Макадамия – це один з найдорожчих горіхів у всьому світі, причини полягають в складності вирощування та низькою плодючості дерев. Тому його дійсно вважають ексклюзивним продуктом харчування. Інша назва цього дерева – король горіхів.
Макадамия – найдорожчий горіх в світі
Австралійський горіх має велику цінність на своїй батьківщині. Це пов’язано з його корисними властивостями в різних сферах життя.
Характеристика горіха макадамія
Незважаючи на хорошу стійкість до кліматичних умов, горіх макадамія складно вирощувати. Дерево може рости на висоті близько 700 метрів над рівнем моря в межах від 3-7 ° C. Особливості макадамского горіха:
- максимальна висота досягає 15-20 метрів;
- дає перші плоди на 7 рік життя;
- плодоносить до 100 років;
- листя шкірясті, гладкі, широкі, яскраво-зеленого відтінку;
- врожайність може перевищувати 70 кг;
- єдиними запилювачами австралійського горіха є бджоли.
Завдати шкоди дереву можуть живі і неживі організми. Потужні океанські вітри мають властивість знищувати цілі плантації дерев. Паразитичні комахи псують структуру листя, якість плодів, зовнішній вигляд рослини.
культивують це дерево тільки у вологому кліматі, найчастіше в тропічних лісах. Погано переносить різкі перепади температури в будь-який час року. Місця, де росте макадамия: Австралія, Америка, Бразилія, Південна Африка. Це пов’язано з тим, що країни перебувають в тропічних або субтропічних кліматичних зонах.
Дерево макадамії виростає в тропічних зонах
Розведення макадамії в домашніх умовах
Справжні любителі горіхів вирощують цей унікальний продукт з великим інтересом. Виростити королівський горіх в домашніх умовах цілком реально, якщо дотримуватися вимог:
- температура в теплу пору року повинна бути не вище 30 ° C, в холодну пору – не нижче 15 ° C;
- необхідно вибрати найтепліше місце без протягів;
- створити вологий клімат;
- пересаджування робляться тільки при необхідності;
- підгодівлі у вигляді фосфорних і азотних добрив додають 1-2 рази на рік в залежності від стану дерева і землі.
Розмноження макадамского горіха відбувається за допомогою насіння. Важливо пам’ятати, що дерево любить яскраве освітлення. Для цього регулярно виставляйте рослину на балкон, вулицю, в сонячну кімнату. Слідкуйте, щоб швидкість вітру була не вище 2 м / с, в іншому випадку створіть захисну середу.
При поливанні дерева не перестарайтеся. Ця рослина комфортно себе почуває у вологому середовищі, але при недотриманні умов дуже легко залити рослину.
Перезволоження грунту і часті водні застої негативно впливають на зростання горіхового дерева, знижуючи плодючість.
Макадамского горіх розмножується насінням
Користь макадамского горіхів
Горішки макадамия відомі високим рівнем калорійності, який дорівнює 600-700 Ккал на 100 р
Перехід на правильне харчування завжди супроводжується введенням в денний раціон певної кількості жирів. Вони повинні не завдавати шкоди організму. Дієтологи радять хоча б два рази на тиждень вживати горіхи будь-якого виду, в тому числі і австралійські. Хорошим рішенням буде заміна другого сніданку або перекусу невеликою кількістю цього продукту харчування.
Одним з корисних властивостей горіха є прискорення обміну речовин. Якщо випивати денну норму води (близько 2 л) і з’їдати близько 50 г макадамия, то буде спостерігатися процес зниження ваги.
Вживання масла з австралійського горіха макадамія сприятливо відіб’ється на метаболізмі. Регулярне харчування невеликої порції горіхів з Австралії призведе до природної і нешкідливою втрати ваги і зменшення відсотка жирової маси.
Інші способи застосування горіхового масла такі:
- антицелюлітний крем для проведення масажних процедур;
- зволожуючий крем для сухої шкіри;
- відновлення пошкоджене волосся, особливо навесні і восени і т. д.
Теплі і гарячі салати з використання цього горішка виходять дуже смачними і поживними. На смак цей горіх нагадує різні види фундука.
Любителі кави по достоїнству оцінять незвичайний смак напоїв, що містять масло або сироп макадамия.
Макадамского горіх – вкрай поживний продукт
Лікувальні властивості австралійських горіхів макадамія
Вживання макадамії корисно через виведення з організму шкідливих речовин. Він знижує рівень холестерину, замінюючи його мінеральними елементами.
Лікарі різних галузей медицини відзначили такі властивості горіха:
- зменшує кількість головних болів;
- пом’якшує больові відчуття при мігрені і ангіні;
- профілактичний засіб від серцево-судинних захворювань;
- призупиняє розвиток ракових пухлин;
- зміцнює кістки через вміст кальцію.
Необов’язково вживати в їжу велику порцію горішків. Досить буде 6-8 штук, які можна з’їдати протягом усього дня. Це допоможе зняти хронічну втому, підвищити настрій, позбутися від депресивного стану. Австралійські горішки підвищують продуктивність праці і викликає потужний заряд енергії на весь день.
Одним з їх головних достоїнств вживання макадамії є зміцнення імунної системи. Це сприяє зменшенню кількості захворювань, швидкому одужанню, плавному перебігові хвороб.
Ефірна олія з макадамії радять завжди мати в своїй аптечці. Воно є відмінним засобом при опіках другого і третього ступеня, миттєво загоюючи і дезинфікуючи рани. Горішок також прискорює процес регенерації тканин.
Протипоказання до споживання
Незважаючи на безліч корисних властивостей і хороших якостей, горіхи можна вживати не всім. Причина криється в індивідуальній непереносимості цього продукту.
Перед вживанням макадамского горіхів, потрібно перевіритися на відсутність алергії. Лікарі рекомендують спробувати за один прийом їжі кілька плодів. Їх кількість в такому експерименті не повинно перевищувати 5 штук.
Після цього перевірте реакцію організму. Якщо немає висипу, опухання мови, корости, різкого погіршення самопочуття, то можна додати макадамію в свій раціон. В іншому випадку краще від нього відмовитися і знайти заміну у вигляді лісового горіха, фундука і т.д..