Тропічний завод монстера, адаптоване до кімнатних умов, давно і успішно вирощується в нашій країні. Воно відрізняється інтенсивним зростанням, не вимогливе до відходу, легко піддається пересадці і розмноженню, тому і полюбилося вітчизняним квітникарям. У домашній обстановці отримати нову монстеру можна, використовуючи листя, повітряні коріння і черешки. Фахівці діляться досвідом, як зробити це якісно і швидко. Розібратися в тонкощах новачкам допоможуть фото і відео рекомендації.
Розмноження монстери живцями. Укорінення в воді
Живцювання – найпростіший спосіб розмноження цієї культури. Посадковий матеріал отримують з середини або верхівки стебла. Важливо щоб на відрізку була мінімум одна нирка. Найлегше помістити держак в непрозору ємність з чистою відстояною водою:
- обробіть гілочку стимулятором коренеутворення;
- на третину занурте її в воду і залиште на кілька днів;
- підтримуйте температуру рідини на рівні кімнатної або трохи тепліше;
- дочекайтеся формування мінімум 3-х кореневих отросточка;
- пересадите держак в горщик з грунтом.
Порада. Оптимальний склад грунту для постійного зростання монстери – дерновий грунт, торф, пісок, перегній в співвідношенні 1: 1: 1: 1. Суміш актуальна для будь-якого способу розмноження рослини. Іноді частку дерну збільшують удвічі.
Доведено, що в воді корінці монстери відростає швидше і ефективніше, приблизно за 2-3 тижні. До мінусів цього способу розмноження живцями відносять дисбаланс в розвитку молодого рослини. Саджанець буде посилено розвивати коріння. Тільки коли він сформує їх повністю, приступить до відрощування пагонів та листочків. Вирішує цю проблему підживлення держака в грунті стимуляторами росту.
укорінення живців
Розмноження монстери живцями. Укорінення в грунті
Інший різновид живцювання – укорінення в грунті:
- Підготуйте субстрат, піщаний або торф’яної. Насипте його в горщик.
- Оптимальна температура грунту для того, щоб держак прижився, становить +28 ° C або вище. Вологість – висока.
- Щоб закріпити умови для монстери, які найбільш близькі до її рідним тропічним, накрийте горщик склом або плівкою.
- Зачекайте 3-4 тижнів., Поки держак не просто пустить коріння, а відростить їх у великій кількості. Чим ширший коренева система рослини, тим краще воно приживеться.
- Пересадите держак в іншу ємність з землею.
Недолік цього варіанту розмноження – у міру зростання стебло зміцнюється і розвивається, але тільки не біля основи. Там він залишається таким же, як при посадці. Тому нову рослину буде схильне до зламу. У цій ситуації є два виходи. Їх можна застосовувати окремо або разом:
- використовувати спочатку товсті черешки;
- зробити підпірку для кущика.
Ще один варіант вкорінення гілочки в грунті – горизонтальний. Відріжте стебловий живець мінімум з 2 нирками і розташуйте його в лежачому положенні на грунті. Субстрат повинен бути легким. Наприклад, сфагнум, пісок або гідрогель. Гілочку не обов’язково присипати грунтом, головне, щоб одна нирка стосувалася поверхні:
- не забувайте поливати і регулярно обприскуйте держак;
- накрийте горщик плівкою;
- після того як сформуються перші кореневі відростки і листочки, посадіть держак на постійне місце.
підготовка держака
Як укоренити монстеру за допомогою листа
Розмноження монстери за допомогою листя менш ефективно. До нього зазвичай вдаються, якщо листочок випадково відламався. Його слід поставити черешком вниз в ємність з водою і почекати, поки з’являться відростки. Лісту потрібно більше коренів, щоб потім прижитися в грунті, тому використовуйте об’ємну банку.
Складнощі цього способу вкорінення:
- чекати освіти повноцінних корінців доведеться щонайменше місяць;
- листочок нерідко в’яне ще до відростання коренів;
- банку з водою повинна бути непрозорою – корінці не люблять світло.
Порада. Після формування коренів рослина слід пересадити в грунт. Його склад такий же, як і при інших способах розмноження.
Набагато більш дієвий метод – висаджувати монстеру за допомогою листочка, біля якого ростуть повітряні коріння. Це природний спосіб розмноження рослини. Квартирі – не тропічний ліс, тому за допомогою плівки до корінцях слід примотати мох. Залиште отвори для поливу і росту коренів. Регулярно зволожуйте мох. Коли корінці будуть досить великими, їх слід зрізати разом з листочком і пересадити на постійне місце.
укорінення листа
Оптимальний догляд для вкорінення монстери
Тропічна красуня не завжди швидко вкорінюється і приживається в грунті, зате потім швидко росте. Доросла рослина досить велике і розлоге. Враховуйте це при виборі горщика для нього. Невелику ємність не варто використовувати навіть при висадці коротеньких живців. Корінці розростуться і почнуть виглядати навіть з отворів для дренажу.
Температура – важливий фактор декоративності монстери. Чим тепліше, тим крупніше і красивіше виростають її листя. Звичайно, тепло повинно супроводжуватися високим ступенем вологості. Після розмноження молоде рослина слід поставити на світло, але захистити від попадання прямих променів сонця. Це допоможе кущику сформувати оригінальний візерунок на листі і зробить її колір насичено-зеленим.
Порада. У міру дорослішання культура втрачає потребу у великій кількості світла. Її можна перенести в більш затінене місце.
Найбільш простим матеріалом для вкорінення монстери є повітряні корені. З їх допомогою рослина розмножується в рідному середовищі проживання. Живцювання – також досить ефективний спосіб. А використовувати для цих цілей лист краще в крайньому випадку.