Вирощування і догляд за прекрасної німфою Неріне

цвітіння нерінеМорська німфа Nereis дала ім’я прекрасному квітці неріне. Також через химерно вигнутих пелюстків її називають лілією-павуком. Витончену красуню ще називають лілією Гернсі або Капського квіткою (за місцем її батьківщини). Як і годиться німфу, вона примхлива і потребує постійної уваги і дбайливого догляду. Якщо правильно здійснити посадку і створити їй оптимальні умови, то вона радує садівників красивим пишним цвітінням і приємним ароматом.

Опис і види неріне

Гострі і вузькі листя з’являються після квітки і починають рости від основи стебла. Довгаста цибулина може перебувати на кілька сантиметрів над поверхнею грунту. Квітконіс безлистими, зеленого кольору і теж вузький (25-50 см). Квітка зібраний в 6-12 зонтичних суцвіть з діаметром до 25 см. Неріне можуть бути білого кольору або різних відтінків рожевого. Пелюстки також довгі, вузькі з хвилястими краями. Надзвичайно красиві з приємним ароматом.

Увага! Краса лілії Гернсі підступна і оманлива – квітка і всі його частини отруйні. Тому працювати з ним потрібно обов’язково в захисних рукавичках. З цієї ж причини не варто його вирощувати в будинках з дітьми і тваринами.

В роду у лілії-павука близько 30 видів, що виділяються неймовірно яскравим цвітінням. До основних видів неріне відносяться:

  1. Неріне ізогнутолістая. сорту нерінеІзогнутолістая
  2. Неріне звивиста. різновиди нерінезвивиста
  3. Неріне низька. сорт неріненизька
  4. Неріне Боудена. красивий сорт неріненеріне Боудена

Всі види цвітуть близько двох осінніх місяців.

Домашній догляд за неріне

Догляд за кімнатною рослиною – справа клопітка, але краса квітки виправдовує всі зусилля. Якщо не дотримуватися основні умови вирощування неріне в кімнатних умовах, воно може не зацвісти. Будинки потрібно постаратися створити обстановку, максимально наближену до природної. Тому оптимальним місцем для вирощування неріне є лоджія або балкон. Вона відрізняється від інших кімнатних рослин тим, що два рази в році (взимку і влітку) знаходиться в стані спокою.

Перший період спокою приходить взимку після закінчення цвітіння. Листя до весни не змінюють свій колір. Ще не опаде все листя, зменшують кількість поливів.

Увага! Листя можна обривати або зрізати – цей процес повинен бути природним.

Після скидання рослиною листя поливи припиняють, цибулини в горщику переносять в прохолодне (7-10ºС), але добре освітлене місце. Під час спокою зав’язуються нирки. Другий період спокою тягнеться з кінця весни і все літо. В цей час лілія-павук готується до нового цвітіння, тому необхідно забезпечити оптимальний температурний режим – 22-25ºС. Ні удобрювати, ні поливати неріне в цей період не треба. Перед пробудженням квіткові цибулини стають бронзового кольору. Після цього необхідно освіжити верхній шар ґрунту, а також відновити підгодівлю і полив.

Порада. Для гарного самопочуття квітки і регулярного цвітіння необхідно здійснювати підгодівлю мінеральними добривами: взимку – раз на місяць, під час цвітіння – раз в тиждень.

Вирощування, догляд і розмноження у відкритому грунті

Вирощування неріне здійснюють не тільки вдома, але і в відкритому грунті. Правда, це можливо тільки в теплих регіонах, де зимова температура не знижується менше -10 º С. Щоб цей неймовірно красиву квітку прижився в вашому саду, необхідно дотримуватися таких умов вирощування неріне:

розмноження квітки неріне

  • грунт повинен бути рихлим, помірно вологої і добре вентилюватися;
  • в складі грунту повинні бути присутніми торф, пісок і земля;
  • грунт повинен регулярно піддаватися дренажу;
  • місце для неріне не повинно часто заливатися водою, бажано на невеликій височині;
  • квітка світлолюбний, тому повинен зростати там, де часто з’являється сонце;
  • посадка і пересадка цибулин проводиться на початку серпня;
  • цибулини повністю закопують на відстані близько 7-8 см один від одного;
  • грядки з цибулинами вкривають мульчею з тирси або сухої трави, яку не прибирають протягом всієї зими;
  • перше цвітіння має розпочатися до жовтня;
  • неріне холодостійка, але якщо прогнози віщують морозну зиму з холодами перевищують -10 º С, то варто забрати з великою грудкою землі цибулини і зберігати на закритому балконі або в сараї.

Розмножують лілію-павук вирощуванням насіння і відділенням цибулин. Насіннєвий спосіб вважається більш складним і трудомістким. Посів проводять відразу ж після збору, підтримуючи температурний режим 22-24ºС. Сходи можна очікувати на 18-й день. При розподілі дочірнім цибулин не забезпечують період спокою. Цвітіння молодого квітки настає на 3-й рік.

Боротьба з шкідниками та хворобами

Хоча лілія-павук стійка до різних захворювань, але найчастіше гине від неправильного догляду. Найпоширеніші помилки змісту наступні:

  1. Неправильний догляд в зимовий період – не можна забувати забезпечувати достатнє освітлення.
  2. Відсутність світла може привести до луковичной загибелі.
  3. Полив в період зимового спокою.

неріне в саду

Також для життя рослини небезпечні деякі шкідники, тому варто знати, як з ними боротися.

  • Борошнисті червеці. Дуже дрібні шкідники білого кольору, які тягнуть сік з рослини. Показником того, що неріне атакували борошнисті червці, стає поява на її листі чорної цвілі. Правда цвіль з’являється не завжди, тому потрібно бути особливо уважним до стану квітки. Позбутися від них можна за допомогою обприскування спеціальним препаратом від фіто паразитів, попередньо зібравши всіх червців.
  • Попелиця. Гроза багатьох рослин є загрозою і для красуні неріне. Ці паразити люблять тягнути соки з молодих рослин і можуть привести до загибелі квітки. Як і від червців, від попелиці позбуваються спеціальними засобами від шкідників або за допомогою мильного розчину.

Вирощування неріне вимагає старанності. Але приділивши цьому екзотичному квітці трохи уваги і турботи, ви будете винагороджені красою, що радує око в квітнику або на підвіконні.

Квітка неріне: відео