Сьогодні складно знайти хоч один дачну ділянку без винограду. Адже це смачна ягода та й до того ж дуже корисна. Домогосподарки роблять з винограду варення, компоти і наливки. А любителі вина вирощують його заради смачного напою. Його можна вживати у свіжому вигляді, насолоджуючись відмінним смаком ягід. Сьогодні ми поговоримо про такому сорті винограду, як Нельсон.
Виноград Нельсон має ранні терміни дозрівання
Опис сорту винограду Нельсон
Нельсон – це досить молодий сорт винограду. Виведений відомим народним селекціонером БУРДАК А. В. На жаль, через молодість даного сорту, він ще мало вивчений, і виноградарі не можуть надати багато інформації про нього. Але цей виноград, вже полюбився городникам, тому найближчим часом з’явиться значно більше інформації. Що ж ми знаємо про Нельсона сьогодні?
Він має дуже ранні терміни дозрівання. Перші плоди, можна спробувати вже в перших числах серпня. Сорт відрізняється великою врожайністю. Кущі у нього сильнорослі. Висоту виростають до 1.6 метрів. Пагони у Нельсона товсті до 2 см в товщину. Квітки тому процес запилення не складає труднощів. Листя мають насичений зелений колір, за формою нагадують трилисник. На кінцях слаборассеченние.
Грона конічної форми. За вагою, досягають 700 гр, але при гарному догляді – 1,5 кг і більше. Ягоди у Нельсона великі, мають жовтий колір. Форму плоди мають округлу, але злегка витягнуту. Одна ягода досягає 2 см в довжину, а за вагою до 15 гр. Шкірочка тонка, при розкусуванні хрумтить. За смаковими характеристиками, виноград м’ясистий і солодкий, з мускатним присмаком, м’якоть тане в роті. У ягодах може бути присутнім одна або дві кісточки.
Дозрілі плоди, можуть довго висіти на гілках. Не гаючи смакових якостей, а лише набирають цукру в себе. Але зібрати його найкраще до середини вересня, інакше плоди будуть втрачати свій мускатний смак, і почнуть заізюміваться. Після збору врожаю, грона можуть довго зберігатися, зберігаючи товарний вигляд, якщо зберігати виноград в погребі. Нельсон, має відмінні транспортабельні характеристики. Його легко можна перевозити, а ягоди не будуть лопатися.
Дозрілі плоди, можуть довго висіти на гілках
Завдяки зовнішнім даним, і смаковими характеристиками, Нельсон користується попитом у покупців. Тому на нього зростає ціна, особливо якщо врахувати, що саджанці винограду Нельсон на порядок дорожче інших.
Крім того, завдяки своїм сильнорослих кущах, Нельсон може служити декоративним рослиною. Якщо його посадити біля альтанки, то він швидкий розростеться, і у вас на ділянці буде відмінна красива огорожа, де можна буде сховатися в спекотні сонячні дні. Завдяки сильнорослих гілок, в альтанці буде зберігатися холодок.
Цей сорт може переносити значне зниження температур, до 23 градусів нижче нуля. Тому якщо ви житель регіону з м’яким, несуровим кліматом, то в зимовий час Нельсона годі й вкривати. Якщо ви житель північних регіонів країни, то взимку обов’язково вкривайте цей сорт, або споруджуйте для нього теплицю.
До переваг цього сорту можна віднести:
- мускатний смак;
- раннє дозрівання;
- морозостійкість до -23 градусів;
- здатність залишатися на кущах, без втрати смаку;
- терміни зберігання.
Особливості по догляду за Нельсоном
Так як Нельсон, відноситься до сильнорослих сортах винограду, то восени його обов’язково потрібно обрізати, видаляючи зайві пагони, залишаючи тільки сильні. Якщо цього не робити, то він може здичавіти.
Як і інший сорт культури, Нельсон любить сонячне світло. Тому вибираючи для нього місце на ділянці, найкраще підійде південна сторона, а якщо з півночі виноград будуть прикривати дерева або огорожа, це буде ідеальним місцем для нього. Так як дерева, будуть захищати рослину від холодних північних вітрів.
Виноград Нельсон любить сонячне світло
Нельсон дуже любить вологу. Тому подбайте про регулярного поливу. На один кущ краще виливати по 2-3 відра води, в залежності від погодних умов. У посушливі дні, це кількість можна збільшити до чотирьох відер.
Для поливу, найзручніше використовувати трубу, адже з її допомогою, вода буде надходити безпосередньо до коренів рослини. Трубу встановлюють в яму з виноградом, безпосередньо в момент посадки. Довжина її повинна бути такою, щоб на поверхні в результаті було видно десь 15-20 см. Діаметр труби 10 см. Зверху її накривають каменем. Таким чином, коли вам потрібно буде полити рослину, камінь прибирають і воду заливають по трубі до коріння винограду. Через неї можна вливати і добриво. Це важливий момент, адже завдяки підгодівлі, рослина буде рости краще, і давати врожай. Якщо слідувати таким правилам догляду, розмір ягід буде значно збільшуватися.
На землю, у кущів винограду, слід покласти мульчу. У цьому вам може допомогти солома або заготовлене заздалегідь сіно. Завдяки мульчі, грунт під виноградом буде зберігати вологу довше. І якщо ви з якоїсь причини вчасно не поллється рослина, воно не засохне. Крім того, мульча буде перешкоджати росту бур’янів. Якщо такі все ж виросли, їх потрібно обов’язково прополоти. Землю, періодично потрібно рихлити, за допомогою цього нехитрого дії, ви допоможете рослині отримати такий необхідний йому кисень. Перед цією процедурою, мульчу обов’язково приберіть, а потім покладіть назад.
Це хоч і молодий, але перспективний сорт. Жоден виноградар не відмовився б побачити Нельсона у себе на ділянці.