Урожайна, стійка до хвороб і перепадів температур черешня Аннушка користується величезною популярністю серед садівників. Сорт був виведений 2000 року донецькими селекціонерами Артемівського інституту дослідів під час запилення сортів Чкалов і Дончанка.
Черешня Аннушка – популярний сучасний сорт
Загальна характеристика
Аннушка зареєстрована в Росреестра як сорт, призначений для вирощування в регіонах з нестійким кліматом. Відмінною рисою цієї середньоранньої черешні є великий розмір плодів. Вони можуть досягати 10 г у вазі.
Опис рослини
Дерево відноситься до сильнорослих і досягає в довжину від 4 до 5 м. Досить густа кругла крона сформована рівними і довгими пагонами. Нирки у рослини змішаного типу. Довгасті овальні листя пофарбовані в салатовий колір, їх велика пластина по краях зубчаста. Лист кріпиться до дерева за допомогою живців завдовжки 15 мм.
Квітки черешні Аннушка білого кольору, мають по 5 пелюсток і, групуючи по 4 штуки, утворюють сузір’я зонтичної форми.
Опис плода
Ягоди сорту Аннушка мають відмінний смак і багаті корисними речовинами. Якісні характеристики плодів мають наступні показники:
- вага – 9-10 г;
- смак – кисло-солодкий;
- колір шкірки – темно-червоний;
- м’якоть – червона, насичена, хрустка;
- форма – кругла, полога;
- кісточка легко відділяється від м’якоті.
Плодоніжка не надто міцно приєднана до плоду. Така особливість структури полегшує процес збору ягід.
Переваги і недоліки сорти
Безсумнівним достоїнством черешні Аннушка є її відносна стійкість перед грибковими інфекціями і шкідниками, а також перед низькими і високими температурами. Сорт відрізняється міцною корою, самоплодностью, транспортабельністю, раннім і тривалим плодоношенням і щедрою врожайністю.
Заболочений грунт і підвищена вологість не підходить для сорту Аннушка. Необхідно регулярно обрізати крону дерева і підв’язувати його гілки.
Із захворювань небезпеку становить коккомикоз.
Вирощування
Черешня Аннушка потребує сонячному світлі і просторому місці, захищеному від протягів і вітрів. Грунт, в яку висаджується дерево, повинна бути м’якою і розсипчастою. Температурні умови – не нижче 13 градусів. Терміни посадки – кінець березня-перша декада квітня.
Посадка
Сорт чутливий до поривів вітру. З цієї причини місцем посадки слід обрати південну сторону саду, що знаходиться в тіні. Важливо, щоб рівень грунтових вод становив не більше 2,5 м.
При покупці саджанців варто проконтролювати, щоб коріння були вологими і гнучкими. Оптимальний їх вік – 1-2 роки. Підготовка до весняної посадки починається восени. На невеликій височині викопується яма глибиною 50 см і 80 см в ширину, куди і висаджується початок. Перед цим її необхідно підживити гноєм або компостом / суперфосфатом і деревною золою. Зверху все посипається землею, а для відлякування гризунів можна покласти гілки ялівцю.
Якщо висаджується кілька дерев черешні Аннушка, то відстань між ними повинна становити близько 3,5 м. Саджанці підв’язують до метровим дерев’яним кілочків.
Неподалік від дерева рекомендується висадити пару сортів вишень або черешень з аналогічними термінами цвітіння – це стане в нагоді для запилення. Підійдуть вишневі дерева Шоколадниці або Малятка, а також черешневі – Дрогана і Красуня.
Вишня Шоколадниця – відмінний сусід для черешні Аннушка
Правильний догляд
Стійкий сорт Аннушка, незважаючи на свою невибагливість, все ж вимагає дотримання певного комплексу агрономічних заходів, щоб урожай вийшов багатим і здоровим.
- Полив тричі на рік: під час весняного цвітіння, травневого дозрівання плодів і перед зимовими холодами. По периметру крони проробляються ями по 30 см глибиною, куди вливаються 25 л води.
- Підживлення. Починаючи з другого року життя, грунт під черешнею живлять сечовиною і органікою, збільшуючи порції з кожним роком. У підгодівлю чотирирічного дерева додають суперфосфат і калійну сіль.
- Обрізки. Перші роки життя прирости черешні вкорочують до півметрової довжини, підрізають і пагони. Напівскелетні гілки підв’язують в діагональному положенні. Крону формують за допомогою секатора. Місця зрізу змащуються садовим варом.
- Вапнування грунту. Процедура необхідна раз в 10 років для нейтралізації кислотності грунту, поліпшення його якості і насичення корисними елементами.
- Побілка. Перед настанням холодів дерева черешні білять за допомогою суміші вапна, купоросу і глини.
Хвороби і шкідники
Сорт Аннушка в сприятливих умовах зазвичай не уражається ні бактеріями, ні шкідниками, але часті дощі, заболоченість грунту і високий рівень кислотності можуть стати причинами неприємностей.
Боротьба з хворобами
Грибки коккомікоза і монилиоза розмножуються на опалому листі і проявляються у вигляді сірих наростів. Спори клястероспоріоза осідають на корі. На початковому етапі зараження допоможуть обприскування фунгіцидами. Пошкоджені гілки слід відсікти. Після збору врожаю рослину необхідно обробити бордоською рідиною.
Боротьба зі шкідниками
Жуки-довгоносики відкладають яйця в квітках черешні. Метелик-плодожерка поїдає ягоди, а вишнева моль налітає на зелену частину плодів. Позбутися від шкідників допоможуть хімічні препарати типу «Карбофоса» і «Ателлікса», а також народні засоби у вигляді гірчиці або трав. Заходи проводяться в кілька етапів.
Заходи профілактики
Попередити хворобу черешні і атаки комах допоможуть належний і своєчасний догляд за садом, підрізування дерев, спалювання листя і сухої трави. Навесні обов’язкове перекопування грунту. Обробка кори, скелетних гілок і листя запобіжить поява паразитів.
«Карбофос» допоможе позбутися від шкідників
Висновок
Черешня Аннушка улюблена садівниками за відмінний смак, плодючість і лагідність. Вміла робота з саджанцями, вибір правильного місця під посадку і дбайливий догляд допоможуть господареві взяти від сорту найкращі його якості.