою зі здатністю снігового накопичення.
Восени саджанці висаджувати в кінці вересня або в перших числах жовтня. Саджанці повинні мати хорошу кореневу систему і визріла лозу. Навесні висаджувати тільки після прогрівання землі до +12 градусів. Зазвичай це кінець квітня.
Щоб отримати високий плодоносить, додатково проводять процедуру запилення. Краще застосовувати пилок підщепних сортів. Щоб кущі не були загущені, обламують зайві молоді відростки і контролюють зростання щеплених виноградних кущів, не даючи їм можливості переходити на свою кореневу систему. Для цього роблять катаровку.
Виноград Аліготе
Виноград Аліготе має звичайний смак, але це не робить його менш цінним технічним сортом для виноробів. Відмінними зовнішніми характеристиками сорти є листя темного зеленого кольору, з трошки загнутими вниз краями. Черешки і відростки мають винно-червоне забарвлення. Плодоношення від 90 до 140 центнерів з одного гектара. Довжина кисті 15 см., Ширина-10 см., Вага досягає 105 грам.
Завдяки оптимальному співвідношенню смакових показників Аліготе ідеально підходить для виготовлення столового вина, соків, шампанського
Стиглі ягоди жовто-зеленого забарвлення з вкрапленнями коричневого кольору. Визрівання плодів відбувається через 130 днів – це ранньо-середній термін. Урожай дозріває в кінці серпня, початку вересня. Ягоди винограду Аліготе містять до 78% соку.
До недоліків відносяться:
- можливе захворювання сірою гниллю, мілдью;
- середня стійкість до морозів;
- транспортабельні властивості низькі.
Гарне місце для посадки – біля лісосмуги. Там, де затримується сніг, де краще утримується волога. У таких місцях затримується розпускання бруньок. Добре для даного винограду підходять легкі землі, де хороша здатність проникнення води. У передгірних місцевостях використовують для посадки в землю з домішкою кам’янистих уламків.
Агліоті можна висаджувати восени до появи заморозків або навесні, коли прогріється грунт. Уламку краще проводити ранньою весною до того, як розпустилися бруньки, тому що описуваний виноград розпускає нирки раніше, ніж інші види.
Виноград Ізабелла
Це дуже відомий виноградний сорт, один з улюблених у домашніх виноробів. Форма грон Ізабелли циліндрична, не товста. Забарвлення ягід темно-синій з добре помітним восковим нальотом. Шкірочка ягід щільна з суничним присмаком. З одного гектара збирають 70 центнерів плодів. В середньому, вага грона 130-150 грам. Грона дозрівають за 150-180 днів. Кущі Ізабелли сильно розростаються і вимагають опори.
Крім здатності стійко переносити всі тяготи зими, такий виноград має високий імунітет до небезпечних грибкових хвороб
Даний вид винограду по праву займає тривалий час лідируючі місця серед технічних видів. Він має такі переваги:
- невибагливість до вибору землі;
- хороша стійкість до морозу (вирішується не вкривати на зимовий період);
- стійкість до хвороб;
- має велику кількість корисних речовин для організму людини.
У деяких країнах Ізабеллу забороняють вирощувати, як сировину для приготування, так як виявили великий відсоток місткості метанолу. Але дана думка спірне. Є думка, що це спеціальний трюк конкурентів. Щоб не говорили, виноград має хороший ринковий збут. Багато людей вважає за краще вино тільки з даного сорту винограду.
Ізабелла негативно реагує на надлишок вапняку, тому рекомендується висаджувати його в землях з малим вмістом цієї речовини. Для Ізабелли краще перебір вологи, ніж посуха. При нестачі води опадає листя і знижується відсоток плодоносності. Але і в низинах, де постійна волога не слід садити виноград. Погано відчуває себе Ізабелла в місцях з недостатньою вентиляцією (близько парканів). Час висаджування однакове з іншими видами.
важливо:
- Систематичне рихлити землю біля куща.
- Три рази за сезон вносити мінеральні підгодівлі.
- Один раз за два роки вносити органічну підгодівлю.
- Мульчувати землю торфом і тирсою на зимовий період.
- Систематично проводити процедуру обрізання лози, так сорт сильно рослий і загущувальну.
Виноград Шардоне
Відмінною характеристикою винограду Шардоне є листя середнього формату з рельєфними зморшками. Стиглі ягоди невеликі (16 мм. Діаметру), мають біло-зелений колір і тоненьку шкіру. З приємним смаком, соковитою м’якоттю. Шардоне дає середню врожайність 50-70 центнерів з одного гектара. Вага одного грона не більш, ніж 90 грам, довжиною близько 13 см., А шириною до 10 см. Дозрівають плоди 140 днів від моменту розпускання бруньок. Сорт має відмінні смакові властивості.
Виноград Шардоне – це всесвітньо відомий технічний сорт винограду, що дав назву безлічі вироблених з нього вин
Але у Шардоне є свої недоліки:
- схильний до поразки мілдью і оїдіумом;
- якщо дощове літо, є ймовірність гниття;
- немає високої стійкості до морозів;
- нирки рано розвиваються, можуть підмерзнути.
Описуваний сорт воліє вапняно-глинисті землі. Під час висадки бажано вибирати піднесену місцевість або західні спуски. Рекомендується висаджувати в ранній весняний період, після останніх заморозків або в середині осіннього часу, до моменту прояву заморозків. Важливо не допускати загущення лози і не перезавантажувати пагони. Під час обрізки залишати від 10 до 12 очок. Важливо змоделювати кущ, щоб в наявності було чотири плодових ланки. Вирощуючи неукривной виноград, роблять штамби зі 120 см. У висоту.
Виноград Каберне Совіньон
З цією назвою пов’язано багато видів червоних вин. Винороби оцінюють Кабаре Совіньон, як один з кращих технічних видів. Відмінною особливістю є листя темно-зеленого з п’ятьма лопатями і вираженими розсіченнями і трикутними зубцями.
Сорт з’явився в процесі природного схрещування таких сортів винограду, як «Каберне Фран» і «Совіньон Блан»
Ягоди круглі темно-синього забарвлення з видатним восковим блиском. Шкірочка їх щільна, присмак м’якоті нагадує смородиновий, що створює відмінну терпкість провину. Врожайність від 60 до 90 центнерів з гектара. Гроно в середньому має 70 грам ваги, з довжиною 12-15 см і шириною до восьми см.Созревает винний сорт за 165 днів. Даний виноградний вид наділений високою стійкістю до сірої гнилі, мілдью. Каберне Совіньон має прекрасні смакові властивості. Але іноді буває опадання зав’язі і обмеженість ягід.
Сорт в середнього ступеня захищений від морозів. Добре його вирощувати в теплому або помірному кліматі. Смакові якості плодів в цих умовах поліпшуються. Дуже добре такої виноград розвивається на схильної місцевості. Але кущ Каберне Совіньон не вимогливий до землі. Час для висадки однакове з іншими видами: початок весни, середина осені. Підрізаючи однорічні пагони, поліпшується плодоношення нижніх вічок.
Вирощуючи виноград для марочних вин, вкорочують довжину плодоносних стрілок і знижують навантаження на кущ. Краще формувати високоштамбовие кущі з трохи звисає молодим приростом. Для цього ширину між рядами залишають на 3-4 метра, а однорічні пагони зрізують на 5-6 очок.