При вирощуванні вишні Любская спостерігається висока врожайність і прекрасна якість ягід при невеликих витратах часу, грошей і сил на догляд.
Загальна характеристика
Сорт вишні Любская з’явився на території Росії давно. У 1947 році його внесли до реєстру СРСР. Дерево Самоплодность, тому ягоди будуть рости і зріти незалежно від погодних змін, а також впливають на рослину запилюють комах. Вишня прекрасно переносить розмноження методом щеплення.
Сорт середньостиглий, червоні ягоди з’являються в серпні. Вишні не страшні весняні заморозки. З’являються плоди тільки після того, як температура на вулиці стабілізується і стає теплою. На 2-3 рік життя, Любская дає перший урожай, який буде невеликим. Через рік урожай збільшиться вдвічі. В середньому один кущ дає до 25-30 кг плодів. Ягоди транспортабельні і мають високу лежкість.
Виділяють і недоліки сорти, серед яких легка морозостійкість, тому вишню бажано вирощувати в південній смузі Росії. У зимовий період слід утеплювати дерево, т. К. Кора на рослині від морозів тріскається. Тривалість життя сорту 20 років. Дерево щорічно виснажується через великої кількості ягід.
Особливості куща
Опис вишні вказує на те, що дерево кустовидной форми, висотою до 2,5-3 м. Колір кори сіро-коричневий. Крона куляста, незагущені. Пагони сріблястого забарвлення. Листя зелене, овальної форми, має гострі кінці. У період цвітіння дерево покривається квітками білого забарвлення.
Інформація про плодах
Опис ягід: кругла форма, трохи плеската. Маса одного плоду 4 м Коли ягоди достигають, вони набувають червоний відтінок, соковиту м’якоть з кислинкою. Спіють плоди одночасно, на гілках розташовані групами. Після достигання не обсипаються. Для підвищення врожаю багато садівників висаджують запилювачі, а й без них вишня буде добре плодоносити.
Посадка і вирощування
Розвиток і зростання залежить від багатьох властивостей рослини. Для початку садівник повинен вибрати відповідний саджанець. Купуючи його, потрібно приділити особливу увагу його якості. Розмір вертикального кореня не менш 30 см. Гнучкість, відсутність будь-яких пошкоджень, цвілі і гнилі – обов’язкова умова для молодого саджанця вишні.
Уважно огляньте крону і кору. Розвиненість, відсутність тріщин вітається.
Купивши саджанець, відразу поставте його в воду. Важливо не допустити пересушене. Забезпечте вишні півтінь, прямі сонячні промені, що потрапляють на неї, тільки нашкодять рослині. Щороку дерево виростає на 70 см. Садівник повинен прийняти цю інформацію до уваги, вибираючи саджанець. Якщо держак великий, його довгий час удобрювали азотом, він не буде в майбутньому правильно розвиватися.
Підготовка ділянки до посадки
Вибравши відповідне місце для посадки і підготувавши землю, садівник зможе бути впевнений, що правильний розвиток і зростання дереву забезпечено. Ділянка повинна бути закритий від протягів. Підземні води не вище 3 м.
Відповідна місцевість – це ділянка на невеликому пагорбі на південній або південно-західній стороні: волога не буде надовго застоюватися, а повітря буде перешкоджати циркуляції.
Вибирайте для посадки супіщану землю із середнім рівнем кислотності. Регулярна перевірка кислотності грунту необхідна незалежно від того, яку рослину садять на ділянку.
Якщо рівень кислотності високий, в грунт вносять вапно в співвідношенні 0,5 кг на 1 кв. м. Город підгодовують органікою і мінералами, на 1 кв. м. використовують:
- 100 г сульфату калію;
- 100 г суперфосфату;
- 10 кг коров’яку або компосту.
Приготування ями
Викопують лунку глибиною 60 см, діаметром в 80 см. Верхній шар грунту прибирають в сторону. Цю землю змішують з субстратом. Далі на дно лунки викладають щебінь, який буде служити в вигляді дренажу і контролювати кислотність. У центр ями встромляється кол, щоб підв’язувати саджанець. Висота кола в межах 1 м. Після слід приготувати субстрат, для цього беруть:
- сульфат калію – 150 г;
- борошно фосфорну – 1 кг;
- гній – 3 відра.
Всі речовини ретельно перемішуються з викопаної землею. Тепер земля для посадки приготовлена і містить всі необхідні мінерали і вітаміни, які необхідні молодому рослині.
Посадка
Якщо вирощування здійснюється в південному регіоні, відповідний період для посадки – жовтень, листопад. У більш прохолодних областях висадку виконують в квітні, в серпні або вересні. Незалежно від періоду висадки, слід відштовхуватися від кліматичних умов. Коріння потрібно встигнути звикнути до землі до настання заморозків. Приблизний час вкорінення становить 1,5 місяця.
Поетапна посадка культури:
- саджанець розміщується у центрі ями, але так, щоб коренева шийка визирала з землі на 5 см;
- коріння обережно розправляються в ямі: не слід залишати їх з вигинами, т. к. вони ушкодяться і не приживуться в землі, далі яму засипають і добре ущільнюють – уникайте утворення пустот і не залишайте повітря в ямі;
- після посадки виконують полив 2 відрами теплової води: коли вода повністю вбереться, в разі потреби додають грунт і повторно утрамбовують;
- в останню чергу пристовбурні кола мульчують торфом або тирсою.
Якщо садівник виконає посадку згідно з усіма правилами, він забезпечить вишні комфортний зростання. Рослина зможе повноцінно вкоренитися і набратися сил.
Рекомендації по догляду
Вишня Любская невимоглива, але садівник під час догляду повинен знати деякі нюанси.
- Необхідно постійне зрошення в період утворення бруньок, цвітіння, появи і дозрівання плодів.
- Вишню у вересні поливають і підгодовують фосфорно-калійними речовинами.
- У період цвітіння виконують обприскування розчином меду для залучення комах запилювачів.
- Потрібно рихлити ґрунт не менше 3 разів за сезон.
- Навесні дерево білять і видаляють поросли.
- Восени опале листя збирають і спалюють.
- При виявленні хвороби або шкідників необхідно терміново вжити заходів, щоб вилікувати вишню і врятувати урожай.
- Пристовбурні кола перед зимівлею мульчують торфом або тирсою.
Перший раз підгодівлю вносять в період першого плодоношення. Кількість добрив визначають виходячи з положення дерева і віку. Органіку слід застосовувати 1 раз на 2 роки. У вегетативний період дерево удобрюють 2 рази. Першу підгодівлю вносять в момент цвітіння, а наступну через 15 днів. Крім органіки застосовують і хімічні підгодівлі. Якщо земля має підвищену кислотність, її вапнують. Процедуру важливо провести восени.
Полив здійснюють відразу після посадки. Вода поліпшить живлення коріння. В інший час поливи виконують рано вранці або пізно ввечері. Враховують і погодні умови, і вік рослини. Якщо літо спекотне, кількість поливів збільшують, якщо дощове – скорочують наполовину або повністю прибирають поливи.
Формування крони необхідно для нормального напрямку сонячних променів, які позитивно впливають на розвиток. Неправильна обрізка крони спричинить затінення гілок і плоди можуть не встигнути. Після посадки вишню підрізають тільки в ширину. Роблять це до початку появи бруньок. Також слід обрізати кореневі проростання.
Хвороби і шкідники
Сорт Любская часто піддається зараженню коккомикозом. Ознаки хвороби можна виявити на листі дерева. Листя покриваються темними плямами. Захворювання здатне вбити урожай, а якщо не почати лікування, загине і дерево. Серед шкідників виділяють найбільш небезпечних – це тля, гусениці і парша.
Рослина обприскують препаратами, до складу яких входить мідь. Процедуру виконують до набрякання бруньок. Рекомендовано застосувати засіб «Абіга-Пік» (50 мл на 10 л). В період появи зав’язей обробляють дерево речовиною «Хорус» (3 г на 10 л води). Якщо засіб не дало бажаного результату, через 2 тижні слід обрізати хворі гілки і спалити. Після рослину обприскують препаратом «Скор» (1 ампула на 10 л води). Коли урожай зібраний, дерево обприскують бордоської розчином.
Знищити тлю та інших комах можна за допомогою мильних розчинів, цибулевих настоїв, часниковий розчинів, а також настоїв трави ромашки і бадилля томатів (400 г на 10 л води). Якщо комах велика кількість, слід застосувати препарати «Карбофос», «Фуфанон», «Банкол» і «Актеллік».
Висновок
Вишня Любская з’явилася ще в СРСР. Сорт вирощується на ділянках більшості садівників Росії. Рослина не вимогливо, але все ж дереву потрібен мінімальний догляд. Необхідно стежити за станом здоров’я вишні, для отримання багатого врожаю.