Вирощування сливи Анна Шпет

Найбільш поширені галузі вирощування сливи сорту Ганна Шпет – Україна, Крим, південна частина Ростовської області. Для вирощування якісної культури, що дає хороший урожай, потрібно знати деякі нюанси.

слива анна шпет

Загальна характеристика

Анна Шпет – старовинний поздносозревающіх сорт сливи. Цей вид отриманий в Німеччині в першій половині 1870-х рр. селекціонером Л. Шпетом. Перша згадка сорти на території СРСР датується 1947 роком.

Має низку переваг перед іншими сортами слив:

  • стабільні врожаї з року в рік;
  • плоди сливи великі, соковиті, солодкі з кислинкою;
  • хороша здатність до регенерації;
  • зимостійкість;
  • стійкість до вірусу червоною кільцевої плямистості.

Має і деякі недоліки:

  • при надлишку вологи можливе розтріскування плодів;
  • пухка структура деревини;
  • висока крона дерева.

Анна Шпет невибагливі до умов вирощування, приносить регулярний і високий урожай.

Опис рослини

Відмінність цього сорту від інших полягає в густій ​​кроні, пірамідальної або злегка округлої. Дерева ростуть швидко, середня висота – 5 м. Штамб гладкий, рівний, прямий. Колір кори сірий. Вегетативні бруньки дрібні, з загостреним кінчиком, схожі на конус. Листя у сливи цього сорту світло-зелені, матові, невеликі, видовженої форми, схожі на овал із загостренням з одного боку, на краю листа щербини.

Одна брунька дає два суцвіття. Колір білий, пелюстки квітів середньої величини, овальні. На одній квітці 18 тичинок. Пилок забарвлена ​​в жовтий колір.

Особливості плода

Плоди сливи Аннушка великого розміру. Середня маса одного фрукта 40-50 г, але буває, що плід досягає і 60 г. Форма сливи овальна, равнобокая. Шкірка у плода тонка, але щільна з білястим нальотом, колір – темно-фіолетовий. Від м’якоті відділяється добре. Сама м’якоть світло-жовта (золотиста), соковита, солодка, практично не темніє на повітрі.

По складу сума цукрів становить 9,9%. У м’якоті можуть зустрічатися прожилки. Кісточки пофарбовані в коричневий колір, шорсткі, середньої величини, овальні з загостреними кінцями.

слива анна шпет

Процедура вирощування

Анна Шпет – сорт сливи, який вважає за краще багату грунт з нейтральним рН, бажано, щоб земля була пухкою. Дереву необхідно постійне надходження сонячного світла. Без нього саджанець не розвиватиметься в повній мірі. При виборі місця посадки це слід врахувати. Рослина слід висадити на відкритій ділянці так, щоб тінь від інших дерев і кущів не потрапляла на сливу.

Саджанець слід вибирати в спеціалізованих розплідниках або магазинах. При покупці зверніть увагу на:

  • стан кореня (він повинен бути добре розвиненим);
  • не повинно бути механічних або будь-яких інших пошкоджень і зморшок на корі штамба і гілках.

Висадка в грунт

Здійснювати посадку слив необхідно в тиху погоду без вітру. необхідно:

  1. Викопати яму. Діаметр сливи 0 см, глибина Дереву 0 см.
  2. Дно ями присипати вапняком. Далі засипати яму на 2/3 сумішшю. Склад суміші: грунт Дереву кг, гній або перегній сортами 0 кг, суперфосфат Дерева, 5 кг.
  3. Саджанець опустити в яму. Коренева шийка повинна бути на 5-7 см вище рівня землі.
  4. Засипати яму землею, злегка утрамбовувавши грунт.
  5. Зробити лунку навколо деревця і вилити 25 л води.
  6. Після робимо мульчування тирсою, в крайньому випадку – сухою землею.

слива анна шпет

Якщо плануєте висадку декількох саджанців, слід дотримуватися певний інтервал: 2 м – між деревами і 3 м – між рядами.

Правильний догляд

Підживлення дерева слід проводити 3 рази: на початку травня, коли дерево збирається тільки цвісти, в червні і в серпні, після збору врожаю.

Можна використовувати суперфосфат калію. Добрива слід вносити тільки у вологий грунт і після розпушити. Періодично за сезон необхідно прополювати і поливати грунт. Якщо спостерігається поява поросли, то її слід видалити.

Слива Анна Шпет вимагає щорічної обрізки крони. Її роблять на початку весни. Видаляють всі пошкоджені гілки і проріджують молоді пагони, залишаючи тільки прямі і міцні. Видалити можна тільки чверть від загальної маси, не більше.

Хвороби і шкідники

Опис вказує, що основні захворювання, яким схильна Анна Шпет – полістигмоз і Моніліоз. Їх відносять до грибкових. Полістигмоз вражає листя, проявляється у вигляді невеликих жовтих плям, після вони стають червоними. Якщо сливу не лікувати, це призведе до осипання листя і послаблення рослини, знизиться його морозостійкість.

Моніліоз вражає все дерево. Молоді гілки і листя засихають, плоди покриваються сірими стовщеннями і гниють. В осінньо-зимовий період дерево може бути пошкоджено гризунами, а в теплу пору року може піддаватися нападу червоного плодового кліща.

Лікування від полістигмоз і монилиоза приблизно одне й те саме. Перед зав’яззю плодів дерева потрібно обробити фунгіцидами, а після збору врожаю – мідним купоросом. Необхідно постійно прибирати опале листя, обрізати уражені гілки і спалювати.

Єдині спосіб в боротьбі з гризунами – вкривати стовбур дерева щільною тканиною і полімерною сіткою. Якщо дерево маленьке, вкривати необхідно повністю. Від червоного плодового кліща можуть позбавити препарати «нітрофен» або «Метафос». Їх необхідно розпорошувати на листя дерев. Перший препарат – до цвітіння, другий – після.