Технологія самостійної збірки фрезера з дрилі

як зробити фрезерУ домашній майстерні нерідко виникає потреба підточити, згладити кромку або виконати будь-яку іншу операцію з металом або деревом. Наявність фрезерного верстата вирішує ці проблеми. Але що робити, якщо таку габаритну устаткування нікуди поставити або нема за що купити? Вихід – фрезер з дрилі. Апарат, зроблений своїми руками, істотно полегшить обробку різних матеріалів в домашніх умовах.

Принцип роботи фрезера

Фрезерний пристрій працює так:

  • мотор забезпечує обертання і передає його на шпиндель з міцного і жорсткого металу;
  • на шпинделі надіта насадка для роботи по металу або дереву – фреза;
  • вона обробляє матеріал, який закріплений на робочій площині.

Увага! В ручному варіанті фрезера насадка кріпиться в патрон.

Фрезер з дрилі може працювати також по кераміці, склу, пластику. Для кожного матеріалу – окрема насадка зі своїми характеристиками:

  1. Для дерева – прості фрези, що не високоміцні і без великої кількості оборотів.
  2. Для металу – посилена насадка. Особливо складно піддається обробці фрезером латунь.
  3. Для скла і подібних матеріалів – фрези зі спеціальних сплавів.

робота фрезера

За допомогою такого інструменту можна накрутити різьблення, виточити пази і порожнини, згладити і надати потрібну форму кромці, виточити отвори. Дриль забезпечить ручний верстат електродвигуном відповідної потужності. При його виборі враховуйте потужність і швидкість обертання. Другий параметр впливає на якість різу: чим більше оборотів, тим краще.

Потужність залежить від матеріалу, який буде оброблятися. Для заготовок з деревини досить 0,5 кВт. Але навіть в цьому випадку фахівці рекомендують шукати більш потужний пристрій 1-2 кВт. Такий фрезер буде універсальним і зручним для роботи з різними матеріалами.

Збірка основи для саморобного фрезера на основі дрилі

Для початку продумайте пристрій робочого столу і схему розміщення фрезера на ньому. Стільницю годі й збирати, а купити в спеціалізованому магазині, але це досить дорого. Для самостійного виготовлення скористайтеся кресленнями. Хороший стіл забезпечить комфорт і дозволить прискорити процес роботи фрезером. Підстава – лист з міцного пластику або ДСП товщиною не менше 12 см. Пластик не боїться вологи, зате з ДСП стільницю виготовити швидше і простіше.

Увага! Є й інші варіанти: МДФ або ж фенольний пластик.

Стільниця розміщується на напрямних. Передбачте можливість їх регулювання, щоб коректувати положення столу для своєї зручності. Також врахуйте, що простір близько робочої поверхні слід захистити. Це важливо в процесі роботи з ручним фрезером. Крім того, для деталей потрібен притискної механізм.

Установка регулювального ліфта:

  1. Виріжте з ДСП невелику панель і зробіть для неї 4 бруска для опори. Використовувані матеріали повинні бути міцними і надійними.
  2. На стільниці виріжте напівкруглу дірку лобзиком або електроножівкою.
  3. Виконайте прорізи для фіксаторів і наполегливої ​​листа.
  4. Панель прикріпіть до двигуна, скориставшись болтами або спеціальними застёжккамі.
    саморобний фрезер
  5. Фрезер повинен фіксуватися на столі на підшипникових вузлах.
  6. У заключній стадії виготовлення стільниці відшліфуйте наждачним папером всі його дерев’яні площині. Робоча поверхня повинна розташовуватися на міцному і довговічному підставі.

Порада. Будь-які отвори в стільниці вирізують звичайної ручним дрилем.

Виготовлення міні-верстата з дрилі

Для цього фрезера не потрібні ремінці і шківи: насадки-фрези надягають прямо на вал двигуна, як на фото. Зате потрібні полози, каретки, вісь з різьбленням. При обертанні вала каретка рухається по ньому вниз і вгору. Ковзаючі полози – напрямні. Після установки висоти фіксується каретка. Весь апарат утримує корпус, який монтується внизу на стільниці.

Увага! Двигун і каретка не повинні хитатися в процесі роботи. Інакше ви не зможете точно обробляти матеріал за допомогою фрезера.

Найбільш складна маніпуляція в сборке- зафіксувати патрон і двигун. Доведеться купити спеціальний перехідник, а його точну збалансовану установку довірити слюсарю з професійним обладнанням. Після завершення збирання проведіть випробування фрезера:

  • встановіть легку насадку;
  • включите пристрій в мережу;
  • спробуйте провести найпростіші операції;
  • при позитивному результаті виконайте більш серйозні роботи;
  • якщо знову все в порядку, приступайте до повноцінної експлуатації.

Порада. Є варіанти саморобних фрезеров з дрилі, де поворотний важіль переміщений зверху убік.

Іноді майстри додатково оснащують апарат шестернями для зручності управління.

Особливості експлуатації ручного фрезера

Майстри дають кілька рекомендацій по використанню фрезерного міні-верстата:

як використовувати фрезер

  1. Крім шліфування бажано обробити дерев’яні поверхні верстата спеціальним просоченням. Це збільшить стійкість покриття до негативних факторів.
  2. Продумайте окремо під себе розташування систем управління апаратом.
  3. Фрезер можна додатково оснастити системою очищення робочої зони від дрібних стружок. Придумайте патрубок, який буде з’єднуватися зі шлангом звичайного пилососа.

Порада. Розібратися детальніше в технології виготовлення фрезера з дрилі допоможе відео.

Переваг у саморобного пристрою перед покупними чимало:

  • доступність складових деталей для зборки;
  • низька собівартість;
  • можливість демонтажу міні-верстата і використання фреза в ручному режимі.

Разом з тим такий апарат не дотягує по швидкості до професійних пристроїв і годиться тільки для обробки матеріалів в невеликих кількостях. Фрезер з дрилі необхідно зібрати в строгій відповідності до технології. Тільки акуратність і точність у виконанні робіт дозволить вам отримати міцний і надійний агрегат.

Як зробити фрезер з дрилі своїми руками: відео