Томат сорту Катя по праву вважається одним з найкращих серед скоростиглих плодів і відрізняється чудовими характеристиками, завдяки яким частіше за інших вирощується на городніх грядках. Крім того, впоратися з посадкою цього томата під силу навіть недосвідченому дачникові, а культура, в свою чергу, завжди радує великою кількістю соковитих смачних плодів. Опис сорту, відгуки городників і особливості вирощування культури – про все це і піде мова далі (фотоматеріали додаються).
Томат Катя: опис сорту
Сорт Катя є гібридом першого покоління, виведеним буквально кілька років тому. Це детермінантна рослина, що має кілька простих суцвіть, в кожному з яких утворюється по 5-8 скоростиглих плодів. Відрізняється швидким терміном дозрівання – не більше 80 днів проходить з моменту посадки до збору врожаю.
Кущі томата виростають висотою, в середньому, близько 0,5 метра, відрізняються середньої обліствленностью. Що стосується врожайності, то з 1 кв.м в середньому можна отримати 7-10 кг плодів (при вирощуванні в тепличних умовах – близько 15 кг). Плоди середнього розміру відрізняються яскраво-червоним кольором з відсутністю зеленої плями біля плодоніжки, мають круглу форму.
Серед найбільш явних переваг сорту Катя можна виділити наступні:
- скоростиглість – як уже було сказано, цей сорт є одним з найбільш бистрозреющіх;
- невибагливість до умов зростання – сорт Катя спокійно переносить як відсутність вологи, так і високі температури;
- висока врожайність;
- стійкість до більшості «томатних» хвороб;
Насіння томатів сорту Катя
- відмінна лежкість і товарні якості плодів – близько 90% врожаю досягають місця призначення в товарному вигляді;
- рівномірність дозрівання плодів – практично всі плоди, які з’являються на томатних кущах, дозрівають одночасно (тим самим спрощується процес збору врожаю);
- чудові смакові якості.
Серед недоліків сорту можна відзначити, мабуть, лише слабкі гілки кущів, які часто ламаються під вагою плодів. Уникнути цієї неприємності можна, забезпечивши їм надійну опору у вигляді невеликих дерев’яних кілочків.
Особливості вирощування та догляду
Вирощувати томат Катя досить нескладно. Головне, дотримуватися всі агротехнічні вимоги. Насамперед необхідно підібрати ділянку з відповідною грунтом: сорт дуже любить суглинку або супесчанік. За відгуками досвідчених городників, вирости міцним і сильне рослина, що дає багатий урожай, найлегше через розсаду. Причому, висадку у відкритий грунт слід виробляти, коли минуть останні нічні заморозки.
Порада. Щоб отримати урожай вчасно, необхідно правильно підібрати термін посадки. Так, якщо ви хочете побачити на своїй грядці перші червоні помідори до 30 червня, то необхідно відрахувати орієнтовно 90 днів від цієї дати в зворотному порядку (80 днів на очікування врожаю + 10 днів підстраховки на випадок тривалої адаптації молодих паростків до грунту). Відповідно, 30 березня можна починати посадку розсади.
Перед посадкою в ємності з живильним субстратом насіння в обов’язковому порядку дезінфікуються: залийте їх слабким розчином марганцівки (на 100 мл води береться 1 г марганцівки) хвилин на 20.
При бажанні, можна додатково простимулювати зростання насіння, потримавши їх у талій воді. Підготувати її дуже просто: беремо щільний поліетиленовий пакет і заливаємо його на 3/4 водою (бажано джерельної / відфільтрованої). Кладемо в холодильну камеру і залишаємо там до того моменту, поки не замерзне більше половини води. Після чого зливаємо незамерзаючих ( «важку») воду. Іншу розморожуємо і заливаємо нею насіння.
Увага! Перед посівом насіння не забудьте прогріти їх: ця процедура сприяє знезараженню і підвищенню посівних якостей насіння.
Пікіровку молодих паростків необхідно здійснювати дуже акуратно, щоб забезпечити ще недостатньо міцним корінцях доступ до нової грунті. Найчастіше цю процедуру здійснюють через 3 тижні після появи перших сходів.
Томати у відкритому грунті
Відмінною особливістю сорту Катя вважається простота посадки – навіть новачкові під силу впоратися з цим процесом. Можна скористатися класичною схемою посадки: 70х30. Не забувайте про густоту: максимальна кількість томатів на 1 кв. м становить 2-3 рослини.
Щоб отримати багатий врожай, досить запам’ятати основні правил вирощування сорту Катя: рясні і регулярні поливи, пасинкування, регулярні підгодівлі (особливо калійними добривами), а також розпушування грядок.
На цьому можна закінчити процес ознайомлення з інформацією про томаті сорти Катя і особливості його вирощування. Успіхів!
Огляд гібридних сортів томата: відео
Томат Катя: фото