Сорт під назвою «Демидов» відомий багатьом городникам Росії. Свою популярність він здобув, завдяки простоті вирощування. Крім того, судячи з відгуків досвідчених господарів, смак цих томатів порадує рідкісних гурманів. Плоди «Демидов» підійдуть для приготування салатів, томатного соку, зимової консервації. Але головна перевага сорту в тому, що його можна висаджувати в будь-якому регіоні на відкритому грунті. Томати перенесуть будь-які погодні підступності літа і дадуть щедрий урожай.
Опис томата «Демидов»
Сорт «Демидов» являє собою штамбові детермінантні томати з середньостиглої созреваемостью. Зазвичай стиглі помідори можна збирати вже через 100-110 днів після посіву розсади. Кущі сорти «Демидов» не виростають вище 65 см, частіше їх висота становить близько 60 см. При цьому у них слабка гіллястість, а листя томатів темно-зеленого кольору, з вигляду вони нагадують листя кущів картоплі. «Демидов» – унікальний негібридних сорт, який не має аналогів з маркуванням F1.
Увага! Томат був виведений для вирощування на незахищеному грунті.
Томати цього сорту формуються на простих суцвіттях. З 1 м² городники збирають близько 10 кг врожаю. Томати виростають невеликі, вага їх варіюється від 80 до 200 м Недоспілі вони пофарбовані в світло-зелений колір, а ось стиглі томати – малиново-рожеві зі слабкою ребристістю.
Порада. Досвідчені городники рекомендують знімати плоди сорту «Демидов» саме недозрілі. Дозревая в приміщенні при кімнатній температурі, їх смакові якості істотно поліпшуються.
Переваги і недоліки сорти
«Демидов» – один з найбільш вдалих сортів томата, який був виведений російськими селекціонерами за останні 15 років. Підтверджує це ряд його переваг, про які варто знати кожному городникові:
Насіння сорту Демидов
- Сорт легко переносить складні погодні умови і може бути висаджено по всій території Росії.
- Визріває 98% зав’язі.
- Це сорт з високим рівнем врожайності. Фермери, які вирощують томати на продаж, стверджують, що з одного га можна зібрати до ½ т помідорів.
- Томати «Демидов» дуже смачні, вони довго зберігаються, їх легко перевозити.
Недоліків як таких у цього сорту немає. Але є один аспект у догляді, яким не можна нехтувати. Йдеться про полив. Недолік вологи може привести до розтріскування шкірки плодів і поразки вершинної гниллю.
Увага! Є кілька інших популярних середньостиглих сортів зі схожими характеристиками, серед них «Рожевий мед», «Король краси», «Медовий спас», «Зефір в шоколаді», а також сорти «Бананові ноги», «Король Сибіру» і «Медово-цукровий " та ін.
Правила агротехніки і захисту від шкідників
- Розсаду для сорту «Демидов» слід сіяти в останню декаду березня. Посадкову ємність потрібно обов’язково накрити плівкою до появи перших сходів, щоб створити ефект теплиці.
- З появою перших паростків плівка забирається, а розсаду слід поставити на підвіконня, щоб забезпечити їй максимум сонячних променів.
- Коли на кожному окремому рослині з’явиться по 1-2 листочків, розсаду слід пікірувати.
- Розсаду не завадить 2-3 рази підгодувати комплексним мінеральним добривом, а за тиждень до висадки – провести процедуру загартовування.
Плоди томата Демидов
- На грядку розсаду «Демидов» рекомендують висаджувати на початку літа, але не раніше.
- Садити кущі слід на відстані 50 см, а між рядами – 60 см. Це оптимальна схема для томатів даного сорту.
- Поливати томати потрібно ввечері, для цього протягом дня на сонце в бочці нагрівають воду.
- Грунт під кущами слід розпушувати і підгортати, щоб зміцнити кореневу систему.
- Із захворювань сорту «Демидов» може загрожувати тільки верхова гниль, вона запобігає грамотним поливом і підгодівлею препаратами «Брексил Ca», «Гуміфілд», «Мегафол» і «СВІТ».
Томати «Демидов» вирощують практично по всій території Росії. Це те саме Поволжя, і Республіка Марій Ел, і Підмосков’ї, і Західна Сибір. При цьому товарний вигляд має майже 100% плодів, їх легко транспортувати. Це відмінний сорт не тільки для домашнього господарства та особистого вживання, а й для сільського бізнесу.
Штамбові томати: відео
Сорт томатів Демидов: фото