Вирощування кавунів на Уралі в теплиці: тонкощі, поради, кращі сорти

вирощування кавунів на Уралі в теплиціНезважаючи на те що кавун традиційно вважається досить вибагливим представником баштанних культур, які віддають перевагу тепле сонечко і м’який клімат, багато жителів Північних регіонів Росії із задоволенням вирощують цю плодову культуру на своїх ділянках. Головне в справі вирощування кавунів – знання певних тонкощів і вміння їх правильно використовувати. Сьогодні ви дізнаєтеся про всі особливості вирощування кавуна на Уралі (в теплиці), а також зможете ознайомитися з кращими сортами для цього регіону (додається відео інструкція).

Особливості вирощування кавунів на Уралі

Урал взагалі вважається регіоном досить складним для вирощування будь-яких культур, не тільки баштанних, але якщо правильно підійти до даного процесу і в точності дотримуватися агротехніку вирощування, можна домогтися позитивного результату.

Про тонкощі вирощування кавуна на Уралі далі.

вирощування кавунів на Уралі в теплиціРосток кавуна

Посадка розсади в закритий грунт

Щоб процес вирощування кавуна не закінчилася плачевно, пам’ятайте, що наявність закритого грунту (теплиця) – важлива умова. Це пов’язано, в першу чергу, з особливостями клімату даного регіону, малою кількістю сонця і тепла (навіть в літній період).

Порада. Оскільки «городній» сезон в настільки суворому кліматичному регіоні як Урал становить близько 60-70 днів, вирощування кавуна насінням – досить ризикований процес. З цієї причини досвідчені городники рекомендують в Північних регіонах вирощування баштанних здійснювати виключно розсадним методом.

Висівання насіння в ємності з підготовленим грунтом здійснюється орієнтовно в другій половині квітня. Насіння необхідно ретельно перебрати, залишивши лише найкращі і виключно здорові екземпляри. Після чого знезаразити, потримавши близько 15-20 хвилин в слабкому марганцевому розчині. Після марганцівки насіння ретельно промиваються і просушуються.

Непогано також здійснити процес скарификации і загартовування насіннєвого матеріалу в холодильнику (пам’ятаєте, температура повинна бути плюсова). Потім насіння потрібно трохи проростити, обернувши їх в шар вологої марлі. Можна спростити собі життя, придбавши готову розсаду в спеціалізованих магазинах.

вирощування кавунів на Уралі в теплицізав’язь кавуна

Грунт в теплиці слід належним чином підготувати, причому, завчасно. Орієнтовно за пару тижнів до посіву розсади в теплиці знімається шар грунту товщиною близько 20 см. Поверх відкрилася грунту викладається поживна «біопаливо»: суміш з сіна і перегною з додаванням поживних елементів (перевагу краще віддати азотним).

Викладений шар поливається щедро водою (дуже гарячої) і закривається знятим до цього шаром грунту. Бажано зверху накрити вологий грунт темної плівкою (так ви зможете на тривалий термін зберегти тепло і вологу в грунті). У денний час обов’язково відкривайте теплицю хоча б на час, щоб під плівкою не утворювався конденсат.

Висадка розсади в грунт не повинна здійснюватися раніше, ніж на молоді паростки утворюється кілька перших листочків (не менше 4 штук). Відстань між саджанцями має становити не менше 0,8 м.

Догляд за молодим рослиною

Догляд за молодою зростаючої культурою досить простий, а городникам-новачкам він може навіть здатися дуже цікавим. Для того щоб отримати багатий і смачний урожай соковитих кавунів в кінці літа, запам’ятайте кілька простих правил по вирощуванню даної баштанної культури:

  1. Полив молодого рослини найкраще здійснювати не частіше 2-3 разів на тиждень, причому, вода для поливу повинна використовуватися виключно тепла. Найпростіший варіант – поставити в теплиці бочку з теплою водою: стабільне тепло в закритій теплиці дасть можливість зберегти воду на рівні комфортної температури. І ще: наскільки б високі температури не спостерігалося в літньому сезоні, ні в якому разі не можна учащати полив.
  2. Підживлення повинні бути помірними і не дуже частими: за весь вегетаційний період рослини досить внести живильні компоненти в грунт близько 3 раз (при досягненні паростками висоти в 25 см, під час цвітіння і при появі перших плодів). При виборі підходящої підгодівлі перевагу слід віддати органіці.
  3. Запилення доведеться здійснювати своїми силами, оскільки літо на Уралі таке ж суворе, як і сам регіон (максимум дощів, мінімум тепла). Для початку слід правильно визначити, які з квіток жіночі, а які – чоловічі. Потім зірвати кілька чоловічих і притулити їх до жіночих: пилок відразу ж впаде на тичинки. Для залучення бджіл бажано здійснювати обприскування рослини солодкою водою, а ще краще – медом.
  4. Прищипування – вкрай делікатне і дуже важливий момент в процесі вирощування кавунів. Запам’ятайте простий момент: кавунові плоди ростуть на головному стеблі, а, значить, видаляти необхідно виключно бічні пагони. Кількість листочків на кожному з пагонів також слід контролювати (не слід залишати занадто багато, достатньо 4-5 штук). Верхню частину кожної батоги обов’язково прищипують таким чином, щоб останній плід прикривала хоча б парочка листочків.

вирощування кавунів на Уралі в теплиціДля вирощування на Уралі вибирайте спеціальні сорти

Кращі сорти кавуна для вирощування на Уралі

Перш ніж вести мову про сортах, оптимальним чином підходять для вирощування на Уралі, важливо запам’ятати пару простих моментів, якими повинен керуватися кожен городник при виборі кавунового сорти для вирощування в холодному кліматі. По-перше, звертайте увагу на вегетаційний період сорту: він повинен бути максимально коротким. По-друге, при виборі відповідного сорту перевагу краще віддавати виключно ранньостиглий сортам.

  • Подарунок Півночі F1. Виключно ранній сорт: перші «полосатики» з’являться в теплиці через лише 70 днів з моменту посіву насіння (!). Урожай досить щедрий, плоди відрізняються великим розміром, мають круглу форму і глянсову поверхню. Відмінно переносять транспортування, не бояться більшості хвороб.
  • Крімстар F1. Неймовірно скоростиглий кавун: першими плодами радує власників городніх ділянок всього лише через 60 днів після посадки молодих паростків в грунт. Сорт дуже урожайний, плоди досить великі (в деяких випадках вага одного плоду може досягати 8-9 кг). М’якоть у кавуна ніжна, в міру соковита і дуже солодка.
  • полосатик. Тонкокорими ранньостиглий сорт, плоди якого мають соковиту ніжну м’якоть (родзинка сорти – світло-зелена поверхня плода з тонкими темно-зеленими смужками і ніжно-рожева м’якоть). Дозріває сорт досить швидко. Плоди виростають середнього розміру: вага одного зазвичай не перевищує 5 кг.

вирощування кавунів на Уралі в теплиціДля отримання хорошого врожаю важливо дотримуватися агротехніку вирощування

  • медовий. Відмінний сорт, придатний для тривалого зберігання: плоди повністю зберігають свій первісний вигляд протягом 30 днів з моменту збору врожаю. Плоди округлі, злегка приплюснуті зверху. Шкірка має світло-зелене світло. М’якоть плодів насичено-червоного кольору, соковита, дуже солодка.

Порада. Сорт можна назвати досить стійким по відношенню до деяких хвороб, тому агротехніку його вирощування слід дотримуватися дуже строго. Бажано також здійснювати періодично профілактичну обробку рослини.

  • ультраскоростиглий. Унікальний неймовірно ранньостиглий, а також виключно «живучий» сорт, який абсолютно не боїться суворих кліматичних умов і різних хвороб. З цієї причини він дуже популярний серед городик холодних регіонів Росії. Плоди виростають середнього розміру, круглої форми. Шкірка світла, м’якоть темна, досить солодка і зерниста.

На цьому, мабуть, розгляд особливостей вирощування кавунів на Уралі добігає кінця. Ви дізналися про всі тонкощі вирощування даної баштанної культури, а також про те, які сорти краще всього використовувати для вирощування на Уралі. Успіхів!

Кавуни на Уралі: відео