Виноград сорту Ширвіндт

Багато людей, набуваючи дачу, насамперед вирішують посадити там виноград. І це не випадково, адже виноград не тільки має високі смакові якості, але і створює такий необхідний на дачі тінь. Правда, якщо раніше Ви ніде не вирощували виноград, то перед Вами стоїть питання, який же виноград краще посадити в альтанці. Адже хочеться, щоб він був і смачний і щоб в разі потреби його можна було реалізувати на ринку. У цій статті ми розповімо про сорт виноград Ширвіндт. Хтось зробить свій вибір на користь цього винограду.

Виноград Ширвіндта

Ширвіндта – сорт винограду литовської селекції, виведений А. Гайлюнасом

Опис сорту винограду Ширвіндт

Цей сорт винограду відмінно підійде для північних регіонів. Тому що він витримує холодні і суворі зими. Ширвіндт може пережити зниження температури до 28 градусів нижче нуля. Ще однією причиною, по якій його можна вирощувати в тих регіонах, де літо короткочасне, так це його сверхранние терміни дозрівання. Вегетативний період становить 95-105 днів. Вивів цей сорт винограду литовський селекціонер А. Гайлюнас. Кущі у Ширвіндта сильнорослі. Квітки тому процес запилення не складає труднощів.

Опис грон культури

Грона у цього винограду невеликі від 110 до 160 гр. Кисті мають циліндричну среднерихлую щільність. Ягоди мають середній розмір і круглу форму. Вага однієї ягоди 4 гр. Колір у плодів темно-рожевий. Ягоди солодкі, хоча мають специфічний смак, при розкусуванні нагадують брусницю. Усередині плоди слизові, а шкірка щільна. При розкусуванні шкірка погано розжовується. Пагони у Ширвіндта визрівають добре. Сорт морозостійкий і стійкий до грибкових захворювань. Хоча виноградарі відзначають незначне ураження мілдью. Але цим грибком не пошкоджуються ягоди, а тільки листя. Ягоди рекомендують вживати в свіжому вигляді. А гарні листи на кущах, легко створять затишок у вашій альтанці.

Грона винограду Ширвіндта

Даний сорт винограду рекомендується для альтанковий культури

Опис правил посадки сорти виноград Ширвіндт

Садять Ширвіндт як навесні, так і восени. Простіше буде посадити цей сорт все ж навесні – менше витрат і зусиль по його догляду. Але якщо у Вас немає вибору, і Ви садите рослина восени, то ніяких проблем у Вас не виникне. Тим більше Ширвіндт відноситься до морозостійких сортів, відповідно добре переносить зиму.

Перед тим, як садити Ширвіндт, переконайтеся в якості посадкового матеріалу. Здоровий саджанець на зрізі повинен бути білий, потемніння – це вже хвороба. А ось якщо Ви садите однорічна рослина, зріз на втечу повинен бути зеленим. Перевірте, щоб не було засохлих або відмерлих коренів. Якщо такі є, то їх потрібно обрізати. Але іноді цього недостатньо, рослина вже гине, і Ви посадите свідомо хворий саджанець, який не здатний прижитися.

Потрібно перевірити очі на рослині. Для цього Вам необхідно злегка натиснути на них. Якщо очі опало, то цей саджанець краще не використовувати, а якщо залишилися на місці, то його можна садити.

Для посадки саджанця Ширвіндта, Вам знадобиться викопати яму глибиною 0,8 метра і шириною також 0,8 метра. На дно ями викладають щебінь товщиною в 15 см, для дренажу. Потім беруть родючу землю і перемішують її з перегноєм у співвідношенні 1: 1. Після цього в яму кладуть мінеральні добрива, їх небагато перемішують з верхнім шаром грунту і утрамбовують. Після всіх маніпуляцій яма повинна бути глибиною 0,5 метра. Тепер приступають до посадки самого винограду. Садять його вертикально і акуратно розправляють всі корінці, після засипають родючим грунтом.

Офіційний опис висадки каже, що в тому випадку якщо Ви садите держак, то з трьох вічок на поверхні землі залишають один. Якщо ж на саджанці вже є пагони, то Вам слід вибрати один найсильніший і здоровий втечу, а всі інші виламати.

Рослина швидше приживеться в землі, і почне давати нові пагони. Разом з саджанцем в землю ставлять трубку товщиною в 10 см. Її встановлюють безпосередньо біля коренів рослини. А коли яма з саджанцем повністю закопана, на поверхні повинен виднітися шматок труби, яку накривають каменем. Такий захід потрібна для зручності в поливі Ширвіндта. Також через цю трубу, Ви зможете вливати добрива. При такому способі добрива відразу потрапляють до коріння рослини і починають його живити.

поливання винограду

Повноцінний полив винограду – гарантія врожаю

Після закінчення посадки землю утрамбовують, а саджанці винограду рясно поливають водою. На кожну рослину має йти близько двох відер теплої води, не менше. Також на землю рекомендує покласти мульчу. Вона допоможе зберегти вологу в землі і буде перешкоджати росту бур’янів.

Висадка восени

Якщо Ви садите Ширвіндт восени, то це потрібно встигнути зробити до перших морозів, а після закінчення укрити рослина на зиму. Офіційний опис говорить, що цей сорт хоч і відноситься до морозостійких виноградам, але молоді саджанці ще занадто слабкі і можуть не пережити сильні морози. Укрити рослина можна декількома способами:

  • землею, для цього саджанець покривають землею, споруджуючи горбок заввишки в 30 см;
  • за допомогою тирси, для цього беруть тирсу, хвойні голки або торф, і накривають саджанець;
  • за допомогою теплиці, для цього над усіма молодими саджанцями вибудовують теплицю, або в крайньому випадку накривають плівкою.

Особливості догляду за Ширвиндтом

Так як Ширвіндт відноситься до сильнорослих сортах винограду, то рекомендується проводити обрізання кущів як восени, так і навесні. Також після дозрівання винограду, не можна відразу знімати весь урожай. Краще це робити поступово.

Якщо у вашому регіоні сухі зими, то можна не накривати Ширвіндт. Але якщо ж зими дощові і сніжні, то краще буде вкрити рослина на зиму. Справа в тому, що якщо лоза винограду покриється льодом, то виноград може загинути не стільки від морозів, скільки від нестачі кисню. Простіше кажучи, рослина задихнеться.

Після холодної зими Ширвіндта потрібно буде «зігріти». Для цього його рясно поливають теплою водою. Ширвіндт є сильнорослих виноградом, тому потрібно вчасно подбати про шпалерах. Найкраще якщо Ви відразу зробите двохсмугові шпалери, Вам не потрібно буде потім міняти кріплення. Також періодично необхідно проводити профілактику від захворювань. Тому рази три на рік обприскуйте виноград фунгіцидами.