З давніх часів виноградники вважалися показником розкоші і достатку. А виноградна лоза – символом благополуччя.
У сучасному світі селекційна робота дозволяє, крім уже відомих типів, вирощувати нові види. Завдяки цьому ми маємо можливість пробувати нові різновиди виноградних класів. Вже виведені більш морозостійкі види. Є ті, які достигають раніше звичного, зберігаючи свої смакові якості.
Елітний сорт Туз Бордо
Особливості сорту
Кожен сорт має свою унікальну рису: колір, форму, структуру, запах і, найголовніше – смак. Серед виноградного достатку і різноманітності одним з найбільш примітних, елітних сортів, виділяють Туз Бордо.
Він є рослиною середньостиглих. У плодах досить гарне кількість цукру – двадцять п’ять з половиною грам на сто см3. Його врожайність з одного гектара землі близько 150-ти центнер. Ці показники суттєво відрізняють його від Каберне-Совіньйон на користь першого.
Дозріває від 100 до 125 днів і може по праву вважатися ранньостиглий. З одного лози можна зібрати до шести кілограмів урожаю. Більш того, його врожайність регулярна, а кількість плодів стабільний.
Сам плід має бордовий забарвлення (гібридна форма). Ягода злегка витягнута і має овальну форму. Маса однієї може варіюватися від 10 до 15 грам. Грона в середньому мають вага не більше одного кілограма.
Ягода Туз Бордо злегка витягнута і має овальну форму
Хвороби цього сорту не страшні, він до них досить пристосований. Прекрасно адаптується до невисоким температур повітря (до 20 оС). Ставитися до категорії рослин, які стійкі до пошкодження комахами, особливо осами. У період тривалих проливних дощів і в спеку, ягоди не тріскаються і залишаються пружними. Завдяки цьому його грона завжди мають відмінний товарний вигляд навіть при транспортуванні на далекі відстані. Дуже добре підходить для експорту.
Незважаючи на те, що грона щільні, як і самі ягоди – їх м’якоть дуже ніжна. Сама шкірка не перебиває смаку м’якоті і дуже легко пережовується. Плід м’ясистий.
Як отримати хороший урожай
Саджанці цього сортового виду люблять супіщані землі. Не терплять бур’янів. До грибкових захворювань він досить стійкий.
На площі від чотирьох до шести м2 для Туз Бордо ниркових очок на рослина повинна бути не більше 35, а пагонів, які плодоносять, до 23. Стежте за кількістю грон, які утворилися, дотримуйтеся допустимої кількості.
Якщо обрізка лоз середнього виду, то зрізають від шести до восьми очок. В короткою – не більше чотирьох.
Саджанці цього сортового виду люблять супіщані землі
Дозріває виноград в два останніх місяці літа. У середніх кліматичних умовах – до середини першого місяця осені.
На початку листопада лози підрізають на висоті до шести очок. Залагоджувати гілки краще у напрямку росту. До зимівлі краще укрити рослина сухим покриттям. Циркуляція повітря важлива, тому залиште з боків віддушини. Сніговий покрив – кращий захист гілок в зимовий період. Морозостійкість допомагає пережити гілкам температуру повітря до мінус 30 градусів.
Властивості і застосування
Завдяки вмісту в даному виді винограду антоціанів він профілактично впливає на організм людини, а саме:
- зміцнює серце і судини;
- ризик захворювання на рак суттєво зменшується;
- стимулює роботу мозку, поліпшуючи розумові здібності;
- знижує ризик розвитку сліпоти.
Він дуже корисний у вживанні свіжим, і в інших варіаціях не втрачає своїх лікувальних здібностей. З ягід Бордо виготовляють висококласні вина, одним з них є «Кагор». Можна знайти столове вино, або вино десертне.
З даного сорту виходить солодкий сік. Дуже ароматний і смачний джем або варення можна отримати з м’якоті. З ягід роблять навіть мармелад.
Він дуже простий у догляді і морозостійкий. Ягоди солодкі і м’ясисті. Бордо – сорт, який давно став одним з найпопулярніших плодових виноградних рослин.