Щоб отримати фрукти з ідеальним смаком, селекціонери схрещують дерева різних видів. Серед вітчизняних садівників все більшою популярністю користується гібрид персика і сливи. Ця рослина поєднало в собі ознаки обох культур. У плодів незвичайний насичений смак.
Персиково-сливові дерева
Персик і слива родинні культури. Завдяки цій особливості дерева можуть схрещуватися. Гібридна культура несе в собі ознаки обох видів.
Важливо, чиї гени переважають в отриманому рослині. Якщо в новій кісточкової культурі збережено більше 60% ознак сливового деревця, це гібридне рослина з вигляду буде нагадувати сливу. Гібриди, в яких домінують гени персикових дерев, схожі на свого основного предка будовою крони і зовнішнім виглядом гілок. Ознаки сливи простежуються хіба що у формі фрукта і в кольорі його м’якоті.
Недосвідчений садівник, роздумуючи про персиково-сливових деревах, вирішить, що це звичайні нектарини. Однак нектаріновой деревце не має ніякого відношення до гібридів. Ця кісточкових культура є підвидом персика. Доказ близької спорідненості: на звичайному персиковому дереві іноді дозрівають нектарини.
Результатом селекційних робіт є сливовий нектарин. Персик і слива присутні в генетиці цієї рослини в рівних кількостях. Плоди гібридного деревця мають кисло-солодкий смак. Великим плюсом кісточкової культури є її стійкість до заморозків.
Існують і ін. Різновиду плодових дерев, отримані в результаті схрещування:
- Пічерін. Нектарини і персики є предками цього цікавого деревця. Пічерін ще не став популярною кісточкової культурою, т. К. Був виведений не так давно. Стійкість рослини до захворювань і його великі плоди з м’якою шкіркою – головні переваги нової культури.
- Нектакотум. Селекціонери об’єднали в цій рослині ознаки 3-х кісточкових культур: нектаріновой деревця, абрикоса та одного з кращих сортів слив. Плоди, що дозрівають на гілках нектакотума, схожі на нектарини: червоно-помаранчеві кульки без гармата. Шкірочка нектакотумов м’яка. М’якоть плоду дуже соковита і солодка.
Особливості гібриду
Поєднання сливи з персиком – мрія багатьох садівників. Якщо ви готові забезпечити саджанців рясний полив і захист від протягів, можете посадити на своїй ділянці сливові нектарини – це назва гібрида персика і сливи.
Переваги незвичайного рослини:
- стійкість до морозів: слива є морозостійким рослиною – ця ознака зберігся у сливових нектаринів;
- висока врожайність;
- ранній початок плодоношення: персик, схрещений зі сливою, принесе урожай на 3 рік після посадки;
- здатність до самозапилення;
- оригінальний і насичений смак плодів;
- стійкість до грибкових захворювань: курчавость, що вражає персикові дерева, не страшна гібриду;
- хороша транспортабельність фруктів.
Слабкі місця сливових нектаринів:
- потреба в живильному грунті;
- неможливість отримати насіння;
- примхливість до поливу: посуха, як і надмірна зволоженість грунту, може погубити рослина.
Саджанці сливових нектаринів стоять в розпліднику набагато дорожче, ніж посадковий матеріал персиків. У рослин цього сорту потужна коренева система, але якщо деревце було посаджено на ділянці, де скупчується багато снігу, коріння гібрида загинє.
Деякі люди плутають гібридні фрукти з генетично модифікованими і з цієї причини побоюються їх вживати. Плоди гібридних рослин абсолютно безпечні для здоров’я, тому що нові сорти створювалися шляхом схрещування.
Зовнішній вигляд рослини і плода
Як виглядають сливові нектарини:
- невисоке дерево має округлу крону;
- у рослин акуратні гілки середньої товщини;
- листя довгі, загострені;
- плоди рослини майже в 2 рази більше, ніж плоди персика;
- форма плодів – округла;
- шкірка фрукта тоненька і гладка, на ній відсутнє опушення, характерне для персиків;
- м’якоть досить тверда, середньої соковитості;
- кісточка легко відділяється від м’якоті;
- колір м’якоті – жовтий.
Персиковий аромат і солодкість, легка кислинка, успадкована від сливи – головні якості фрукта. Що міститься в м’якоті плоду:
- аскорбінова кислота;
- каротин;
- вітаміни групи B;
- вітаміни групи PP;
- клітковина;
- цукор;
- калій.
Фрукти можна вживати в їжу свіжими. Плоди гібридного рослини використовуються для приготування соків, джемів, желе, варення і компотів.
Особливості посадки
Щоб саджанець прижився на новому місці, вам варто вивчити особливості посадки.
- У північному кліматі гібриди не будуть рости.
- Близькість грунтових вод може погубити рослина.
- Нектакотуми і сливові нектарини люблять рости на височинах.
- Небажано висаджувати дерева біля високих парканів і стін.
- Будь-якому гібриду необхідна пухка живильний ґрунт.
- У грунті з підвищеним рівнем кислотності дерева погано ростуть. Занадто щільна і заболочена грунт не підходить гібридам. Висаджувати рослини в грунт слід в березні. Жителі південних регіонів можуть садити сливові нектарини в вересні.
З яких етапів складається посадка:
- викопують яму глибиною 80 см, шириною 80 см;
- грунт перекопують, під неї вносять добрива: 2 відра компосту, 40 г калійних добрив, 70 г суперфосфату;
- на дні посадкової лунки роблять дренаж з каменів, вони під корінням допоможуть деревцю уникнути перезволоження;
- поверх каменів укладають грунтову суміш;
- саджанець поміщають в лунку;
- кореневу систему засипають ґрунтом, не можна допускати заглиблення кореневої шийки.
Після посадки гібридне рослина потрібно полити відром води. Потім пристовбурні кола мульчувати тирсою або сіном.
Догляд
Щоб гібрид нормально розвивався і приносив урожай, його необхідно грамотно і регулярно підгодовувати. Особливості підгодівлі гібридних дерев повинні бути відомі кожному садівникові.
- У березні необхідно внести в грунт аміачну селітру. Для 1 кв. м. досить взяти 25 г речовини.
- Після того як дерева відцвітуть, їм знадобиться комплексна підгодівля. Для цієї мети набувають в магазинах мікродобрива. Найбільш популярним варіантом є препарат «Кеміра Універсал». Комплекс корисних речовин, необхідних гібридним деревах, випускається в гранулах. Поживну суміш закладають в грунт.
- Восени необхідно перекопати землю в пристовбурних кіл. В процесі перекопування під стовбур кожного деревця вноситься 2 відра компосту. Як осіннього добрива підійде гнойова жижа.
Крім підгодівлі дерев вам слід приділити увагу і іншим заходам.
- Щорічна обрізка. Зрізаються пагони, що ростуть усередину крони. Підмерзлі і хворі гілочки необхідно видаляти. Всі маніпуляції здійснюються на початку весни. Проводити осінню обрізку гібридів вкрай небажано.
- Полив. Пересихання грунту може привести до загибелі рослини. Надлишок вологи не потрібен сливовим нектарини. Не можна поливати саджанці, коли на вулиці стоїть туманна погода.
- Розпушування грунту.
Перед настанням зими саджанці годі й вкривати утеплюють. Гібрид сливи і персика без проблем переносить морози до – 34 C.
Можливі захворювання
Захворювань у гібридів значно менше, ніж у персика. Курчавість не докучає гібридним культурам.
Для людей із вадами дерево може захворіти клястероспоріозом. Перший симптом недуги: коричневі плями на листі і пагонах рослини. Кожна пляма обрамлено малиновою облямівкою. Згодом на місці плям з’являються отвори. Якщо пляма виникло на гілці, в зоні ураження може утворитися тріщина або здуття. Заражені квітки сохнуть і осипаються.
Іноді рослини хворіють сірою плодовою гниллю (моніліозом). Як проявляє себе грибок:
- листя і квітки буріють і засихають;
- помітно всихання дрібних пагонів;
- на заражених плодах з’являються темні плями;
- пляма на фрукті стрімко розростається;
- фрукт набуває сірого кольору і зморщується: не випадково хвороба називається сірою плодовою гниллю.
Захист рослини
Захистити сливові нектарини від недуг і шкідників допоможуть такі заходи:
- ліквідація бур’янів;
- профілактична побілка стовбурів;
- спалювання хворих гілок і плодів.
У місцях зіткнення фруктів можуть завестися шкідливі комахи: кліщ і плодожерка. Ураження рослин майже завжди незначне, але проріджувати зав’язі на гілках необхідно.
Щоб позбавити дерево від клястероспоріоза, його обприскують хлорокисью міді. Від монилиоза добре допомагає препарат «Хорус». Заражені рослини необхідно обробити розчином, коли бутони на гілках порозовеют.
Висновок
Не всі знають назву гібридного рослини, в якому гармонійно переплелися персик і слива. Такі дерева називаються сливовими нектаринами. Головні переваги кісточкової культури: оригінальний смак плодів, стійкість до морозів. Недоліки гібридів: вимогливість до складу грунту і нездатність переносити посуху.