Вирощування суринамської вишні Диво дивне

Декоративна рослина Пітангі, або суринамская вишня відноситься до розряду вічнозелених культур. Вона не є вишнею. Природний ареал поширення – Бразилія, але сьогодні її успішно розводять і в інших країнах.

суринамская вишня

Загальна характеристика

Культура відноситься до самозапильні сортам. Зростає на територіях з тропічним і субтропічним кліматом. Використовується в якості декоративного елемента саду і для отримання смачних плодів. Відрізняється стійкістю до посухи. Рослина невибаглива у вирощуванні, здатне переносити мороз до -5 ° C.

Культура віднесена до сімейства миртових. Рід включає 280-700 різновидів рослин. Особливу популярність серед садівників придбала одноцветковая вишня.

У кімнатної рослини цвітіння відбувається з березня по травень. У дикій природі суринамская вишня цвіте з вересня по січень. Плоди з’являються через 3 тижні.

Опис рослини

В диких умовах дерево досягає 7-8 м, при домашньому вирощуванні – 1,5-2 м. Пагони суринамської вишні подовжені, мають форму дуги.

  1. Листя ланцетовидная середнього розміру: 4-6 см, з загостреними кінчиками.
  2. Колір молодої зелені червоно-коричневий.
  3. У міру зростання листяна частина набуває темно-зелений відтінок.
  4. Якщо шкіра, листя видають приємний хвойний аромат.

Дивне рослина суринамская вишня красиво цвіте. Квіткові бутони невеликі, формуються на однорічних пагонах. Складаються з 4 пелюсток. Серцевина усипана жовтими тичинками, які надають квітам легкість і повітряний вигляд. Товкач розташовується вище тичинок.

суринамская вишня

Опис плодів

Ягоди мають незвичайний вигляд. По всьому периметру плода розташовані чітко виражені ребра. У дикорослих представників діаметр плода 4 см, у домашніх – 2-3 см. Ягода пофарбована в яскравий червоний або темно-вишневий колір. Чим темніше колір плоду, тим більш насиченим смак:

  • у незрілих ягід відчувається гірчинка;
  • стиглі – солодкі з ледь помітною кислинкою і ароматом хвої;
  • кожен плід містить 1-2 кісточки великого розміру;
  • гіркоту плодам надають кісточки.

У ягодах суринамської вишні міститься велика кількість ефірних масел. Плоди вживають в їжу в свіжому вигляді, використовують для приготування десертів і в масовому виробництві ефірних масел.

Особливості вирощування

Вирощування суринамської вишні практикується в декоративних цілях для формування живоплотів. В Ізраїлі Пітангі розводять в горщиках і ставлять на вході в житло.

Вибираючи місце під посадку, приділіть увагу грунтовому складу. Рослини добре себе почувають на легких родючих ґрунтах, добре пропускають вологу з нейтральним рівнем кислотності (рН = 6 і нижче).

Основний нюанс, який має величезне значення для суринамської вишні – освітлення. Якщо в дикій природі на півдні рослина буде нормально розвиватися в затіненні, то в північних регіонах йому необхідний світлий ділянку.

Температура навколишнього середовища для успішної зимівлі +10 ° C. При зниженні показника суринамская вишня скидає листя. Посадка на відкритій ділянці можлива тільки при вирощуванні в природних зонах проживання, в північних районах краще практикувати розведення в горщиках, теплицях, тому що в першу ж зиму рослина загине.суринамская вишня

Посадка

Висадка в теплицю проводиться навесні або восени. Посадкову яму формують розміром 60 × 80 см. У лунку кладуть перегній, золу. При підвищеній вологості на дно лунки укладають шар дренажу.

У російському кліматі рослина вирощують тільки в домашніх умовах. Використовують для формування бонсаї, але цвітіння і плодоношення в такому разі не буде.

Правила догляду

Вирощування суринамської вишні передбачає щорічну пересадку в горщик на 5-10 см більше попереднього в перші 3-4 роки, потім пересадка проводиться раз в 4 роки. Пересаджують рослини перевалочним методом восени або навесні. При закислення грунту або перших ознаках загнивання коренів проводять екстрену пересадку, незалежно від пори року.

У домашніх умовах суринамская вишня потребує досвічування. Поливають рослину по необхідності, визначаючи її по вологості грунту на глибині 2 см. Воду для поливу використовують дистильовану. Процедуру можна здійснювати стандартним способом, проливаючи грунт або занурюючи горщик в миску з водою на 20 хвилин. Листя щотижня протирають вологою ганчіркою, позбавляючи їх від пилу. Раз на рік такі протирання проводять для кори.

У березні-серпні вносять підживлення. 2 рази на місяць необхідні поживні добавки для декоративних листяних дерев. Порція препарату для суринамської вишні менше наполовину, ніж в інструкції.

Відмітна риса суринамської вишні Диво дивне – хороша переносимість формувальних процедур. Обрізка може проводитися протягом усього року.

При появі плодів в домашніх умовах ягідки збирають щодня, щоб дати рослині формувати нові. У зимовий час Суринамський вишня досвічувати фітолампи.

Хвороби і шкідники

При недотриманні режимів поливу з’являється коренева гниль. Здорові рослини практично не схильні до нападів шкідників. Зрідка можливе ураження павутинним кліщем, білокрилками і щитівкою.

  1. При появі кореневої гнилі проводиться термінова пересадка з повною заміною грунтосуміші. Пошкоджені корінці видаляють, обробляють розчином перманганату калію і просушують.
  2. При появі ознак ураження шкідниками, гілки та стовбур промивають мильним розчином. Якщо цей метод не дає результатів, використовують розчин «Фитоверм». На 1 л води додають 5 мл речовини.

суринамская вишня

У домашніх умовах культура практично не хворіє і не уражується шкідниками. Головне, дотримуватися агротехнічні правила. Обробку «Фітоверма» в профілактичних цілях проводять 2 рази на рік.

Висновок

Суринамська вишня – декоративно-культурна рослина. У наших широтах вирощується в домашніх умовах і в теплицях.