Виноград Забава для справжніх гурманів

Сорт відрізняється високою врожайністю і сильним зростанням. Пагони визрівають добре. За формою листа сорт Забава схожий на батьківський сорт Лора, його ще називають чорна Лора. Сорт не схильний до горошенія і немає необхідності в проріджуванні грон. У перші роки життя кущ може досягти до 3-4 метрів у висоту.

Виноград Забава

Виноград Забава – дуже смачний столовий сорт

Коротка характеристика

Забава (Лора чорна) прекрасно підходить для вирощування в північних районах Білорусі та середній смузі Росії. Красиві грона столового винограду Забава досить великі 700-1500 г, в міру щільні, за формою нагадують усічений конус. Квітка двостатеві. Опис плодів: ягоди соковиті, темно-синього, майже чорного кольору з восковим нальотом, великі, розміром 32-35 х 20-22 мм, вага ягідки 8-11 г, злегка подовжені, за своєю формою схожі на яйце. Смак приємний, гармонійний, шкірка тонка, при їжі не відчувається. М’якоть щільна, з ледь помітною приємною кислинкою, м’ясиста, смачна, хрустка.

Опис сорту показує, що винограду не потрібно велику кількість хімічних обробок, так як він практично не схильний до хвороб. Чи не уражається гниллю.

ягоди Забави

Ягоди Забави крупним планом

Сорт винограду відноситься до ранніх видів, вегетаційний період 100-115 днів.

Влітку ягоди активно вбирають в себе сонце і накопичують цукор повільно, але ефективно. Виноград невибагливий, сумісний з більшістю підщеп і без проблем розмножується живцюванням.

Допускається навантаження на кущ 40-45 очок. Грона розташовані ближче до основи куща, тому можлива коротка і середня обрізка (на 6-7 очок). Так як сорт високоврожайний, то велика ймовірність перевантаження кущів великими і важкими гронами. Однорічні пагони рекомендується обрізати щорічно, залишаючи якомога більше очок. Бічні гілки у даного сорту, є найбільш врожайними, тому тут повинно залишитися не менше 4-5 очок.

живці Забави

Живці Забави вкорінюються легко

Живці гібрида Забава добре вкорінюються. Сорт добре переносить перевезення на довгі відстані, зберігаючи високі якісні та кількісні характеристики.

Опис і досліди показують, що великі врожаї збирають при вирощуванні виноградної лози на чорноземах або дорослих кущах з великою кількістю здерев’янілих пагонів. Відноситься до сортів з середньою морозостійкістю. Він не вимагає укриття в регіонах, де зими не дуже суворі і морозні. Опірність до мілдью – 3,5 бала, оїдіуму – 3,0 бала. Виноград люблять оси та інші шкідники.

Позитивні характеристики Забави

  1. Великі, смачні ягоди товарного вигляду.
  2. Висока морозостійкість (-25 С).
  3. Збереження товарного вигляду при транспортуванні на довгі дистанції.
  4. Висока врожайність.

кущ Забави

Кущ Забави з урожаєм і сіткою від птахів

Опис сорту вказує, що він містить цілий ряд цінних речовин: вітамінів, мікроелементів, клітковини і вуглеводів, які дають енергію. Це ще не все. Цей найцінніший фрукт містить антиоксиданти.

У шкірі винограду і під нею знаходиться ресвератрол, який захищає від раку і уповільнює процес старіння. У зернятках винограду містяться сполуки під назвою проантоціанідіни, які також є антиоксидантами і підвищують імунітет. Тому, не варто позбавлятися від кісточок, рекомендується їх є і навіть розкушувати.

кісточки винограду

Кісточки винограду містять корисні речовини

Сорт Забава містить багато антиоксидантів, а в ста грамах фруктів міститься 0,5 мл ресвератрола.

Тонкощі посадки сорти Забава

Незважаючи на те, що виноград воліє чорноземні грунти, він добре росте і плодоносить і в будь-який інший грунті. Молоді саджанці лози висаджують як навесні, так і восени. Головне умови вкорінення і гарного росту саджанця – це хороші живі коріння і неушкоджений зелений пагін завдовжки 15 см і більше.

Кущ 3 роки

Кущ трирічний з урожаєм на шпалері

Тому:

  1. Перед посадкою уважно огляньте коріння саджанця і видаліть всі засохлі.
  2. Залиште на ньому 2-3 очка, щоб саджанець не відчував великого навантаження на кореневу систему і добре розвивався і укоренялся.
  3. Для гарного росту саджанця грунтові води повинні розташовуватися на глибині не більше 1,8-2 метра.
  4. Яму під посадку сорти Забава зробіть розміром 80х80 см.
  5. На 20 см насипте в яму поживну суміш з перегною і мінеральних добрив.
  6. Посередині поставте саджанець, акуратно і рівномірно розправте і розподіліть його корінці і присипте землею.
  7. Обережно утрамбуйте землю біля стовбура саджанця руками. Рясно полийте водою (2 відра по 10 літрів).
  8. Для кращої повітропроникності і харчування грунту киснем, розпушити грунт на глибину 5-10 см.

Особливості догляду за виноградом Забава

Цей сорт винограду не байдужий до води, любить багато пити, і щоб полив був правильний. Особливо часто початківці виноградарі або ті, що вперше вирощує сорт Забава допускають типові помилки:

  • Поливають саджанці винограду Забава із загального шланга і щодня.
  • Поливають кущ зверху під час цвітіння, що робити категорично забороняється. Виноградна лоза після цього хворіє і від такого поливу буває тільки шкоду.

Полив в канавки

Оптимальний варіант полив в канавки

Полив Забави здійснюється за допомогою траншеї, яку виривають навколо куща. Якщо хочете затримати розпускання бруньок і цвітіння винограду Забава і загартувати кущ, поливати треба холодною водою. Тепла вода прискорює сокодвижение, зростання і пробудження нирок.

Перед укриттям виноградної лози на зиму, полив виноградної лози повинен бути особливо рясним.

Крім того, рясний полив необхідний:

  • При розпусканні бутонів.
  • Після цвітіння.
  • При зав’язуванні плодів і в період формування ягід.

Як удобрювати Забаву

Щоб виноград постійно приносив багатий урожай, грунт необхідно регулярно підживлювати мінеральними і органічними добривами, такими як: цинк, фосфор, калій, азот один раз на рік. Чи не нехтувати і органічними: торфом, курячим послідом, перегноєм, якими підгодовувати грунт раз в три роки. Щоб підгодівля краще засвоювалася корінням і проникала в грунт, вносити добрива рекомендується разом з поливом.

добриво винограду

Підживлення винограду мінеральними добривами під корінь

На зимову квартиру

Вирощуючи Забаву в регіонах, де зими суворі і температура повітря опускається нижче мінус 21 градус, винограду необхідно укриття. Але перед тим, як укрити виноград, лозу слід підгодувати калійними добривами, як вказує опис по догляду за сортом. Для цієї мети навколо куща діаметром в 1 м виривається канавка, в яку насипають добрива.

Укриття на зиму

Укриття на зиму за допомогою дуг і плівки

Щоб укласти виноградний кущ і не пошкодити його, виноградну лозу зобов’язують стрічками бавовняної тканини. На землю або в траншею кладуть шар поліетилену або фанеру, щоб не допустити гниття лози. Укладають обв’язаний стрічкою кущ так, щоб він не торкався до землі. Закріплюють на поверхні за допомогою металевих або пластикових дуг, загнаних в землю.

Поверх дуг, натягують поліетиленову плівку, яка буде захищати виноградну лозу від морозу і снігу.

Після того як зійде сніг, і виноград звільниться від зимової шуби, верхній шар землі рихлять, а перед цвітінням вносять мінеральні добрива.

Боротьба зі шкідниками

За те, що ягоди смачні і солодкі, Забаву облюбували оси та інші комахи-шкідники:

  • листовертка;
  • павутинний кліщ;
  • виноградний кліщ;
  • оси;
  • філоксера.

Щоб позбутися від ос, необхідно в околицях виноградника видалити всі осині гнізда, а також хороші результати приносить обприскування 6% столовим оцтом. Непогано допомагає в боротьбі з комахами і обприскування рідким димом. Щоб уберегти стиглі і соковиті грона Забави від ос, багато виноградарі-аматори шиють спеціальні мішечки з марлі і одягають їх на грона. Оси такий виноград не ушкоджують, але виноградарю доведеться постійно перевіряти грона на наявність гнилі.

Захист від ос

Захист від ос сітчастими мішками

Невибагливий сорт Забава підходить для вирощування на особистих ділянках. Він має гарний зовнішній вигляд, ягоди солодкі й ароматні.

Сорт відмінно росте в північних холодних регіонах, ягоди достигають до початку заморозків. Великі ягоди з густим восковим нальотом назавжди закохує в себе дачників і садівників, не залишають їх байдужими. Доглядати за сортом і отримати багатий урожай ароматних ягід зможе навіть початківець виноградар, тому що виноградна лоза за турботу про неї, завжди відповідає вдячністю у вигляді солодких, стиглих і ароматних плодів.