Щорічно в світі зароджуються абсолютно нові хвороботворні мікроорганізми, під впливом яких тварини можуть піддаватися інфекційних захворювань. Для їх лікування застосовуються сучасні антибактеріальні препарати, одним з яких є амоксицилін. На відміну від більшості інших антибіотиків, він прекрасно справляється з інфекціями, при цьому відрізняється своєю доступністю і безпекою при лікуванні тварин. Дотримання інструкції щодо застосування дозволить уникнути несприятливих наслідків.
Опис і дію
Пеніцилін був першим антибіотиком, який став доступним людям часів Другої світової війни. Він був ефективний проти грампозитивних бактерій, але його дія тривало порівняно недовго: через сприйнятливості до шлункової кислоти він швидко втрачав активність всередині організму.
Амоксицилін – нова і поліпшена версія пеніциліну, діє довше за рахунок опору шлункової кислоти, вбиваючи не тільки грампозитивні, але і грамнегативні бактерії. Часто використовується для запобігання інфекцій в порізах і ранах, ротової порожнини, органах верхньої дихальної системи. Амоксицилін має кращу абсорбцію на відміну від свого попередника – Ампіциліну.
Він вбиває бактерії, запобігаючи синтез їх клітинної перегородки в процесі росту. Ця дія досягається за рахунок пригнічення зв’язування ланцюгів пептидоглікану, він є основним складовим в клітинних стінках бактерій.
Головні особливості препарату:
- Ліки швидко абсорбується після перорального застосування. Воно всмоктується в більшість тканин і рідин тварини.
- Масляниста становить дозволяє антибіотика потрапляти в кров в мікронізованому стані, за рахунок чого досягається тривалий вплив на організм тварини.
- У разі лікування ін’єкціями амоксициліну, ліки швидко всмоктується в кровотік, рівномірно розподіляючи по тканинах організму. Досягається максимальна концентрація в місці скупчення інфекції, будь це внутрішній орган або м’язова тканина.
- Велика частина амоксициліну виводиться природним шляхом з сечею.
Інструкція по застосуванню
У ветеринарії амоксицилін призначається для лікування:
- свиней;
- овець;
- корів;
- кішок;
- собак і ін.
Таким чином, препарат може бути використаний у більшості домашніх вихованців і великої рогатої худоби. Необхідний антибактеріальний ефект досягається при таких захворюваннях тварин:
- Розлад шлунково-кишкового тракту в результаті інфекційного процесу.
- Запалення м’яких тканин і шкірні бактеріальні захворювання, в тому числі інфіковані рани.
- Інфекції дихальних шляхів, горла і вуха (бронхіт, тонзиліт, трахеобронхіт і т.д.).
- Запалення сечостатевих шляхів (цистит).
- Респіраторні захворювання при приєднанні бактеріальної інфекції.
- Профілактика інфекцій на тлі хірургічного втручання.
- Також ефективний при захворюванні зубів.
Порада! Застосування антибіотиків – серйозне рішення. Їх призначенням повинен займатися фахівець.
Повідомте ветеринара, якщо у тварини будь-коли була алергічна реакція на інший препарат групи пеніциліну або цефалоспорин, а також, якщо у вашого вихованця є хвороби нирок, шлунка або кишечника.
Дозування і побічні ефекти
Амоксицилін випускається в таблетках по 250 або 500 мг. Також доступна 15% суспензія для ін’єкцій.
Згідно з інструкцією із застосування, амоксицилін у вигляді суспензії вводиться тварині внутрішньом’язово в дозі – 1 мл на 10 кг маси вихованця. Якщо він страждає серйозними нирковими захворюваннями, то можливе зменшення дози ліків.
Увага! У разі, якщо доза амоксициліну перевищує 20 мл, то не можна вводити її за раз. Необхідно розбити її на кілька ін’єкцій в різні ділянки тіла. Після чого бажано виконати легкий масаж місця уколу.
Амоксицилін є напівсинтетичним варіантом пеніциліну і здатний провокувати алергію. Якщо виникає сильна реакція, супроводжувана набряком, призначають адреналін або стероїди. Таким чином, використання цього препарату протипоказано тваринам з алергічною реакцією на пеніцилін. Серед основних побічних ефектів – розлади шлунково-кишкового тракту, такі як блювота і понос.
Увага! Не рекомендується використовувати амоксициліну на тварин, які вирощуються для виробництва продуктів харчування. Якщо застосування амоксициліну необхідно, то його прийом припиняють за 2 тижні до забою. У випадку з використанням молока, його вживання в їжу можливо через 2 дні після закінчення курсу лікування.
Застосування амоксициліну здатне придушити поширення більшості бактерій, що призводять до інфекційних захворювань зовнішніх і внутрішніх органів тварин.